Zamiast welonów wianki ślubne

Fantazyjnie upięte, świeże kwiaty we włosach to doskonały dodatek do każdej sukni ślubnej. Jakie wianki wybierać i jak je mocować? Na te pytania odpowiada nasza zaprzyjaźniona florystka.
Zamiast welonów wianki ślubne
24.08.2008

Czy wianki są dostępne również zimą, kiedy jest mniejszy wybór kwiatów?

Wianki i inne kompozycje kwiatowe możesz zamawiać przez okrągły rok. Jeśli nie potrafisz się zdecydować, co wybrać – welon czy wianek – pokuś się o oba dodatki. Pamiętaj tylko, aby wszystko utrzymane było w jednej tonacji i stylistyce.

Jak powinien wyglądać wianek idealny?

Klasyczny wianek powinien być doskonale dopasowany do wiązanki ślubnej. Najlepiej, aby był wykonany z tych samych kwiatów. Można go wzbogacić różnymi dodatkami, np. perełkami, kryształkami, złotymi lub srebrnymi drucikami florystycznymi. Najczęściej wianki plecie się z pąków eustomy, stokrotek, róży gałązkowej, płatków hiacynta, santini czy margerytki. Do skromnej sukni pasują szeroko plecione, zdobione wianki. Bardzo strojna suknia lepiej będzie prezentować się w towarzystwie wąskiego wianka z dużą ilością zieleni.

Czy wianek może zastąpić bukiet ślubny?

Oczywiście, że tak! Są one wtedy jednak znacznie szersze i składają się z kwiatów o większym pąku. W takim wypadku polecam zawsze kwiaty polne. Czasami panny młode zamawiają do kompletu kwiatową biżuterię – bransoletki, kolczyki, naszyjniki, a nawet diademy.

Kiedy odebrać wianek i jak go mocować?

Najlepiej odebrać go z kwiaciarni dzień przed uroczystością. Wianek należy zrosić wodą , owinąć folią i włożyć do lodówki. Dzięki temu przez całą ceremonię będzie wyglądał świeżo. Wianek powinno się przypiąć dużą ilością wsuwek albo ładnie wkomponować we fryzurę. Najważniejsze, aby stabilnie trzymał się na głowie.

Polecane wideo

Komentarze (66)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2009 19:01
zarówno wianek jak i welon symbolizują w zasadzie to samo. Welon świadczy o czystości a wianek to iż zachowuje się wianek( czyli właśnie czystość) dla męża. Ja osobiście nie miałam ani jednego ani drugiego, miałam zaplecione warkoczyki które aby sienie porozpadać były podpięte żabkami z małymi kwiatuszkami. Wyglądało to mniej więcej tak : http://nasza-klasa.pl/profile/8904655/gallery/107
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2009 20:54
W Polskiej tradycji to wianek jest oznaką dziewictwa, welon przyszedł do nas później. To czy ktoś jest dziewicą czy też nie jest..hmm...w dzisiejszych czasach to większość panien młodych powinna iść do ołtarza w kolorowych sukienkach i z gołymi głowami. Nie bądźmy bardziej pruderyjni niż nasze babcie.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2008 21:53
[quote="Gosc"]jak dziewczyna nie jest dziewicą to niech sobie założy wianek bo welon jest dla czystych [quote][b]Gosc[/b] jak dziewczyna nie jest dziewicą to niech sobie założy wianek bo welon jest dla czystych[/quote] pierwszy raz słyszę coś takiego żeby welon był tylko dla dziewic......?? x_X[/quote] Welon zawsze był tylko dla dziewic, jeśli ktoś go zakłada a nie jest, to tylko robi przedstawienie i jest obłudny, chociażby sam przed sobą. Ja nie potrafiłabym tak podeptać symboli, jak niektóre dziewczyny to robią. Welon to by się chciało, ale w czystości iść do ołtarza to już nie. Biel to też kolor czystości, więc wiadomo dla kogo. Znam wiele znajomych, które nie włożyły go, ani białej sukni, bo nie czuły godne. I to jest godna postawa. Miały kremowe i kwiaty we włosach. (Dorota)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2008 20:13
a dla mnie podoba się kombinacja welona i kwiatów. na swoim ślubie fryzurę miałam tak upiętą, że po zdjęciu welonu miałam na głowie coś w rodzaju diademu z miniaturowych różyczek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2008 09:28
Welon staje się nie modny, za takimi kwiatkami we włosy jestem na tak wygląda to tak naturalnie dziewczęco nie trzeba wcale spinać włosów, luźne loczki i kwiatuszek suuuuuuuuuuuuper !!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie