Była druhną na ponad 125 ślubach. Ludzie w kółko zadają jej te same pytania

Jaką wiedzę można wyciągnąć z jej wieloletniego doświadczenia?
Była druhną na ponad 125 ślubach. Ludzie w kółko zadają jej te same pytania
Fot. Unsplash
04.06.2022

Większość z nas pełni funkcję świadkowej czy też druhny na ślubie bliskiej osoby raz, może parę razy w życiu. Ale wystąpić w tej roli ponad 100 razy? Okazuje się, że to możliwe. Poznajcie historię kobiety, która była druhną na ponad 125 ślubach i uczyniła z tego intratny biznes. 

Zobacz również: Statystyka nie kłamie. Oto najlepszy wiek na to, aby wyjść za mąż

Jen Glantz jest profesjonalną druhną i założycielką firmy Bridesmaid For Hire (Druhna do wynajęcia). W ciągu 7 lat swojej działalności uczestniczyła w ponad 125 ślubach.  

Stałam się automatyczną sekretarką odpowiadającą na różne pytania odnośnie ślubów, od kwestii czy można odmówić pannie młodej, aż do kwestii finansowych 

- wyjaśniała Jen w rozmowie z portalem insider.com.  

Przy okazji profesjonalna druhna wymieniła najczęstsze pytania, jakie słyszy od gości weselnych oraz udzieliła na nie pomocnych odpowiedzi. Jaką wiedzę można wyciągnąć z jej wieloletniego doświadczenia? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bridesmaid For Hire (@bridesmaidforhire)

Jen Glantz była druhną na 125 ślubach. Jest profesjonalną druhną

“Co jeśli nie chcę być świadkową/świadkiem na czyimś ślubie?” 

Jen Glantz radzi, aby przed podjęciem decyzji sporządzić listę powodów, dla których nie widzimy siebie w tej roli, a następnie określić, którymi z nich chcemy podzielić się z parą młodą. Jej zdaniem trzeba być przygotowanym na to, że narzeczeni będą mieli do nas kilka pytań. Innym rozwiązaniem, jakie warto wziąć pod uwagę jest zaproponowanie parze młodej alternatywnego wsparcia w tym ważnym dniu. 

“Czy mogę poprosić o zmiany, jeśli nie podoba mi się sukienka druhny albo fryzura?” 

“Jeśli płacisz z własnej kieszeni za sukienkę, włosy czy makijaż - nawet jeśli wszystkie te elementy zostały wybrane przez pannę młodą - uważam, że powinnaś mieć prawo powiedzieć, że coś ci nie pasuje. Jeśli natomiast to młodzi za wszystko płacą, przekaż im swoje sugestie w dyskretny sposób” - radzi profesjonalna druhna. 

“Co jeśli nie mogę przyjść na wieczór panieński?” 

Druhna do wynajęcia podpowiada, żeby ustalić wszystkie kluczowe daty związane z weselem i przygotowaniami do niego najszybciej, jak się da. Dzięki temu będziemy w stanie z góry powiedzieć pannie młodej, na jakich wydarzeniach będziemy w stanie się pojawić, a na jakich nie. 

“Co jeśli dostałam zaproszenie na ślub bez osoby towarzyszącej?” 

Zdaniem Jen Glantz nie ma żadnej zasady mówiącej o tym, że para młoda musi zaprosić świadka lub świadkową wraz z osobą towarzyszącą. Ich decyzja w tej sprawie najczęściej wiąże się z ograniczeniami wynikającymi z budżetu. Jeśli jednak spotykasz się z kimś od dłuższego czasu, a nie dostałaś zaproszenia +1, możesz poruszyć ten temat w rozmowie z młodymi. Uszanuj jednak ich decyzję, jeśli nie zmienią zdania. 

“Co jeśli nie stać mnie na udział w wieczorze panieńskim/kawalerskim?” 

“Jeśli nie stać cię na udział w wieczorze panieńskim albo kawalerskim daj o tym znać tak szybko, jak tylko to możliwe. Możesz też pomyśleć o innym sposobie świętowania zbliżającego się ślubu, który nie będzie tak kosztowny” - radzi profesjonalna druhna. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bridesmaid For Hire (@bridesmaidforhire)

Zobacz również: „Naga suknia ślubna” podzieliła internautów. „Wszystko w niej widać”

Polecane wideo

Wybrano najpiękniejszą Polkę. Jak wygląda Miss Polonia 2022?
Wybrano najpiękniejszą Polkę. Jak wygląda Miss Polonia 2022? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4 / 5
. (Ocena: 5) 28.07.2022 14:06
Kto ma robloxa? Bo ja mam
zobacz odpowiedzi (2)
Jagoda (Ocena: 5) 14.06.2022 07:56
Na ilu ślubach? Ja byłam 3 razy, a ostatni raz na ślubie siostry ciotecznej. Pamiętam, że młodym wtedy oprócz roomby ogarnęłam skrzynkę z drobnymi upominkami, do której przyczepiłam balony z helem. Byli zachwyceni!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.06.2022 11:23
Ja byłam świadkową raz i jak dla mnie to było niesamowite przeżycie. Sukienkę wybierałam sama i byłam w długiej beżowej z loola, bardzo wygodna swoją drogą, Młodej ją pokazałam przed zakupem i się jej podobała. W przygotowaniach do ślubu brałam aktywny udział. Organizowałam też panieński. Ale wiem, że robiłam to dla osoby którą znam i lubię. Nie chciałabym być druhną u obcych osób
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie