Zawiadomienie o ślubie – czym się różni od tradycyjnego zaproszenia?

Komu je wysłać?
Zawiadomienie o ślubie – czym się różni od tradycyjnego zaproszenia?
Fot. Unsplash.com (Jeremy Wong Weddings)
16.08.2022

Planujesz ślub i wesele a elementów, które muszą być dopięte na ostatni guzik jest tyle, że spędza ci to sen z powiek? Organizacja tego wielkiego dnia nie jest prosta, szczególnie kiedy musisz zdecydować, komu wysłać zaproszenie a komu zawiadomienie o ślubie. Czym się one od siebie różnią?

Zawiadomienie o ślubie – co to takiego?

Zawiadomienie o ślubie to nic innego jak zaproszenie jedynie na sam ślub. Różni się do tradycyjnego zaproszenia tym, że zaproszenie dotyczy także organizowanego wesela. Zawiadomienie o ślubie to bardzo dobre rozwiązanie dla par, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą zaprosić wszystkich znajomych bądź bliskich na ślub. Para młoda zazwyczaj wysyła zawiadomienie o swoim ślubie do dalszych znajomych, znajomych z pracy czy sąsiadów. Obecnie koszty organizacji wesela są tak duże, że pary często nie mogą sobie pozwolić, aby wszyscy przyszli na wesele, a zależy im z kolei, aby osoby te były na ceremonii.

Zobacz także: Pechowe perły i śmiertelny opal. Wszystko o biżuteryjnych przesądach

Zawiadomienie o ślubie wysłać można w różnej formie. W przypadku znajomych z pracy może to być droga mailowa. Eksperci twierdzą, że jest to dobre rozwiązanie, jeśli w pracy panuje swobodna atmosfera. Osobom starszym, których sercu bliższa jest tradycja, może się jednak ten sposób nie spodobać. Warto więc sposób zawiadamiania wybrać adekwatny do osób, które zapraszamy.

Zawiadomienie o ślubie – kiedy je wysłać?

Kiedy zapraszamy kogoś na swój ślub, nieważne czy to przyjaciółka czy kolega z pracy, musimy wziąć pod uwagę, że powinno być to odpowiednio wcześniej. Możliwe, że osoba ta mieszka w innym mieście i musi dokładnie wszystko zaplanować. Najlepiej jest poinformować o ślubie czy weselu około dwa miesiące wcześniej. Przyjmuje się, że jest to wystarczająca ilość czasu, aby goście mogli się dobrze przygotować do wydarzenia.

Zawiadomienie o przełożeniu ślubu

W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które mogą mieć wpływ na konieczność przełożenia ślubu. Jak wtedy poinformować o tym zaproszonych? Można to wówczas zrobić nawet przez media społecznościowe, najważniejsze jest bowiem, aby inni dowiedzieli się o tym jak najszybciej. Oni także będą musieli zmienić swoje plany. Pamiętaj, że im szybciej powiadomisz gości, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będzie im pasowała nowa data.

Zobacz także: Skandaliczna treść w podręczniku do HiT. „Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”

 

Polecane wideo

Miłosny algorytm zgodności: Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie
Miłosny algorytm zgodności:  Oblicz, czy Ty i Twój facet do siebie pasujecie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 16.08.2022 12:55
Coraz częściej się z tym spotyka. To bardzo dobre rozwiązanie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie