„Chcę z nią spędzić resztę życia”. 12 najbardziej pożądanych cech przyszłej żony

Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.
„Chcę z nią spędzić resztę życia”. 12 najbardziej pożądanych cech przyszłej żony
Fot. Unsplash (Taylor Brandon)
10.01.2022

Dziennikarki portalu Business Insider przyjrzały się najróżniejszym badaniom na temat męskich preferencji (zrealizowanym praktycznie na całym świecie) i połączyły fakty. W ten sposób powstała lista kilkunastu niezbędnych cech, które powinny charakteryzować kobietę, by facet pomyślał: chcę z nią spędzić resztę życia.

Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Polecamy także: Ślub z obcokrajowcem: 3 narodowości, do których Polki mają ogromną słabość

Najbardziej pożądane cechy przyszłej żony

Jesteś mądrzejsza od niego

Wszystkim wydaje się, że jest na odwrót, ale faceci podświadomie szukają partnerek, które przerastają ich pod względem intelektu i życiowej wiedzy. Inteligentna kobieta to intelektualne wyzwanie. A oni naprawdę lubią wyzwania.

Jesteś szczera

Niektórzy twierdzą, że udany związek polega na poklepywaniu się wzajemnie po plecach i utwierdzaniu nawet w najgorszych decyzjach. To błąd. Mężczyzna docenia, kiedy potrafisz go spokojnie i merytorycznie skrytykować. Wtedy zmieni się na lepsze.

Masz pozytywne nastawienie

Faceci na pewno nie lubią smutnych szarych myszek, które we wszystkim widzą problem. Pociąga ich radość życia, nawet jeśli jest w tym trochę naiwności. Uśmiechnięta, radosna i gotowa do działania partnerka poprawia humor i motywuje do aktywności.

Potrafisz pójść na kompromis

To nie oznacza uległości. Wręcz przeciwnie - masz swoje zdanie i często go bronisz, ale kiedy zdasz sobie sprawę, że być może partner proponuje lepsze rozwiązanie - nie upierasz się, że jest inaczej. Tak działa udany związek.

Śmiejesz się z jego żartów

Panom naprawdę zależy na tym, by postrzegać ich nie tylko jako przystojnych i zaradnych, ale także zabawnych. Poczucie humoru jest dla nich bardzo ważne. Jeśli uważasz go za zabawnego faceta i dajesz mu to do zrozumienia - on od razu spojrzy na ciebie łaskawszym okiem.

Zobacz także: Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Jesteś otwarta

Potrafisz mówić o swoich słabościach, ale i sukcesach. Nie zamykasz się w sobie. Wolisz przegadać problem, niż udawać, że nic złego się nie dzieje. Mężczyźni lubią jasne sytuacje i dlatego tak to doceniają.

Kibicujesz mu

Nie ma nic gorszego niż zniechęcanie i deprymowanie faceta, który ma konkretny plan, ale nie może liczyć na twoje wsparcie. On musi czuć, że stoisz za nim murem. Zarówno wtedy, kiedy jego działania przynoszą sukces, jak i kończą się porażką.

Masz dobre relacje z rodzicami

Nie tylko dlatego, że ceni sobie święty spokój. On obserwuje, jak ich traktujesz, żeby móc przewidzieć, jak będziesz traktowała go za kilkadziesiąt lat. Wieczne kłótnie i nieporozumienia z własnymi rodzicami nie zwiastują niczego dobrego dla związku.

Potrafisz go uspokoić

W każdym związku zdarzają się sprzeczki czy nawet większe awantury. Tajemnicą sukcesu jest to, w jaki sposób reagujesz na nieporozumienia. Idealna partnerka nie próbuje podgrzewać atmosfery, ale dąży do szybkiego zakończenia konfliktu.

Lubisz spędzać czas wolny, tak jak on

Związek nigdy nie przetrwa, jeśli w weekendy ty wolisz siedzieć w domu i oglądać łzawe dramaty, a on potrzebuje mocniejszych wrażeń i najlepiej bawi się w głośnym klubie. Dopiero wspólny relaks zbliża.

Masz własne życie

Oczywiście, jesteście razem, wiele was łączy i macie wspólne plany, ale to nie wszystko. Mężczyźni poszukują kobiet, które mają też własne sprawy i nie są w 100 procentach uzależnione od partnera. W każdym związku przyda się odrobina indywidualizmu.

Nie chowasz urazy

Wiele z nas wyznaje zasadę, że wybaczyć można, ale zapomnieć - nigdy. To błąd. Jeśli ciągle będziesz wypominała mu jego chwile słabości, ten związek długo nie przetrwa. Warto nauczyć się odcinać przeszłość grubą kreską i nie wracać do tego, co było złe.

 

Polecane wideo

Nie tylko znaki zodiaku. Co na 2022 rok zapowiada horoskop egipski?
Nie tylko znaki zodiaku. Co na 2022 rok zapowiada horoskop egipski? - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 18:25
Najbardziej rozbawił mnie punkt pierwszy. Jest wręcz przeciwnie. Faceci nienawidzą gdy kobieta jest mądrzejsza od nich. Przekonałam się o tym osobiście. Jestem inteligentna, skończyłam studia, czytam dużo książek i mam szeroką wiedzę. Żadnemu z moich byłych to nie imponowało. Jeden nazwał mnie nudziarą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2022 07:36
Mój mąż ceni we mnie wiele rzeczy :) Chyba ważne było dla niego że potrafię gotować i głodny nie będzie chodził. Utrzymać dom w czystości też potrafię, szczególnie teraz jak mam do pomocy irobota. Mam poczucie humoru i inne dobre cechy. Uważam że małżonek źle nie wybrał. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2022 00:33
takie kobiety zostają starymi pannami :)
zobacz odpowiedzi (1)
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 11.01.2022 15:14
Ciekawe co na to powiedzą panowie? :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.01.2022 05:36
Sraty taty... a jak przychodzi co do czego, to taka której feromony i epatowanie seksualnością (nawet nieświadome i nie chodzi o bycie wulgarną) najbardziej przyciąga. Cała reszta to dodatek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie