Pan młody chce przerobić zdjęcia ślubne. Chodzi o „defekt” jego narzeczonej

„Nie powinnaś zastanawiać się nad retuszem zdjęć, tylko nad zmianą narzeczonego” - pisali internauci.
Pan młody chce przerobić zdjęcia ślubne. Chodzi o „defekt” jego narzeczonej
Fot. Unsplash
10.03.2022

Zdjęcia ślubne są pamiątką na całe życie, dlatego parom zależy na tym, żeby były idealne. A to czasami wiąże się z pewnymi poprawkami. Niektórzy proszą fotografa o delikatny retusz, aby zamaskować takie niedoskonałości jak świecąca skóra czy niespodziewana krostka na twarzy.

Zobacz również: „Moja żona zrujnowała nasze zdjęcia ślubne, bo zrezygnowała z makijażu”

Jednak sugestia przyszłego pana młodego, o jakiej przeczytacie poniżej wprawiła w osłupienie nie tylko jego narzeczoną, ale także cały Internet. Mężczyzna jeszcze przed ślubem zapowiedział, że chce przerobić fotografie, a wszystko z powodu wyglądu jego przyszłej żony. Kobieta opisała całą sprawę na forum Reddit, a komentujący nie zostawili na jej narzeczonym suchej nitki.

Pan młody chce wyretuszować zdjęcia ślubne. Chodzi o wygląd żony

Fot. Unsplash

Pan młody chce wyretuszować zdjęcia ślubne. Chodzi o wygląd żony

Ja i mój narzeczony Aaron niedługo bierzemy ślub. Ostatnio rozmawialiśmy na temat zdjęć ślubnych i Aaron poruszył temat mojej blizny na twarzy – mam ją, odkąd skończyłam 20 lat. Aaron zasugerował, że wyretuszujemy tę część mojej twarzy. Roześmiałam się myśląc, że to żart, ale on mówił poważnie.

Byłam zdumiona, ale Aaron wyjaśnił, że właśnie po to istnieje Photoshop, i że zdjęcia ślubne mają być pamiątką na lata, więc chciałby, żeby były nieskazitelne. Spojrzałam na niego i spytałam, czy widzi na moje twarzy jakąś skazę. Natychmiast przeprosił i powiedział: “Oczywiście, że nie. Chodzi o to, że wszystkie pary dają wskazówki na temat tego, co powinno być wyretuszowane, żeby mieć jak najlepsze zdjęcia ślubne”.

Potem Aaron przyznał, że to była sugestia jego mamy. Nie zgodziłam się na przeróbkę zdjęć i zaczęliśmy się kłócić. Aaron powiedział, że przesadzam i że nie chodzi o samą bliznę, tylko o ogólny wygląd fotografii. Stwierdził, że jestem przewrażliwiona.

Potem pokłóciłam się z przyszłą teściową, gdy próbowała namówić mnie do zmiany zdania. Większość kobiet w rodzinie stanęło po jej stronie i powiedziało, że od tego właśnie jest Photoshop, i że wiele osób robi podobnie, bo nie są zadowolone z pewnych aspektów swojego wyglądu. Powiedziałam im, że ja jestem inna, bo mój wygląd mi nie przeszkadza i nie chcę go zmieniać. Wszyscy stwierdzili, że powinnam iść na terapię, żeby przepracować traumę z przeszłości.

Teraz Aaron jest na mnie zły. Mówi, że kocha mnie bez względu na wszystko i że zachowuję się śmiesznie. Twierdzi, że mam jemu i jego rodzinie za złe, że chcą dla mnie jak najlepiej. Nie wiem, czy to odzywają się moje dawne kompleksy i czy nie przesadzam. Czy poczułam się urażona bez powodu?

- spytała przyszła panna młoda na koniec swojego wpisu.

Komentujący zgodnie opowiedzieli się po stronie autorki tej historii. Stwierdzili, że jej narzeczony i jego rodzina zachowali się naprawdę skandalicznie.

Nie rozumiem, dlaczego wciąż chcesz poślubić tego faceta.

Dlaczego pan młody chciałby mieć zdjęcia, na których nie wyglądasz jak prawdziwa ty?

Myślę, że nie powinnaś zastanawiać się nad retuszem zdjęć, tylko nad zmianą narzeczonego

- pisali internauci.

Sporo osób, które również mają widoczne blizny na ciele dzieliło się swoimi doświadczeniami z dnia ślubu.

Mam duże blizny na różnych częściach ciała, niektóre z nich są widoczne na naszych zdjęciach ślubnych. Moja teściowa pozwoliła sobie na podobne sugestie i mój mąż uciął temat mówiąc, że chcemy wyglądać na fotografiach prawdziwie, a nie idealnie.

Mój mąż ma wielką bliznę od ust do ucha i NIKT nie powiedział słowa na temat retuszu naszych ślubnych zdjęć. To część jego, którą kocham. Jeśli twój narzeczony nie myśli podobnie, to chyba macie większe problemy.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zobacz również: Nie tylko dzieciom wstęp wzbroniony. Ta para młoda nie życzy sobie na weselu własnych dziadków

Polecane wideo

Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.53 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 11:25
"Wszyscy stwierdzili, że powinnam iść na terapię, żeby przepracować traumę z przeszłości."- że przepraszam bardzo to autorka ma traumę? Jakby miała traumę to by tuszowała, ale jest jej z tym dobrze, nie chce ukrywać, niech rodzina sama idzie na terapię
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 13.03.2022 14:32
Oczywiście że się Ciebie wstydzi przed innymi. Ale tego nie powie. Miłość bez skazy to dzisiaj rzadkość.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.03.2022 15:02
A co jest dziwnego w retuszowaniu zdjęć? Przecież teraz każde zdjęcia do dokumentów od razu są robione przez fotografa z retuszem. Jest to wliczone w cenę zdjęcia, jest czymś oczywistym i fotograf nawet się o to klienta nie pyta.
zobacz odpowiedzi (1)
Aga (Ocena: 5) 11.03.2022 12:43
Bardzo to dziwne. Sama poczułabym nieaakceptowana przez innych. Zdjęcia zdjęciami ale to uczucie jakie pozostawia po sobie sugestia o retuszu. Ludzie przyzwyczaili się tak bardzo do idealnego świata, ze zdjęć, chcą tak bardzo chociaz na zdjęciach ślubnych wyglądać nieskazitelnie, że już nie ma miejsca na prawdę. Chciałabym kiedyś poznać kogoś, kto będzie mnie akceptował taką jaką jestem, uważał za piękną dla niego i nie będzie podążał za chorymi standardami instagrama i co gorsza będzie chciał mnie do nich dostosować
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.03.2022 20:19
Jak bedziesz miala syfa na brodzie to tez nie pozwolisz wyretuszowac bo to czesc ciebie?? Albo rozszerzonych porow, zmarszczek mimicznych? Dodasz te zdjecia 100% natural?... Jakby Cie nie kochał to by za Ciebie nie wychodził. Blizne tak swoja droga mozesz usunac laserem.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie