5 rzeczy, o które pary zazwyczaj kłócą się po ślubie

Nawet najbardziej zgrane małżeństwo nie uniknie sporów.
5 rzeczy, o które pary zazwyczaj kłócą się po ślubie
Fot. Unsplash (Brooklyn)
21.05.2022

Filmy romantyczne zazwyczaj kończą się w podobny sposób. Zakochani biorą ślub, a na ekranie pojawia się napis: „I żyli długo i szczęśliwie”. Rzeczywistość często ma jednak zupełnie inny scenariusz. Po upływie miesiąca miodowego, kiedy emocje zaczynają delikatnie przygasać, a na pierwszy plan wysuwają się codzienne problemy, małżonkowie zaczynają się spierać.

O co najczęściej? Oto lista popularnych tematów zapalnych.

Polecamy także: Statystyka nie kłamie. Oto najlepszy wiek na to, aby wyjść za mąż

O co pary kłócą się po ślubie?

Kontakt z teściami

Jeśli teściowie są życzliwi, a relacja z nimi ciepła i przyjacielska, spotkania rodzinne będą bezproblemowe. Gorzej, jeśli teściowie będą za bardzo ingerować w wasze małżeństwo. Ciągłe pytania o wnuki, komentowanie wystroju waszego mieszkania, czy zbyt częste wizyty mogą stać się kością niezgody między małżonkami. Wtedy awantura nieunikniona.

Metody wychowawcze

Kiedy na świecie pojawiają się dzieci, bywa czasem tak, że matki mają zupełnie inne podejście do ich wychowania niż ojcowie. Przytulać malucha za każdym razem, kiedy płacze, czy pozwolić mu się wykrzyczeć? Dawać mu słodycze czy nie? Stosować kary za złe zachowanie czy wychowywać bezstresowo? Odmienne metody wychowawcze mogą stać się poważną przyczyną nieporozumień i konfliktów między małżonkami.

Najpilniejsze wydatki

Pieniądze to kolejny temat zapalny po ślubie. Zwłaszcza, jeśli małżonkowie dysponują wspólnym kontem, ale mają odmienne pomysły na to, jak ulokować finanse. Lepiej wydać więcej na wymarzony samochód, czy odłożyć oszczędności na czarną godzinę? Odkładać na studia dzieci czy polecieć z nimi na egzotyczne wakacje? To będą trudne wybory, które wywołają sporo konfliktów między żoną a mężem.

Brak romantyzmu

Po ślubie emocje stopniowo opadają. Do związku wkrada się rutyna. Czasem bywa nawet tak, że małżonkowie przestają się wzajemnie o siebie starać. Bo i po co – skoro partner przysięgał im miłość do grobowej deski? Brak romantyzmu, wzajemnego okazywania sobie czułości, a do tego zaniedbanie wyglądu mogą stać się przyczyną małżeńskich wyrzutów.

Licytowanie się o to, kto ma więcej obowiązków

Nawet jeśli jeszcze przed ślubem ustalicie podział obowiązków, założenie rodziny może go szybko zweryfikować. Codzienna gonitwa między pracą a zajmowaniem się dziećmi sprawi, że zaczniecie się spierać i licytować o to, kto w domu robi więcej. Postarajcie się nawzajem sobie pomagać, zamiast przerzucać na siebie obowiązki.

Co jeszcze dorzuciłabyś do tej listy?

Polecamy także: QUIZ: Jaka suknia ślubna idealnie do Ciebie pasuje?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MAJ
Horoskop miłosny na MAJ - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Wanda (Ocena: 5) 27.05.2022 15:41
Ja zaraz po ślubie z małżonkiem zaczęłam sie kłócić o bałagan, który non stop robił. Ale ma szczęście, bo kupił iRoobta, żebym się tak nie denerwowała, więc mu wybaczyłam ehheh
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2022 16:38
Nie jesteśmy małżeństwem i nie planujemy zmiany ale jesteśmy ze sobą prawie 10 lat i mamy 2 dzieci i uważam że rutyna i brak romantyzmu jest najgorszy. Z resztą jesteśmy w miarę zgodni
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2022 12:36
Tak jest. Brak romantyzmu i pożądania jest okropny.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie