W trendach ślubnych na 2022/23 rok króluje umiar. Im prościej, tym bardziej luksusowo

Klasa w modzie to nie barokowy przepych, lecz idealnie dobrane proporcje, dodatki, styl.
W trendach ślubnych na 2022/23 rok króluje umiar. Im prościej, tym bardziej luksusowo
fot. Unsplash (Jonathan Borba)
01.07.2022

Umiar w stylizacjach ślubnych to temat rzeka. Całe życie ludzie czekają na ten dzień, a tu zalecamy umiar! Pamiętajcie jednak, że klasa w modzie to nie barokowy przepych, lecz idealnie dobrane proporcje, dodatki, styl. Stosownie do pory roku i trendów. To nie musi dużo kosztować, zawartość portfela można zgrabnie ukryć i prezentować się jak milion dolarów.

Na suknię ślubną nie warto się zadłużać kredytami, pożyczkami itp. Zwłaszcza dziś, kiedy wiele osób zaciska pasa, w modzie jest pomysłowość. - Nie chodzi o to, by kupić suknię ślubną z… trzeciej ręki, chodzi o to, by wyglądać zjawiskowo! – mówi Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele. - Stylizacje ślubne mogą być adekwatne do czasu, w którym żyjemy. Zachwycamy się kreacjami ślubnymi gwiazd kina i celebrytek, ale wiadomo, że nasze nie muszą się z nimi ścigać. W naszych mamy doskonale wyglądać i tak się czuć. Jak pierwsze damy tego jednego jedynego, szczególnego w naszym życiu dnia.

Zobacz także: Narzeczony chce zobaczyć moją suknię przed ślubem. Zgodzić się?

Umiar wiecznie modny

W trendach na 2022/23 rok króluje umiar. Łączenie prostoty kroju z siłą odważnych dekoltów, zdobień i dyskretną biżuterią, to teraz się liczy. Nie musimy ociekać kryształami ani błyszczeć z każdej strony, wdziewać na siebie stroju jak z innej epoki, przebrane w bezę. Dziś znów panuje zasada: im prościej, tym bardziej luksusowo. - Dzisiejsza moda ślubna jest bardzo, powiedziałabym, pojemna – mówi Dokić-Pietuszko. - Można w niej zmieścić i minimalizm, i ogromny przepych. Ale najmodniejszy na te czasy jest po prostu umiar. Umiar we wszystkim: i stroju, i wystroju sali, i w doborze menu – dodaje.

Coś za coś, czyli wyczucie umiaru w stylizacji

Bardzo sprawdza się zasada paryżanek: im skromniejsza sukienka, tym odważniej można sobie poczynać z biżuterią, fryzurą, makijażem. Ale i tu wymagane jest wyczucie: jeśli obłędne kolczyki, to tylko one. Podobnie naszyjnik – jeśli naszyjnik, to już nie przykuwający uwagę pierścionek i już nie zjawiskowe kolczyki. Podobnie – jeśli obłędna bransoleta, to tylko ona. Plus ozdoby we włosach w podobnym stylu.

Mniej znaczy więcej

Coco Chanel narzuciła ten trend, który do dziś się sprawdza. Mniej znaczy więcej, pod warunkiem, że ma jakość. To ona powiedziała, że moda jest modna dopóki oddycha tym samym powietrzem co ci, którzy ją noszą. Więc z tym umiarem też z umiarem poczynajcie sobie. Pamiętajcie jednak, że prostota to drugie imię elegancji.

Zobacz także: Najpierw huczne wesele, a potem… długi

Najmodniejszy odcień bieli

Najmodniejszy odcień bieli to ten, w którym najbardziej ci do twarzy. Biel śnieżnobiała jest dla dziewczyn o ciemnej karnacji, tym o jasnej polecana jest cieplejsza, wpadająca w krem. W tym sezonie trendy są niezwykle łaskawe dla wszystkich figur, portfeli, upodobań. Do ślubu można pójść w garniturze z lat 70., i w sukience z second handu. Najważniejsze, by zaznaczyć swój jedyny i niepowtarzalny styl, a więc i osobowość.

Mat. prasowe

PlanujemyWesele to portal ślubny i katalog posiadający w swojej bazie ponad 17 tysięcy usługodawców z branży ślubno-weselnej z każdego regionu Polski. Portal to także porady ekspertów, inspiracje, reportaże ze ślubów czytelników i piękne sesje plenerowe. Każdego miesiąca PlanujemyWesele.pl inspiruje i łączy z usługodawcami ponad 140 tysięcy par młodych. W tym roku firma obchodzi swoje 14. urodziny, osiągając oglądalność serwisu na poziomie 1,5 mln odsłon.

Polecane wideo

Boyfriend manicure. Minimalistyczne i romantyczne zdobienie idealne dla wszystkich zakochanych
Boyfriend manicure. Minimalistyczne i romantyczne zdobienie idealne dla wszystkich zakochanych - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 16.08.2022 13:09
To prawda, że mniej znaczy więcej..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie