Małżeństwo dla pieniędzy. To nie kończy się dobrze… zazwyczaj (Historie internautek)

Zdecydowałabyś się na taki krok?
Małżeństwo dla pieniędzy. To nie kończy się dobrze… zazwyczaj (Historie internautek)
Fot. Unsplash.com (Jakob Owens, Cley Banks)
19.09.2022

Na ślub i małżeństwo ludzie powinni decydować się z miłości. Nie wszyscy jednak kierują się w życiu tym górnolotnym uczuciem, a swojego partnera lub partnerkę wybierają ze względu na ilość zer na bankowym koncie. Pieniądze szczęścia nie dają, ale czy na pewno?

Oto kilka historii internautek.

Zobacz także: Taki mężczyzna to podobno partner idealny. Decyduje jedna cecha

Małżeństwo dla pieniędzy – czy to ma szansę się udać?

W Sieci można znaleźć wiele historii miłości, którymi internauci chętnie się dzielą. Niektóre z nich są bardziej szczęśliwe, inne mniej, a jeszcze inne niestety wcale… Pary rozstają się z różnych powodów. Kiedy połączyła je prawdziwa miłość, często próbują jednak o siebie zawalczyć. W sytuacji, kiedy spoiwem związku były pieniądze, liczy się podział majątku.

W Internecie nie brakuje przykładów na to, że związek zawarty dla korzyści materialnych nie przetrwa długo. Oto jeden z nich:

Kobieta, z którą kiedyś pracowałam, wyszła za mąż dla pieniędzy. Pochodziła z zamożnej rodziny i takiego męża szukała. Partnera poznała przez swatkę. Z zewnątrz ich związek wyglądał idealnie, jednak prawda była inna. Para miała dwójkę dzieci. Po ich przyjściu na świat, mąż z czasem stał się staromodny. Liczył na to, że jego żona zostanie panią domu, a ona chciała pracować. Moja koleżanka przychodziła do pracy ze łzami w oczach, ponieważ maż ją zastraszał. W końcu się z nim rozwiodła. Teraz jest szczęśliwą żoną chirurga plastycznego.

Podobnych historii jest niestety więcej:

Moja mama po raz drugi wyszła za mąż dla pieniędzy. Była nieszczęśliwa i prawie przeszła załamanie psychiczne. Wraz z mężem inwestowali w akcje i kiedy się załamały, stracili wszystko. Na skutek tego utknęła z mężem, którego nie mogła znieść.

Kobiety boją się zakończyć tego typu związek, aby nie zostać z niczym:

Wyszłam za mąż dla pieniędzy i bezpieczeństwa. Mój mąż wydał wszystkie środki. Teraz tkwię w związku bez miłości i pieniędzy, ale za bardzo boję się stracić wszystko, żeby odejść.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy małżeństwo zawarte dla korzyści materialnych zdaje egzamin. Dzieje się tak w przypadku, kiedy partnerom nie zależy na miłości, ale na pozorach i względnym spokoju. Tak jest w przypadku Izy:

Mój każdy dzień jest iście bajeczny. (…) Piotr płaci za wszystko. Odpowiada mu, że za każdym razem, gdy wraca do domu, czeka na niego piękna i wypoczęta żona. Mój mąż nie życzy sobie, abym pracowała. Mi również to odpowiada.

Zobacz także: Cztery znaki zodiaku, które lubią manipulować partnerem. Lepiej na nie uważać

Źródło: www.buzzfeed.com 

Polecane wideo

Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, kto jest Twoim patronem
Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, kto jest Twoim patronem - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 1) 21.01.2023 12:50
Sylwia, jesteś chora na głowę.
odpowiedz
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 28.10.2022 02:49
Problem można rozpatrywać w świetle symulacji zgody, jeśli chodzi o kościelny proces o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny mail: [email protected]
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.09.2022 21:44
Droga wolna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2022 19:32
"Teraz tkwię w związku bez miłości i pieniędzy, ale za bardzo boję się stracić wszystko, żeby odejść." -- to co ma stracić, skoro nie ma ani kasy ani miłości?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.09.2022 20:11
Nie znam chyba żadnej kobiety, która nie przestała być sobą po ślubie dla pieniędzy. Znam kilka takich, każda rezygnowała z dotychczasowego życia- z ulubionego koloru włosów czy paznokci, dotychczasowego stylu ubierania, pracy czy nawet ulubionej kawy. Ja bym tak nie umiała, ale życia za nikogo nie przeżyję. Nie byłabym szczęśliwa nie będąc w 100% sobą. Poza tym chyba nie umiem zależeć od kogoś. Mam świetną pracę, partnera, nie mam powodów żeby komuś czegoś zazdrościć.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie