Proste suknie ślubne, czyli minimalizm w weselnym wydaniu

Minimalistyczne, proste suknie ślubne z ograniczoną ilością zdobień cieszą się coraz większym zainteresowaniem przyszłych panien młodych.
Proste suknie ślubne, czyli minimalizm w weselnym wydaniu
21.12.2021

Wybierają je zarówno członkinie królewskich rodów, jak i „zwykłe” kobiety, które nie potrzebują błysku i licznych dodatków, aby w dniu swojego ślubu i wesela czuć się naprawdę w wyjątkowy sposób. Proste suknie ślubne to także idealne rozwiązanie dla miłośniczek minimalizmu, które na co dzień „noszą się” w tym coraz modniejszym stylu.

Modny minimalizm w modzie ślubnej

Proste suknie ślubne to swoisty ukłon w stronę minimalizmu – kierunku stylistycznego, który z roku na rok coraz bardziej zyskuje na znaczeniu na arenie światowej mody. Po szumnym początku XIX w., kiedy stawialiśmy na mnogość ozdób i błyszczących dodatków, przychodzi pora na złapanie oddechu i odpoczynek od przepychu. Elegancja w dzisiejszym wydaniu oznacza klasyczne fasony, ozdoby i dodatki w umiarkowanych ilościach oraz prostotę. Takie stroje mają podkreślać urodę oraz pozwalać na ich dopasowane do właściwie każdej weselnej stylistyki.

Suknie ślubne wielu kobietom kojarzą się z strojnymi kreacjami w stylu nieśmiertelnej princessy. Coraz więcej pań dąży jednak do zachowania naturalnego wyglądu i wybiera kreacje mniej przeładowane ozdobami, nieco bardziej surowe w swoim charakterze. Co istotne, proste suknie ślubne wcale nie muszą być nudne i ascetyczne – mogą z powodzeniem posiadać ozdoby i dodatki w umiarkowanych ilościach oraz o klasycznym charakterze. Skromność w ubiorze w dniu swojego ślubu może być także niewątpliwym atutem oraz znakiem wyróżniającym nas spośród tłumów, co dla wielu kobiet również może stanowić cenny atut.

Szeroki wybór sukni ślubnych znajdziesz w sklepie ślubnym Weselezklasa.pl - pod adresem: produkty.weselezklasa.pl/kategoria/1/suknie-slubne/

Suknie ślubne

Czym charakteryzują się proste suknie ślubne?

Co ciekawe, dla każdej kobiety minimalizm i prostota mogą kojarzyć się inaczej. Dla wielu z nas oznacza to kreacje o prostym fasonie, pozbawione głębokiego dekoltu i raczej zasłaniające ciało aniżeli je odkrywające. Dla innych natomiast, proste suknie ślubne mogą posiadać właściwie dowolny fason, lecz być pozbawione widocznych i rzucających się ozdób. Jako że wybór ślubnej kreacji zależy od osobistych preferencji i upodobań, nie ma ścisłych wytycznych ani zasad, które warunkują to, czy dana suknia ślubna jest prosta, czy też niekoniecznie.

Kobiety, które stawiają na minimalizm i skromność w ślubnej stylizacji, wyboru sukni mogą dokonać na podstawie kilku prostych zasad. Minimalistyczne suknie ślubne to głównie te o klasycznych fasonach – najczęściej w formie litery A, z dolną częścią delikatnie rozszerzającą się ku dołowi. Góra może być zarówno dopasowana, jak i luźniejsza. Proste suknie ślubne są często szyte na bazie gładkich, wysokiej jakości tkanin, w tym luksusowych jedwabi oraz posiadają zdobienia w postaci delikatnych koronek, cekinów i kryształków.

Przyszłe panny młode, które upodobały sobie stylistykę minimalistyczną, chętnie wybierają także suknie ślubne z nietypowymi, oryginalnymi rękawami, dekoltami o geometrycznych kształtach i zestawiają je z bardziej oryginalnymi dodatkami – kolorowymi butami, ciekawą biżuterią oraz nowoczesnym uczesaniem. Minimalistyczny i lekko awangardowy charakter tego typu kreacji sprawia natomiast, że mamy szerokie pole do popisu w zakresie kompletowania stylizacji.

 

Artykuł zewnętrzny

 

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 1.57 / 5
1 (Ocena: 1) 23.02.2022 23:45
111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111112137
odpowiedz
Chujowa marmolada (Ocena: 1) 23.02.2022 23:45
Hxhdhshsh na temat tej atrakcji turystycznych i rekreacyjnych
odpowiedz
Xp (Ocena: 1) 23.02.2022 23:44
Windows xp
odpowiedz
Pan jaweł 2 (Ocena: 1) 23.02.2022 23:44
2137 essa w Polsce i na koniec u nas na y u y y i tak dalej y y y w Polsce i za granicą jako pierwszy raz odpowiedzi u mnie y w tym temacie nie ma co się stało się jasne że tak naprawdę nie wiem czy jest to bardzo
odpowiedz
Chuj (Ocena: 1) 23.02.2022 23:43
Majonez z majonezem majonezowym
odpowiedz

Polecane dla Ciebie