Persona non grata. Czy zapraszać byłego partnera na ślub?

Dla jednych to duża niezręczność i źródło ewentualnych nieporozumień, dla innych dowód, że nawet po rozstaniu można pozostać w dobrych relacjach…
Persona non grata. Czy zapraszać byłego partnera na ślub?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/6403624457913374/)
05.01.2022

Pomysł zaproszenia byłych partnerów na ślub zawsze będzie wywoływał kontrowersje. Jeśli wciąż utrzymujemy z nimi kontakt, a co więcej jest on ciepły i przyjacielski, na pewno możemy rozważyć włączenie takiej osoby na listę gości. Jednak w tym wypadku bardzo istotna powinna być opinia naszego narzeczonego, który może czuć się bardzo niekomfortowo, zmuszony do świętowania początku nowej drogi życiowej w towarzystwie mężczyzny, z którym niegdyś coś łączyło jego ukochaną. Ta sama zasada dotyczy też odwrotnej sytuacji, gdy to pan młody chce zaprosić na ślub byłą dziewczynę czy żonę.

Zobacz także: Ślub z obcokrajowcem: 3 narodowości, do których Polki mają ogromną słabość

Czy zapraszać swojego eks na ślub?

Takie plany wymagają przede wszystkim szczerej rozmowy między narzeczonymi. Nie należy też specjalnie naciskać na drugą stronę, bo wtedy mogą pojawić się dodatkowe obawy, podejrzenia i dociekania, dlaczego tak bardzo zależy nam na obecności byłego/byłej na naszym ślubie. Stąd już tylko krok do zazdrości, która potrafi zniszczyć magię tego ważnego wydarzenia życiowego.

„Moim zdaniem, jeśli już zapraszać byłych, to tylko na ślub. W ten sposób unikniemy mnóstwa niezręcznych i groźnych sytuacji, które mogą pojawić się na weselu. Po alkoholu były facet może zacząć wyrażać pretensje do pana młodego albo zmuszać pannę młodą do tańca, nawet jak nie będzie chciała. Z kolei była dziewczyna zacznie za bardzo przymilać się do swojego dawnego chłopaka, wywołując furię u jego świeżo poślubionej żony. I to wcale nie są jakieś abstrakcyjne przykłady, sama byłam świadkiem takich zdarzeń” – twierdzi Magda z Warszawy.

Dla Ani z Koszalina udział byłych partnerów pary młodej w tak ważnym wydarzeniu jest trochę dziwny. Tymczasem jej narzeczony postanowił zaprosić na ślub dawną dziewczynę, która na co dzień mieszka za granicą, ale „akurat będzie w Polsce”. „Powiedziałam, że nie bardzo mi się to podoba, szczególnie, że na początkach naszej znajomości jego była mocno mnie denerwowała, bo wypisywała na facebookowym profilu Marcina teksty w stylu: ale się za tobą stęskniłam, brakuje mi ciebie, ty jak zawsze przystojny, przyjedź do mnie, będziesz miał gdzie spać, fajnie wyglądasz kotku. Napisałam jej wtedy wiadomość, żeby dała sobie spokój, bo jest żałosna i rzeczywiście nie odzywała się później. A teraz mam ją spotkać na własnym ślubie?” – dziwi się Ania.

Jakby tego było mało, okazało się, że Marcin wciąż utrzymuje kontakt z byłą dziewczyną. „Sam się do tego przyznał i uznał, że nie ma nic strasznego w tym, że czasami wymienią kilka maili. Dla mnie to wszystko jest jednak niepokojące, bo ja zerwałam wszystkie kontakty z dawnymi facetami i nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby któregoś zapraszać na własny ślub. Po co?” – zastanawia się młoda kobieta.

Zobacz także: LIST: „Siostra obraziła się na mnie, bo nie będzie moją druhną”

Podobne dylematy ma Patrycja. Jej narzeczony chce bowiem zaprosić na ślub poprzednią dziewczynę. „Nie chce widzieć tej wstrętnej kobiety, bo to podła franca, która może coś nawywijać, żeby zepsuć nam uroczystość. Nawet jeśli tak się nie stanie, jej obecność będzie mi bardzo przeszkadzać, ale nie mogę się sprzeciwić, żeby nie pokazać, że jestem zazdrosna” – twierdzi. „Nie wiem jak to  zniosę. A jak jeszcze zobaczę, że tańczy z moim facetem, to chyba się wścieknę. I zamiast wielkiego święta i radości będę miała zmarnowany wieczór. Już kilka razy rozmawiałam na ten temat z Piotrkiem, ale on cały czas twierdzi, że tamta będzie tylko jednym z setki gości i na pewno nawet nie zauważę jej obecności. Akurat” – denerwuje się Patrycja.

A Ty zaprosiłabyś byłego partnera na swoje wesele? Zagłosuj w naszej sondzie:

SONDA
Czy zapraszać byłego partnera na ślub?
Czy zapraszać byłego partnera na ślub?

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji
Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie czasem wielkich przemian. W ich życiu dojdzie do rewolucji - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 2.71 / 5
gość (Ocena: 5) 13.05.2022 16:38
Bnlkolklkxx,zaw
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2022 18:23
Nbvvbbbh55665 6:++++;;;;;::-&°°°°°°++7+==™✓{[[=~∆==[[65uvgmm
odpowiedz
FCK PUTIN (Ocena: 2) 14.03.2022 06:03
Fuck Putin
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.02.2022 21:23
Sjsjsjjsns
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.02.2022 21:23
najsisjsjsbs
odpowiedz

Polecane dla Ciebie