8 sytuacji, kiedy nie powinnaś się zaręczać

Bardzo szybko pożałujesz tego kroku.
8 sytuacji, kiedy nie powinnaś się zaręczać
Fot. Unsplash
28.04.2023

Zaręczyny są momentem przełomowym w życiu kobiety. Oznaczają wielkie odliczanie do najważniejszego dnia w życiu – ślubu. Niestety nie dla wszystkich zaręczyny bywają powodem do wielkiego szczęścia. Jeżeli twój mężczyzna oświadczył ci się, powiedziałaś tak, ale nie czujesz z tego powodu radości, być może nie powinnaś była się zgadzać. Oto kilka przypadków, kiedy zaręczyny mogą stać się największym błędem w twoim życiu.

Kiedy nie należy się zaręczać?

Bo jesteś już w tym wieku, że trzeba

Jeżeli przekroczyłaś 26 lat i jeszcze nie jesteś zaręczona, zaczynasz drogę pod górkę. Myślisz o tym, że wreszcie wypadałoby się ustatkować. W końcu kiedyś trzeba urodzić dzieci. Poza tym nie chcesz być postrzegana jako stara panna. Dlatego zgadzasz się na zaręczyny, chociaż nie jesteś pewna, czy to ten jedyny. Kilka lat bycia razem nie utwierdziło cię w tym przekonaniu. Są też kobiety, które decydują się na zaręczyny, nie znając dobrze mężczyzny. W obu przypadkach pomysł jest zły.

Bo fajnie jest być narzeczoną

Wiele dziewczyn już od dzieciństwa marzy o byciu narzeczoną. Bo to wiąże się z otrzymaniem pierścionka, planowaniem ślubu, zachwytami wszystkich dookoła, byciem w centrum uwagi, zazdrością koleżanek oraz innymi rzeczami. Życie narzeczonej oznacza radosną ekscytację. Kobieta zaczyna szukać sukienki, myśleć, kogo zaprosi na ślub itd. Dla dziewczyn, które się tym kierują, mniej istotny jest sam narzeczony. Liczy się samo bycie narzeczoną.

Zobacz także: Zemsta na byłym: Potworne rzeczy, jakie kobiety robią po rozstaniu

Bo rodzina naciska

Mnóstwo kobiet zaręcza się pod wpływem nacisku rodziny. Najczęściej to matka jest stroną atakującą. Pragnie, aby córka wreszcie wyszła za mąż. Wiele matek traktuje status córki – niezamężna – jako osobistą porażkę. Nie może pochwalić się sąsiadkom, często czuje też wstyd, zwłaszcza gdy rozmowa znajomych schodzi na temat dzieci. Matki mają pewne doświadczenie życiowe. To przeważnie kobiety z wieloletnim związkowym stażem. Dla nich małżeństwo jest układem, o miłości zdążyły już zapomnieć. Powtarzają, że uczucie istnieje tylko na początku. Wmawiają to córkom, a w efekcie wiele z nich słucha się i zaręcza się z rozsądku. Niestety zapominają o takich rzeczach jak różnice charakteru, upodobania, cele oraz plany na przyszłość. Zaręczyny lepiej przemyśleć...

Bo on naciska

Jednym z klasycznym przypadków jest też naciskanie faceta. Czasami to mężczyzna pragnie stabilizacji, a kobieta chciałaby jeszcze poczekać. Wówczas on stosuje różne taktyki – robi wszystko, aby przekonać wybrankę do małżeństwa. Są kobiety, które ulegają tej presji. A potem żałują całe życie.

Bo nikogo lepszego nie znajdziesz

Niektóre dziewczyny martwią się, że już nigdy nie poznają nikogo lepszego. Nie sprzyja temu ich wiek, styl życia, zainteresowania, miejsce zamieszkania i wiele innych. W końcu dochodzą do wniosku, że lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu. Można też spotkać dziewczyny, które przeszły rozczarowania w miłości. One z kolei przestają traktować samo uczucie priorytetowo. Na pierwszym miejscu jest dla nich zgodność charakterów, dobre usposobienie mężczyzny oraz podobne plany na przyszłość. Zranione dziewczyny również mogą żałować zaręczyn, jeżeli w ogóle nie wzięły pod uwagę uczuć.

Bo boisz się samotności

Sama nie wiesz, czy to samotność jest dla ciebie gorsza czy obawa, że będziesz postrzegana przez jej pryzmat. Ludzie samotni nie mają najłatwiej w polskim społeczeństwie. Panuje tu tradycyjne przekonanie, że kobieta powinna wyjść za mąż i założyć rodzinę. W pewnym wieku rozmowy znajomych schodzą tylko na temat ślubów, dzieci oraz problemów z nimi związanych. Kobieta tak bardzo boi się wykluczenia i odmienności, że zaręcza się z pierwszym facetem, który się jej oświadczy.

Bo on jest wystarczająco dobry

Takim przekonaniem kierują się dziewczyny, które nie mają wielkich wymagań wobec życia. Marzą jedynie o tym, aby wyjść za mąż i urodzić dzieci. Często nie wybiegają myślą dalej niż do dnia ślubu czy narodzin pierwszego malucha. Jeżeli jesteś jedną z nich, rzeczywistość może się dla ciebie okazać dość brutalna. Pamiętaj, że osoby będące w związkach też czują się samotne i nieszczęśliwe. Są na to narażeni zwłaszcza ci, którzy zadowalają się wystarczająco dobrymi partnerami.

Bo koleżanki się zaręczają

Niektóre kobiety mają wrażenie, że wszystkie ich znajome się zaręczają. Zaczynają sobie uświadamiać, że powoli wykruszają się z tego grona i zostają w tyle. Dominującym tematem w rozmowie są zawsze zaręczyny, wieczór panieński, ślub i wszystkie związane z nimi kwestie. Nie chcesz zostawać w tyle, więc zgadzasz się na zaręczyny i myślisz, że jakoś to będzie.

Zobacz także: „Jestem nastolatką, jestem zaręczona”

Polecane wideo

6 mln fanów na Instagramie i życie w nieprawdopodobnym luksusie. Kim jest Caroline Derpienski?
6 mln fanów na Instagramie i życie w nieprawdopodobnym luksusie. Kim jest Caroline Derpienski? - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2023 13:56
"Bo on jest wystarczająco dobry" - nie no, można też do śmierci czekać na Chrisa Hemswortha.
odpowiedz
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 06.06.2023 03:40
Problem podnoszony też w czasie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa, dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony, mail: [email protected]
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.04.2023 18:26
zgadzam się, to są najgorsze powody do zaręczyn/ ślubu. Później związek i tak sie rozpadnie.
odpowiedz
Roberta (Ocena: 5) 30.04.2023 14:23
Kontrola cyklu jest bardzo ważna u kobiet, polecam termometr owulacyjny cyclotest MySense do zapisów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.04.2023 13:32
Pamiętajmy jak ważna jest antykoncepcja - polecam mechaniczną antykoncepcję dla kobiet w formie błony dopochwowej caya
odpowiedz

Polecane dla Ciebie