Obrączki od YES dla par jednopłciowych

TAK dla każdej miłości!
Obrączki od YES dla par jednopłciowych
Fot. mat. prasowe YES
12.06.2023

Firma YES Biżuteria namawia do legalizacji związków jednopłciowych. Gdy to się stanie, rozda 10 pierwszym parom obrączki ślubne.

Już od kilku lat Polska jest na ostatnim miejscu wśród krajów Unii Europejskiej jeżeli chodzi o traktowanie osób LGBTQ+ z uwzględnieniem ochrony przed dyskryminacją i mową nienawiści, wsparcia życia rodzinnego czy równości prawnej. Osobom nieheteronormatywnym żyje się u nas najgorzej w Europie i w żadnej sferze nie mogą liczyć na wsparcie państwa.

Zobacz także: Różnorodność, która generuje strach. Osoby LGBTQ+ nie czują się bezpiecznie w Polsce

Tymczasem w styczniu 2023 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał przełomowy wyrok, według, którego państwa mają obowiązek uznać związki tej samej płci i zapewnić im ochronę prawną. Niestety Polska wciąż nie podjęła żadnych kroków prawnych, by uregulować status związków jednopłciowych, a Trybunał nie może narzucić zmian ustawodawczych. Czy jest szansa, aby coś się w tej sprawie zmieniło?

yes for loveFot. Mat. prasowe YES

- Od lat w swoich reklamach pokazujemy Polskę tolerancyjną i przyjazną wszystkim, w tym osobom LGBTQ+, bo w takim kraju chcielibyśmy żyć i wierzymy, że każdy z nas może zawalczyć o to, by było to możliwe - mówi Justyna Lach, dyrektorka marketingu firmy YES.

- W naszej ostatniej kampanii #JestemPrzyszłościa można zobaczyć ślub pary jednopłciowej, bo uważamy że jest to prawo, które powinno być równe dla wszystkich. W miesiącu dumy chcemy o tym mówić głośniej.

yes for loveFot. mat. prasowe YES

YES ma z tej okazji kampanię nagłaśniającą potrzebę legalizacji związków jednopłciowych. Każda osoba, która w czerwcu kupi pierścionek zaręczynowy, może otrzymać obrączki w prezencie właśnie wtedy, gdy w końcu związki partnerskie zostaną zalegalizowane. Wystarczy, że na Instagramie wrzuci zdjęcie z zaręczyn z opisem #YESforLove. - Jesteśmy całym sercem za równością, sprawiedliwością, szacunkiem i otwartością - mówi Justyna Lach. - Im głośniej będziemy domagać się legalizacji związków jednopłciowych, tym większa jest szansa, że to się w Polsce stanie.

Regulamin akcji

Mat. prasowe

Polecane wideo

Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes”
Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes” - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.06.2023 14:31
Dramat.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2023 14:33
Dla tęczowych dziewek? Czy to jest to samo co lgbtrtvagd? Czy to coś innego? Wyjaśnijcie.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie