Statystyka nie kłamie. Oto najlepszy wiek na to, aby wyjść za mąż

Później z każdym rokiem może być gorzej.
Statystyka nie kłamie. Oto najlepszy wiek na to, aby wyjść za mąż
Fot. Unsplash
30.04.2022

W jakim wieku powinno się zmienić stan cywilny? Można podejrzewać, że odpowiedzi na to pytanie jest mniej więcej tyle, ile osób, którym je zadamy. Do tego trzeba dodać różnice kulturowe i tradycje z różnych części świata. Często okazuje się, że coś, co dla nas jest zupełnie nie do pomyślenia, pod inną szerokością geograficzną jest normą.   

Zobacz również: QUIZ: Jaka suknia ślubna idealnie do Ciebie pasuje?

Niektórzy wychodzą z założenia, że podczas ustalania planów ślubnych warto kierować się jeszcze czymś innym – na przykład statystyką. A jak wiadomo, liczby nie kłamią i obrazują najlepszy wiek na zawarcie małżeństwa, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby uniknąć rozwodu. 

Najlepszy wiek na ślub według badań i statystykFot. Unsplash

Najlepszy wiek na ślub według badań i statystyk 

Kiedy zatem najlepiej zmienić stan cywilny? Idealne “okienko” wynosi dokładnie 4 lata. Chodzi o przedział między 28. a 32. rokiem życia.  

Do takich wniosków doszedł Nick Wolfinger, socjolog z University of Utah. Ekspert przeanalizował dane z okresu 2006-2010 oraz 2011-2013 zebrane w ramach badania National Survey of Family Growth. Okazało się, że osoby, które decydują się na małżeństwo mając 28-32 lata rzadziej się rozwodzą, przynajmniej w ciągu pierwszych pięciu lat od zalegalizowania związku. 

Ryzyko rozwodu spada gdy zbliżamy się wiekiem do trzydziestki albo jesteśmy tuż po niej. Jednak później, gdy zbliżamy się do czterdziestki, znów zaczyna rosnąć 

- tłumaczył Wolfinger. 

Ze statystyk wynika, że z każdym kolejnym rokiem po 32. urodzinach szanse na rozwód wzrastają o 5 proc. 

Co sądzicie o tym badaniu? W jakim wieku braliście ślub? A może to jeszcze przed wami albo w ogóle nie planujecie zmieniać stanu cywilnego? 

Zobacz również: Zmiana nazwiska po ślubie - tak czy nie? Mężczyźni szczerze wyznali, co o tym myślą

Polecane wideo

Krótkie sukienki do ślubu: Są tak ładne, że zapomnisz o długich kreacjach!
Krótkie sukienki do ślubu: Są tak ładne, że zapomnisz o długich kreacjach! - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 24.05.2022 23:58
Szacun
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2022 13:21
Do małżeństwa wychowuje się dzieci. Jak wychowa się je na egoistów albo bardzo porani się je w dzieciństwie, to będzie im trudno zmienić się w życiu dorosłym i niestety to odbija się na wyborze współmałżonka i przyszłym pożyciu. Choć zmiany są oczywiście możliwe, pod warunkiem zauważenia swoich wad i pracy nad nimi.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 19.05.2022 17:48
Super
odpowiedz
Oto to (Ocena: 5) 18.05.2022 20:45
😀😃😄😄😃😃😀😀😃😄😄😀😀😀😀😀😀😀😀😀😃😃😀😃😃😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😄😀😄😀😀😄😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😀😄😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😀😄😃😃😄😃😄😃😄😀😄😃😁😄😃😄😀😄😀😄😀😀😄😄😀😄😀😀😄😄😀😄😀😄😀😀😄😄😀😄😀🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑💯💯💯💯💯💯💯💯💯💢💢💢💢💢❤️💚💚💚❤️❤️❤️❤️❤️❤️💙❤️💓❤️💛🧡💛🧡💚💛❤️💙💙💛❤️💙💛❤️❤️💙💛💛❤️💙💙💛❤️💙💛❤️💙💛❤️❤️💛💙🧡💛💙💛🧡💙💛🧡💙💛🧡💙💛❤️❤️💛💙♥️💜♥️💜💜♥️💜♥️♥️💜🖤♥️🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🧡💛💙🧡💛💙💛❤️❤️💙💛🧡💛💛❤️💙💚🧡💙🧡💚🧡💚💙💚🧡🧡💚♥️♥️💜🖤♥️💜💘🖤💜💜💘🖤🖤💜♥️🖤💜💘💛💙💙💛❤️💙💛❤️💛💙❤️💙🧡💛💙🧡💛💚💛❤️💙💛❤️💙💚💙💚❤️💛❤️💛💙💚❤️💙💙❤️💛💙💛❤️💙💛❤️❤️💚💚💛💙💛❤️💚💙💛❤️💚💙🧡💛💙💚🧡💙💚🧡💚🧡🧡💙💛🧡💙💛🧡💙❤️💛💚💙❤️💛💙💙🧡💚🧡💛💙💙💛🧡💙💙💙💚💛💛🧡❤️🧡🧡💛💚💚💙❤️🧡💛💚💚💙🧡🧡💚❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💘👀👀👀👀👀👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤝🤝🤝🤝🤝🤝👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 11.05.2022 16:58
Wyszłam za mąż w wieku 24 lat i w wieku 32 dojrzałam- aby rozstać się z mężem, wziąć rozwód i walczyć o siebie po toksycznym małżeństwie...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie