Wesele jak z bajki we wnętrzach pałacu

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu chciałaby poczuć się jak księżniczka.
Wesele jak z bajki we wnętrzach pałacu
29.05.2023

Niejedna kobieta marzy o tym od dziecka, wyobrażając sobie jak będzie wyglądał dzień jej ślubu, jaką będzie miała sukienkę. Żeby te dziewczęce marzenia się spełniły, można zorganizować ślub w prawdziwym pałacu i wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto.

Wesele jak z bajki we wnętrzach pałacu

Ślub w pałacu

Jeśli marzymy o bajkowym ślubie, najważniejsza jest sceneria. Na taką okazję musimy wybrać niezwykłe, bogato zdobione wnętrza, z zachwycającym otoczeniem parku czy zabytkowych kamienic. Najlepszym wyborem będzie więc Hotel Bellotto mieszczący się w samym sercu Warszawy. XVI- wieczny pałac, w którym mieści się hotel, to historyczne, odtworzone z ogromną dbałością o detale wnętrza, dające niepowtarzalną atmosferę elegancji.

Pary Młode, które chcą spędzić ten wyjątkowy dzień we wnętrzach pałacu, mają do swojej dyspozycji niezwykle jasne i przestronne o niepowtarzalnym, historycznym wystroju sale. Hotel Bellotto oferuje ich aż 7. W zależności od liczby gości, mogą pomieścić od kilkunastu do ponad 550 osób. Jeżeli Państwo Młodzi zdecydują, że dany kolor ma być motywem przewodnim wesela, Hotel Bellotto spełni te oczekiwania, bowiem sale dostały nazwy od kolorów ścian czy elementów wykończenia. Najbardziej reprezentacyjna jest sala Kolumnowa, zwana również Balową – to największa sala Hotelu Bellotto mieszcząca nawet 250 osób. Pozostałe to sale: Marmurowa, Złota, Niebieska, Malinowa, Żółta czy Owalna z kominkiem, idealna na kameralny weselny obiad.

Na unikatowy wystrój wnętrz pałacu składają się także bogato zdobione balustrady, schody czy zdobione kolumny. Wszystkie te elementy wystroju wpływają na bajkowy klimat wydarzenia i stają się pięknym tłem dla ślubnych sesji zdjęciowych. 

Tajemnicze podziemia pałacu

Dla osób, które szukają ciekawych, bardziej tajemniczych wnętrz na wesele, interesująca alternatywą mogą być niedawno odrestaurowane zabytkowe podziemia Pałacu Prymasowskiego,
w którym mieści się Hotel Bellotto. To ponad 350 mkw. Powierzchni, które mogą posłużyć jako przestrzeń wesela w mniej formalnej atmosferze. Półkoliste sklepienia oparte na ceglanych murach, zestawione z nowoczesnymi elementami wystroju sprawiają, że miejsce to ma niepowtarzalny klimat. Tutaj też goście mogą spędzić miło czas w Bilard Club, który jest czynny 24 godziny na dobę.  

Słodko jak w bajce

Podawane dania podczas uroczystości są niemniej ważne jak samo miejsce. I najważniejszy – tort! W Hotelu Bellotto, w jego lewym skrzydle mieści się Cukiernia Miodowa. W XVIII wieku działała tu słynna cukiernia i lodziarnia rzymskiego nuncjusza papieskiego Carluzzo Palmoniego, uważana za najlepszą w Warszawie. Dziś szefowa Cukierni wykorzystuje nowoczesne techniki cukiernicze i łączy je z metodami tradycyjnymi, dzięki czemu powstają desery o zaskakujących teksturach i smakach, ręcznie wyrabiane praliny. Pary Młode często decydują się na specjalność cukierni, czyli Tort Bellotto. To czekoladowy mus ze specjalną masą prażynkową w środku, w 100% z orzechów laskowych i mlecznej czekolady, podawany na czekoladowym biszkopcie, obsypany jadalnymi suszonymi kwiatami.

Wesele w pałacu w centrum Warszawy

Hotel Bellotto mieści się w sercu zabytkowej Warszawy, sąsiadując z Teatrem Wielkim oraz Filharmonią Narodową, a także Starówką, gdzie często odbywają się śluby kościelne czy cywilne. Pary Młode, które chcą wziąć tylko ślub cywilny, mogą to zrobić także w Hotelu Bellotto. Goście Pary Młodej mają do swojej dyspozycji dwadzieścia ekskluzywnych, jasnych pokoi i apartamentów. Zachwycają przestronnością i stylowym wykończeniem. Wewnątrz goście znajdą ekskluzywne meble i miękkie, załamujące światło welury. Wszystko to, by nadać wnętrzom atmosfery unikatowości i luksusu.

Po weselu zarówno Para Młoda, jak i goście mogą wybrać się na wspólny spacer. W pobliżu znajdują się najważniejsze zabytki oraz miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić: Zamek Królewski, Ogród Saski czy Galeria Zachęta.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie