7 cech, które powinien posiadać Twój przyszły mąż

Zapamiętaj je i nie obniżaj standardów.
7 cech, które powinien posiadać Twój przyszły mąż
Fot. Unsplash.com (Elahe Motamedi)
23.10.2021

Związki potrafią w takim samym stopniu dodawać skrzydeł, co rozczarowywać. Jedne kończą się szybciej, inne trwają latami i przechodzą płynnie do kolejnego etapu. W każdym mężczyźnie, a zwłaszcza w tym, z którym chciałybyśmy założyć rodzinę, powinnyśmy szukać 7 podstawowych cech.

Zapamiętaj je i nie obniżaj standardów. Zasługujesz na to, co najlepsze.

Zobacz także: Suknie ślubne z AliExpress: Za najdroższą zapłacisz zaledwie… 600 zł

Jakie cechy powinien posiadać przyszły mąż?

Zaangażowanie

Pod tym pojęciem kryje się wiele rzeczy. Nie chodzi tylko o zaangażowanie w wasz związek, ale również w relację z otoczeniem. Czy szanuje swoich bliskich i przyjaciół? Czy dotrzymuje słowa? Czy jest chętny do pomocy potrzebującym? Czy podchodzi odpowiedzialnie do swojej pracy? Zastanów się, czy żadna z tych stref nie szwankuje.

Emocjonalna stabilność

To ważne, by mieć u swojego boku człowieka, który nie daje się ponosić negatywnym emocjom. Jeśli co chwilę wybucha, urządza bezpodstawne sceny zazdrości, wyładowuje na tobie frustracje związane z pracą, nie wróży to najlepiej.

Otwartość na to, jak wyglądasz

Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Od partnera oczekujemy jednak całkowitej akceptacji naszego wyglądu. Chcemy czuć się przy nim swobodnie bez makijażu, z nieumytymi włosami, w wyciągniętych dresach. To ważne, by nikogo przed sobą nie udawać. Jeśli on patrzy na ciebie tak samo bez względu na to, czy masz na sobie piękną sukienkę, czy poplamiony T-shirt, trafiłaś na właściwą osobę.

Zdrowe podejście do wagi

Nie warto na stałe wiązać się z kimś, kto co chwilę naśmiewa się z twojej wagi lub zwraca się do ciebie w nieprzyjemny i opryskliwy sposób. „Schudnij grubasie”, „Zrób coś ze sobą”, „Znajdę sobie szczuplejszą” - takie słowa są niedopuszczalne bez względu na okoliczności. Jeśli mężczyzna troszczy się o ukochaną i chce, by zrzuciła kilka kilogramów dla zdrowia, zakomunikuje to w zupełnie inny sposób.

Mądrość finansowa

Twój przyszły mąż powinien dobrze gospodarować pieniędzmi. Nie chodzi o to, że ma być bogaty. Wystarczy, jeśli będzie miał mądre podejście do finansów: regularnie płacił rachunki, nie był wiecznie na minusie, nie zapożyczał się u rodziny i znajomych, nie wpędzał was w niepotrzebne wydatki. Nawet jeśli będzie najkochańszą osobą pod słońcem, ale niestabilną finansowo, prędzej czy później odbije się to również na tobie.

Czułość

Nie chodzi tylko o pocałunki i przytulanie. Zwróć uwagę na to, czy twój mężczyzna chce spędzać z tobą czas, czy martwi się, kiedy chorujesz, czy zwraca uwagę na to, jakie masz samopoczucie. Czasem czułość to również po prostu uważne słuchanie drugiego człowieka.

Motywacja

To ważne, by mężczyzna był zmotywowany do tego, aby dbać o siebie oraz o przestrzeń wokół. Jeśli zamiast leżeć wiecznie na kanapie i grać w gry, woli naprawić różne usterki w mieszkaniu, czy samochodzie lub znaleźć lepszą pracę, aby się wewnętrznie rozwijać, trafiłaś na odpowiedzialnego człowieka.

Polecamy także: Męskim okiem: Dopiero po tylu randkach jesteście parą. Wtedy facet zaczyna naprawdę się angażować

Polecane wideo

Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata
Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 24.10.2021 13:42
Lubię mężczyzn dobrych w łóżku, dowcipnych, dynamicznych. Nie lubię upierdliwców.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2021 17:34
Swojego męża cenie za szczerość, pracowitość, poczucie humoru, opiekuńczość. Mogłaby tak wymieniać i wymieniać. Lubię w nim również to , że jest dość szalonym człowiekiem i na rocznice slubu nie zabiera mnie do kina czy na spacer tylko np. polatać w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym. To jest coś :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2021 14:36
Mój mąż ma jedną cechę, za którą cenię go najbardziej. Jak gdzieś jest problem, on tam idzie i nie ma problemu. Umie rozwiązać i wyprostować wszystko.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.10.2021 11:59
Zaradność, po co mi facet który nie umie nawet gwoździa wbić itp. Są rzeczy w domu które myślę że facet powinien umieć zrobić w razie potrzeby. Lalusia patrzącego w lusterku częściej niż ja dziękujemy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie