Ślubny savoir vivre. Tych rzeczy NIGDY nie rób na weselu

Pamiętaj o nich, aby uniknąć wpadki.
Ślubny savoir vivre. Tych rzeczy NIGDY nie rób na weselu
Fot. Unsplash (L. Miranda)
27.05.2023

Sezon ślubny już w pełni. To czas fantastycznych niezapomnianych weselnych zabaw, ale i równie często wspominanych towarzyskich wpadek. Jeśli otrzymałyśmy zaproszenie na podobną uroczystość, koniecznie przypomnijmy sobie weselne zasady dobrego wychowania. Tych rzeczy lepiej nie robić...

Zobacz także: Wybrałam pierścionek zaręczynowy. Czy nie jest za drogi?

O czym warto pamiętać, będąc gościem na weselu?

Pierwszy taniec 

Jednym z największych i najczęściej popełnianych weselnych nietaktów jest zbyt szybkie pojawienie się na weselnym parkiecie. Pamiętamy o tym, że pierwszy taniec jest zarezerwowany wyłącznie dla nowożeńców. Nierzadko wiele par rezygnuje z dotychczas popularnego klasycznego tańca i stawia na nowocześniejsze rozwiązania, tańcząc w rytmie bardziej skocznych dźwięków. Nawet, jeśli korci nie nas, aby do nich dołączyć, powstrzymajmy się z tym, aby nie zrujnować ich wielkiej chwili. 

Nieodpowiedni strój

Kolejne często popełniane na weselu faux pas to zjawienie się na nim w niezbyt dobranej do okoliczności kreacji. Przede wszystkim unikajmy zarezerwowanej dla panny młodej bieli. Ponadto stawiajmy na klasyczne szykowne rozwiązania. Szalone modowe eksperymenty zostawmy na inną okazję. Silenie się na zbytnią oryginalność albo wystąpienie w wyzywającym outficie nie jest dobrym pomysłem. To para młoda ma być w centrum uwagi. 

Odbijanki na parkiecie

Pamiętajmy, że odbijanki na parkiecie nie są w za dobrym tonie. To spory problem zwłaszcza na dużych weselach. Każdy z gości chciałby spędzić z parą młodą trochę czasu, jednakże w takim przypadku naprawdę ciężko o racjonalne rozdysponowanie czasu. Bądźmy więc wyrozumiali i czekajmy cierpliwie na swój moment.   

Zamienianie się miejscami

Zdarza się, że niektórzy goście weselni znają się doskonale i chcieliby zająć miejsce przy stole w swoim gronie. A tu nagle okazuje się, że przydzielono im miejsca na dwóch końcach stołu. Jeśli ktoś wpada na pomysł, aby pozamieniać się miejscami z innymi gośćmi, stanowczo zaprotestujmy. Podobny wybryk jest uważany za brak klasy i może sprawić komuś przykrość.

Zobacz także: Coraz większa liczba Polaków decyduje się na zatrudnienie przed ślubem... detektywa

Polecane wideo

Okulary przeciwsłoneczne, w których chodzą teraz wszystkie dziewczyny. Są boskie ♥
Okulary przeciwsłoneczne, w których chodzą teraz wszystkie dziewczyny. Są boskie ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 14.07.2023 22:56
Hahahaha dokładnie 🤣🤣🤣🤣
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2023 10:28
Nie powinnaś robić pały na weselu.
odpowiedz
Alkopijaczki (Ocena: 1) 28.05.2023 15:55
Przede wszystkim nie powinnyscie tyle pic bo dość mocno dajecie w szyje.
odpowiedz
Kaja (Ocena: 5) 27.05.2023 21:40
Jest kilka zasad, sama bym dołączyła jeszcze nieodpowiedni makijaż. Lepiej postawić na coś delikatniejszego używając np pudru ryżowego ecocery niż wymalować się jak klaun.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2023 14:06
Pamiętam jak kiedyś teściowa mojej kumpeli specjalnie założyła białą sukienkę na wesele. I tak wyglądała dużo gorzej niż panna młoda i wszyscy śmiali się z niej po cichu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie