SOS

FISTING: Źródło nieziemskich rozkoszy czy obrzydliwa dewiacja?

Jeśli szukasz wciąż nowych doznań i przyjemności, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Wypróbuj nową technikę seksualną polegającą na penetracji pochwy lub odbytu za pomocą całej ręki.
FISTING: Źródło nieziemskich rozkoszy czy obrzydliwa dewiacja?
06.04.2011

Aby rozpalić ogień pożądania, ludzie wciąż poszukują nowych źródeł rozkoszy. Sposobów na spotęgowanie orgazmu jest naprawdę wiele. Współżycie seksualne urozmaicić można za pomocą różnorodnych metod.

Wiele osób podczas miłosnych uniesień wybiera po prostu klasykę. Niektórym jednak nie wystarczają tradycyjne miłosne pozycje. Pożądanie wzbudza w nich kontrowersyjny oral, stosunki analne czy też masturbacja. Często ludzie nie chcą się również przyznać, że mają jeszcze bardziej kontrowersyjne pragnienia i fantazje takie, jak fetyszyzm, sadomasochizm, zoofilia...

Oprócz wymienionych wyżej metod istnieje jeszcze jeden sposób na osiągnięcie nieziemskiej rozkoszy. Chodzi tutaj o tzw. fisting, czyli technikę, która wzbudza ostatnio coraz większe zainteresowanie, zarówno ze strony pań, jak i panów. Nie oznacza to jednak, że metoda ta podoba się każdemu. U niektórych bowiem zamiast diabelskiej rozkoszy powoduje ona po prostu mdłości i obrzydzenie.

Tajemnica fistingu

Fisting to rodzaj aktywności seksualnej, który polegają na penetracji pochwy lub odbytu za pomocą całej ręki. Wyróżnić możemy dwa jego rodzaje: pochwowy i analny, z podziałem na głębokość: płytki i nasycony. Płytki fisting to technika wprowadzania ręki nie dalej niż nadgarstek, do pochwy lub odbytu i manewrowania nią na zasadzie „boksowania”. Fisting nasycony polega z kolei na wprowadzeniu kończyny górnej, na długość przedramienia, nie przekraczając wysokości łokcia i wykonywaniu analogicznych ruchów. Sama nazwa pochodzi od angielskiego słówka "fist", co oznacza "pięść". Warto również zaznaczyć, że przyjemność ma tutaj związek z wrażliwością pochwy, okolic odbytu, a także stymulacją prostaty u mężczyzn. Co ciekawe, u kobiet istnieje też opcja fistingu podwójnego – czyli jednoczesnego stymulowania pochwy i odbytu. Technika ta bywa obecna w relacjach zarówno hetero- jak i homoseksualnych, ponadto płytki – również jako forma masturbacji.

Historia diabelskiej rozkoszy

Chociaż fisting do dzisiaj pozostaje tematem tabu, to jednak znany był i uprawiany już w starożytności. Wiąże się go ze rzymskim cesarzem Kaligulą, który słynął z tyranii i rozpusty. Nie krył swych wyuzdanych, dewiacyjnych potrzeb seksualnych, mocy cesarskiej i boskich zapędów. Nie zwracał uwagi na dobre obyczaje i dostojeństwo swej instytucji, upajając się między innymi miłością kazirodczą – obcując ze swymi siostrami, nie stroniąc jednocześnie od mężczyzn.

 

parka

Obrzydliwa dewiacja czy fascynujące źródło pożądania?

Obecnie fisting stanowi głównie tematykę wielu filmów pornograficznych. Metoda ta ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Niektórzy uznają ową technikę za szaleństwo, wielką dewiację, coś obrzydliwego, zupełnie odpychającego. Odnaleźć można jednak również zwolenników tej niezwykłej stymulacji, którzy nie mogą wyjść z zachwytu nad płynącymi z niej cudownymi doznaniami. Podobno rozkosz jest dużo większa niż przy klasycznych technikach seksualnych.

Medyczne opinie na temat fistingu

Wśród specjalistów zdania na temat tej metody są raczej podzielone. Niektórzy twierdzą, że aktywność ta łączy się z ryzykiem urazu, np. przerwania ścian jelita, pochwy, pęknięcie odbytu, dolegliwości bólowe, uwięźnięcie ręki. Fisting może być również przyczyną wielu infekcji. Są też jednak pozytywne opinie na temat tej techniki. Taki kontrowersyjny fisting to bowiem bardzo dobre ćwiczenie dla zwieraczy odbytu. Niektórzy twierdzą wręcz, że fisting w znacznym stopniu może zapobiegać chorobom odbytu takim, jak na przykład hemoroidy.

Totalne rozluźnienie

Cała tajemnica udanego fistingu, tkwi w odpowiednim, stopniowym i subtelnym przygotowaniu. Czynności te są mozolne i długotrwałe, jednak już podczas ich wykonywania, odczuwa się przyjemność. W celu rozluźnienia mięśni zwieraczy stosuje się m.in. masaż odbytu za pomocą palca, a następnie się go rozszerza, umieszczając kolejno wszystkie palce, pozostawiając kciuk na sam koniec. Przy tych wszystkich zabiegach warto wykorzystać różne lubrykanty, wazelinę czy oliwkę. Przed fistingiem zaleca się również opróżnić jelita, wykonując lewatywę. Niezwykle ważny jest również aspekt psychologiczny takich pieszczot. Trzeba sobie zapewnić spokojne, intymne, nastrojowe miejsce oraz postarać się o totalne rozluźnienie.

Fisting najczęściej poleca się parom, które mają już za sobą wiele erotycznych doświadczeń, które doskonale się znają i rozumieją swoje potrzeby. Jest to również świetny sposób na urozmaicenie życia seksualnego, wprowadzenie nowych wrażeń do związku, pozbycie się nudy i rutyny. Niewątpliwe jest jednak to, że jest to technika bardzo specyficzna. Aby fisting sprawiał naprawdę wielką przyjemność kochankom potrzebna jest ich obustronna akceptacja i zrozumienie.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Odgłosy z sypialni: Jęki, krzyki i wzdychanie - co lubią mężczyźni?

Delikatne pojękiwania, szybkie oddechy, głośne okrzyki - to dźwięki, które bardzo często można usłyszeć za drzwiami miłosnej sypialni. Czy mężczyźni je lubią?

21 SEKSPOZYCJI NA MIŁOŚĆ FRANCUSKĄ

Jeśli pieszczenie narządów intymnych w tradycyjnej formie staje się dla was nudne, spróbujcie nowych pozycji, które urozmaicą wasze życie seksualne!

Komentarze (167)

Ocena: 5 / 5
ogier (Ocena: 5) 04.05.2018 17:15
Lubię fisting i inne takie ale większość kobiet patrzy na to z obrzydzeniem nie spotkałem kobiety otwartej wyzwolonej szalonej lubiącej więcej jak sam zwykły sex. Poznałbym chętnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2017 00:30
Bedac na Cubie poznałem 40 letnia kobiete .Dyskoteka,bar,kilka drinków i ognisty sex klasyczny,w pozycji 69 zaczolem masowac jej cipke, powoli wlozylem 1,2,3,4 palce kiedy dotknolem szyjki macicy rozluznila się i wprowadziłem dlon Krzyknela tryskając soczkami,przez dluga chwile trzesla się jak galareta i wyla jak zraniony zwierzak.Przez tydzień byliśmy sobą zajeci.Minelo już wiele czsu od tej chwili miałem sporo partnerek lecz drugiej takiej nie spotkałem.......
odpowiedz
maniek (Ocena: 5) 10.01.2016 15:54
uwielbiam jak kobieta rucha moj tylek nie wazne czym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 01:39
Jest dziewczyna życzenie INSERT mój tyłek dłoń? ROMAN12111111@YANDEX.UA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2015 15:46
póki co to tego nie spróbuje napewno... ale cóz kto wie co bedzie za pare lat moze bede potrzebowac czegos innego ;) nie jestem zwolenniczka takich eksperymentów ale nie mówie fuuuj ani nie potępiam. Ludzie róbta co chceta w tych łóżkach! ;) miłych doznań !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo