Zastanawiasz się, dlaczego Twój partner wciąż opóźnia oświadczyny? Oto 2 najczęstsze powody

Wyjaśniamy, dlaczego pierścionek zaręczynowy nadal nie zdobi Twojej dłoni.
Zastanawiasz się, dlaczego Twój partner wciąż opóźnia oświadczyny? Oto 2 najczęstsze powody
Fot. Unsplash (Bruno Emmanuelle)
10.06.2023

Jesteś przekonana, że na Twojej drodze nareszcie pojawił się facet marzeń. Jesteście ze sobą już przez długi czas. Fantastycznie się Wam układa. Uwielbiacie spędzać ze sobą czas i wręcz nie możecie się sobą nacieszyć. Mimo to masz wrażenie, że Wasz niemalże perfekcyjny związek utknął w miejscu. Czujesz, że to najodpowiedniejsza pora na zaręczyny i poważne deklaracje, jednakże wygląda na to, że Twój partner myśli inaczej. Dlaczego opóźnia zaręczyny? Oto najbardziej prawdopodobne powody, przez które pierścionek zaręczynowy nadal nie zdobi Twojej dłoni. 

Zobacz także: „Ciągle mówił o ślubie i nagle zostawił mnie na lodzie”. Powody, przez które mężczyźni tracą zainteresowanie swoimi partnerkami

Dlaczego partner wciąż nie dał Ci pierścionka zaręczynowego? 

  • Faza honeymoon. Jeśli niespieszno mu do zaręczyn, mimo że Wasz związek kwitnie, możliwe, że jego zdaniem nadal jesteście w fazie honeymoon. To etap związku, który trwa zazwyczaj rok lub dwa lata, niekiedy dłużej. Co go charakteryzuje? Wciąż macie przysłowiowe motyle w brzuchu i odkrywacie się, a jednocześnie doskonale dogadujecie i wiecie już, że moglibyście zrobić dla siebie wszystko. Innymi słowy, jest tak świetnie, że nie ma najmniejszego sensu tego zmieniać. 
  • Obawa przed ustatkowaniem. Wielka liczba osób jak ognia unika rozmów o zaręczynach i ślubie, mimo że są zakochani po uszy. Ślubny temat powoduje u nich niemały przestrach lub zirytowanie, choć bardzo zależy im na poważnej, trwałej relacji. Dlaczego tak się dzieje? Ot, mają po prostu wrażenie, że zaręczyny oraz ślub mogą wszystko popsuć. Obawiają się, że związek straci na pozytywnych emocjach i rozpocznie się nudny, ustatkowany etap, kiedy bardziej niż miłość łączy Was kredyt mieszkaniowy. 

Zobacz także: Właśnie zaczynasz randkować? 8 przestarzałych reguł, o których możesz już zapomnieć!

Polecane wideo

Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes”
Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes” - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 30.06.2023 08:18
Niektóre z kwestii można podnieść również w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa, dr Arletta Bolesta adwokat kościelny (zatwierdzony; kościelne procesy o nieważność małżeństwa), mail: [email protected]
odpowiedz
idk (Ocena: 5) 23.06.2023 15:19
może mu po prostu szkoda pieniędzy na ślub, wiem że to duży wydatek, ale ten koszt się często zwraca, jeśli nie stricte w pieniądzach tylko w prezentach takich jak roomba, garnki czy malakser
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2023 19:07
Nie oszukujmy się. Najczęściej jest tak, że co co dlugo zwlekają to czekają na lepszą partie, stara zostawiają sobie w razie jakby się nie udało.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2023 07:14
Albo odkłada kasę na pierścionek….u mnie tak było, mój partner się przyznał dużo później, że chciał, żebym miała piękny pierścionek i wiedział, że potrzebuje na niego odłożyć + chciał się oświadczyć na wczasach. Czasami powody nie są takie skomplikowane.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie