SOS

Anorgazmia - seks bez ekstazy

Co robić, kiedy współżycie nie sprawia Ci satysfakcji?
Anorgazmia - seks bez ekstazy
15.06.2011

Orgazm jest jednym z najważniejszych czynników udanego seksu. I choć wiele kobiet twierdzi, że podczas stosunku z partnerem szczytuje zawsze lub bardzo często, to prawda jest taka, że anorgazmia dotyka jednej na pięć pań. Seksuolodzy podkreślają jednak, że konkretna liczba ekstaz w tygodniu czy miesiącu nie jest priorytetem i zawsze liczy się przede wszystkim poziom osobistego zadowolenia ze współżycia. Jeśli zatem nie zawsze szczytujesz podczas zbliżeń, ale twój seks jest dla ciebie zadowalający, nie musisz niczym się martwić. Jeśli jednak brak szczytowania zmusza cię nieraz do udawania orgazmu, powoduje poczucie niespełnienia lub wywołuje konflikty w związku, przeczytaj ten artykuł.

Rodzaje i przyczyny anorgazmii

Seksuolodzy wyróżniają następujące rodzaje anorgazmii:

- pierwotną – kiedy kobieta nigdy nie szczytowała

- wtórną – kiedy kobieta przestała szczytować, np. po urodzeniu dziecka

- sytuacyjną – kiedy do osiągnięcia orgazmu kobiecie niezbędny jest konkretny bodziec (wibrator, masturbacja), ale nie potrafi szczytować podczas stosunku

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą mieć różne źródła, np. psychologiczne (bariera religijna, strach przed zajściem w ciążę, depresja, wstyd, zakłopotanie), zdrowotne (cukrzyca, stwardnienie rozsiane, schorzenia neurologiczne), emocjonalne (brak zaufania do partnera, brak więzi z partnerem), sytuacyjne (stres, pośpiech, rutyna), używki (narkotyki, alkohol), leki (zwłaszcza te o działaniu antydepresyjnym), zmiany hormonalne.

orgazm

Jak osiągnąć rozkosz?

Jeśli u źródła anorgazmii nie leżą problemy natury medycznej czy fizycznej, leczenie tej przypadłości jest możliwe w gabinecie u specjalisty, bądź na własną rękę. W pierwszym przypadku lekarz doradzi najprawdopodobniej, abyś spróbowała poznać dokładniej swoje ciało. Rozumiejąc, jaki dotyk przyprawia cię o przyjemny dreszczyk i jak reaguje na podniecenie twoja łechtaczka, będziesz w stanie łatwiej osiągnąć rozkosz. Dlatego właśnie postaraj się pokonać barierę wstydu, chwyć lusterko i „zbadaj” palcami swoje okolice intymne. To naprawdę może pomóc!

Lekarz może również zaproponować ci terapię dla par, jeśli u źródła twoich problemów z orgazmem leżą konflikty w związku. Nierzadko dzięki szczerej rozmowie z partnerem oczyszcza się atmosfera między kochankami i łatwiej przełamać im lody, zwłaszcza te związane ze sferą erotyki.

Jeśli jednak nie masz ochoty na wizytę u specjalisty, a problemy z orgazmem spędzają ci sen z powiek, spróbuj pokonać je bez pomocy i wskazówek lekarza. Najlepszą metodą będzie oczywiście… masturbacja. Jeśli sama nie odkryjesz, co sprawia ci najwięcej przyjemności, nie będziesz w stanie wytłumaczyć partnerowi, jak powinien cię pieścić. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.

Możesz również w samotności obejrzeć kilka filmów erotycznych, przeczytać kilka pikantnych historyjek w sieci lub po prostu pofantazjować na temat tego, jak chciałabyś się kochać ze swoim facetem. Taka psychiczna stymulacja może rozbudzić w tobie sporą ochotę na łóżkowe igraszki i pomóc w osiągnięciu upragnionej ekstazy!

Pamiętaj, że najgorszym wyjściem będzie zamiatanie problemu pod dywan i udawanie, że anorgazmia nie jest niczym ważnym. Zamiast więc po raz kolejny udawać przed chłopakiem orgazm, poszukajcie źródła tego problemu i spróbujcie wspólnie go rozwiązać. Dzięki temu oboje będziecie cieszyć się udanym i satysfakcjonującym seksem.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Pocałunek singapurski: Naucz się sekretnej techniki azjatyckich kurtyzan!

Doprowadź swojego mężczyznę do niezwykłej rokoszy jedynie za pomocą uścisku mięśni pochwy!

Jak długo rosną kobiece piersi? (Nawet w dorosłości mogą się powiększyć o 30%)

Co wpływa na rozmiar naszego biustu i kiedy piersi przestają rosnąć?

Polecane wideo

Komentarze (110)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2012 15:42
A ja mam męża, jesteśmy razem już 10 lat , mamy dzieci, a orgazmu NIGDY NIE MIAŁAM, choć próbujemy w różnych pozycjach i na różne sposoby, jest lipa, podniecenie czuję , nawet duże, ale bez motylków i bez ekstazy, nie wiem co ze mną jest nie tak:(:(:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2012 15:29
Masturbacja mnie nie podnieca, seks z mężem owszem, ale nigdy nie doświadczyłam orgazmu, nie wiem, jak to jest.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2012 11:51
Witajcie! Jestem fotografką i dziennikarką i zajmuję się tematem anorgazmii. Mam już na koncie jeden artykuł na ten temat, teraz zbieram materiały do kolejnego projektu dokumentalnego. Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko jest przesycone seksem, kobiety, które borykają się z tym problemem mogą czuć się wyjątkowo pokrzywdzone. Dlatego uważam, że należy nagłośnić ten temat, by przestał być tabu. Wszystkie kobiety, które zechciałyby pomóc mi w tej pracy, które dotknęła anorgazmia, proszę o kontakt - monikakrauz@gmail.com Pozdrawiam! m.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 12:15
H22MIC tszgrlxzwvsc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 00:41
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie