Nie tylko dzieciom wstęp wzbroniony. Ta para młoda nie życzy sobie na weselu własnych dziadków

„Obawiam się, że wszyscy będą zwracać uwagę na nich, a nie na wesele i parę młodą”.
Nie tylko dzieciom wstęp wzbroniony. Ta para młoda nie życzy sobie na weselu własnych dziadków
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/65161525844053426 & pinterest.co.uk/pin/819725569659191349)
21.02.2022

Dzieci na weselu? Coraz więcej młodych par prosi gości, aby zostawili swoje pociechy w domu. Powód? Postrzegają dzieci za jeden z czynników ryzyka, który może zepsuć uroczystość. Maluchom nie brakuje energii i nie zawsze potrafią odpowiednio się zachować, zwłaszcza podczas ważnych elementów ceremonii. Płaczące niemowlę, dzieci biegające dorosłym pod nogami albo kłócące się miedzy sobą - wielu narzeczonych woli uniknąć takiego scenariusza, co często spotyka się z krytyką. 

Zobacz również: Żadnych dzieci, za to psy - mile widziane. To zaproszenie na ślub podzieliło internautów

Ale okazuje się, że nie tylko dzieci mogą zostać “zbanowane” na weselu. Pewna para młoda stwierdziła, że nie życzy sobie na ślubie osób powyżej 70. roku życia, w tym własnych dziadków. Jak argumentowali swoją decyzję? 

Wesele bez osób starszych. Para młoda nie chce dziadków na ślubieFot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/332703491233976680/) 

Wesele bez osób starszych. Para młoda nie chce dziadków na ślubie

Panna młoda opisała swoją historię na forum Reddit. Wyjaśniła, że narzeczony podziela jej zdanie, ale reszta rodziny jest oburzona tą decyzją. 

Jesienią bierzemy ślub i właśnie planujemy wesele. Zarówno ja, jak i mój narzeczony mamy duże rodziny i próbujemy ułożyć listę gości tak, aby nie przekroczyć budżetu. Nasi dziadkowie mają ponad 80 lat, a babcia narzeczonego choruje na Alzheimera – zapomina, kim są różne osoby, często nie wie, gdzie jest, a czasami bez powodu zaczyna płakać albo krzyczeć. To naprawdę depresyjne. Moi dziadkowie mają problemy ze zdrowiem i wymagają dużo opieki i uwagi. Nie chcę, żeby coś takiego zepsuło nasz wielki dzień. Nie chcę, żeby jego babcia krzyczała albo hałasowała podczas ceremonii, albo żeby gości rozpraszało to, że mój dziadek potrzebuje pomocy. Obawiam się, że wszyscy będą zwracać uwagę na nich, a nie na wesele i parę młodą. 

W związku z tym wraz z narzeczonym postanowiliśmy, że nie chcemy na naszym ślubie osób powyżej 70. roku życia. Uważam, że nudziliby się i byłoby im wygodniej w domu. Ponadto dla ich opiekunów będzie to okazja, żeby się zrelaksować i zabawić, a nie przejmować się obowiązkami. Mój narzeczony zgadza się ze mną, ale reszta rodziny jest oburzona. 

Jak można było się spodziewać, post wywołał lawinę komentarzy. Większość internautów podzielała zdanie rodziny pary młodej i stwierdziła, że ich argumentacja jest nie do przyjęcia. 

Jezu Chryste. Chyba żartujesz. 

Mam nadzieję, że ci “starsi ludzie” wykreślą cię z testamentu. Ja bym tak zrobił. 

Jesteście okropni. Powinniście się cieszyć, że jeszcze macie dziadków. Moi już nie żyją. 

Jestem pewna, że twoi dziadkom będzie bardzo przykro, że nie chcecie ich na weselu. Jest różnica między osobami powyżej 70. roku życia, a dziećmi poniżej 10. roku życia. Nie możecie wykluczać kogoś tylko dlatego, że nie jest w stanie tańczyć. Obrazicie i skrzywdzicie wiele osób. 

Jednak niektórzy komentujący opowiedzieli się po stronie pary młodej. Ich zdaniem wesele bez starszych osób powinno być akceptowane na równi z weselem bez dzieci. 

Nie widzę tutaj różnicy między organizowaniem wesela bez dzieci, bo dzieci wszystko psują. Nie robicie nic złego. 

To wasze wesele i macie prawo zaprosić na nie kogo tylko chcecie. Rozumiem, że nie chcecie na nim osób, które mogłyby je zakłócić. Zwłaszcza babcię, która nawet nie będzie pamiętać tego ślubu. 

Uwielbiam fakt, że wszyscy akceptują wesela bez dzieci, ale kiedy ktoś wprowadza górny limit wieku dla gości, ludzie wariują. To wasze wesele, róbcie co chcecie, ale nie zdziwcie się, jeśli część osób się nie pojawi. 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

Zobacz również: „Ślub kościelny albo żaden”, „Wesele musi być huczne”, „Trzeba ich zaprosić”. Mity ślubne, które obala samo życie

Polecane wideo

Te suknie ślubne są jak z bajki - dosłownie. Powstała kolekcja zainspirowana księżniczkami Disneya
Te suknie ślubne są jak z bajki - dosłownie. Powstała kolekcja zainspirowana księżniczkami Disneya - zdjęcie 1
Komentarze (42)
Ocena: 4.6 / 5
Eniro (Ocena: 5) 08.01.2023 22:04
Mija babcia ma Alzheimera i mi bardzo przykro 😭😭😭😭😭😭😭ale nie jestem po żadnej stronie
odpowiedz
Bogusław Łęcina (Ocena: 5) 20.03.2022 00:26
wstyd, Ion Iliescu ma więcej jak 70 lat i czy tylko dlatego nie wpuściłabyć Iona Iliescu na wesele, wstyd, Ion Iliescu byłby przez ciebie smutny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2022 13:22
Mam nadzieję, że to nieśmieszny żart. Wiesz, że dla ludzi starszych imprezą jest już to, że widzą jak "młodzi" się bawią? Że pojedzą, popiją, pogadają sobie z krewnymi, powspominają stare czasy? Może zatańczą nawet jesli stawy pozwolą? To, że ich nie ma ich szalejących na parkiecie to nie znaczy, że się nie bawią. Co z tego, ze wymagają uwagi? To niewykonalne? Co do Alzheimera, fakt, zależy jakie ma stadium, ale myślę, że wtedy to opiekun zadecyduje, czy babcia/dziadek da radę uczestniczyć w ceremonii czy nie, a samo zaproszenie powinno być dla Ciebue zaszczytem. Że masz jeszcze kogo...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2022 12:35
U nas się wszystkich prosiło i dzieci i starszych, także nie wybierałam kto może przyjśc a kto nie. Dużo ludzi u nas nie było wcale. 76 osób dokładnie. Wesele było skromne, bo woleliśmy odłożyć kase na dom, ja sobie irobota kupiłam, mąż narzędzia, także to bardziej przydatne rzeczy niż zapraszanie na wesele ciotek, które raz w życiu się widziało.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 28.02.2022 09:58
No cóż. Kiedyś wesele polegało na tym, że młodzi zapraszali gości aby ich... ugościć. Teraz zaprasza się gości aby się pokazać. Byłam na takim weselu gdzie mówiono mi gdzie mam stanąć, aby młodzi mieli ładne ujęcia z filmu weselnego. A później był DJ i pokazywał jak należy tańczyć. Jak obejrzałam ten film to byłam pod wrażeniem, bo nie wiedziałam że byłam na takim fajnym weselu. A ludzie nudzili się jak mopsy, rodziny dwojga bawiły się oddzielnie, ogolnie wesele masakra.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie