„Moja żona zrujnowała nasze zdjęcia ślubne, bo zrezygnowała z makijażu”

Para kłóci się o to do dziś.
„Moja żona zrujnowała nasze zdjęcia ślubne, bo zrezygnowała z makijażu”
Fot. iStock
08.08.2021

Każdej pannie młodej zależy na tym, aby w dniu swojego ślubu czuć się pięknie, a to oznacza przede wszystkim komfortowo w swojej skórze. Nawet najdroższa suknia i najbardziej wymyślna fryzura oraz makijaż wykonany najdroższymi kosmetykami zdadzą się na nic, jeśli są po prostu nie w jej stylu. 

Zobacz również: W jakim wieku najlepiej wziąć ślub? Naukowcy podali konkretną liczbę

Pewna panna młoda w dniu ślubu postanowiła pozostać wierna sobie i nie uległa presji, aby zrobić sobie makijaż. To nie spodobało się jej mężowi, który do dziś twierdzi, że ta decyzja zrujnowała ich zdjęcia ślubne. Para regularnie kłóci się o kwestię makijażu (a właściwie jego braku), a ostatnio mężczyzna szukał porady na forum internetowym Reddit. 

Panna młoda bez makijażu na ślubie. Mąż: „Zniszczyła naszą sesję ślubną” Fot. Unsplash

Panna młoda bez makijażu na ślubie. Mąż: „Zniszczyła naszą sesję ślubną” 

Moja żona i ja jesteśmy parą od 5 lat, wzięliśmy ślub nieco ponad 2 lata temu. Jest jeden problem, który wciąż przewija się przez nasz związek - ona nigdy się nie maluje. Uważam, że jest piękna bez makijażu, ale zdarzają się okazje, gdy byłoby odpowiednie gdyby go nałożyła, ale ona odmawia. 

Przykładowo - nie miała na sobie makijażu w dniu naszego ślubu. Obie nasze mamy próbowały ją do tego namówić, ale powiedziała, że nigdy się nie maluje i nie zamierza zacząć tego robić w dniu, z którego powinna się cieszyć. Moja mama i teściowa próbowały wytłumaczyć jej, że nasze zdjęcia ślubne nie będą wyglądać dobrze i szczerze mówiąc, miały rację - żona ma wielkie worki pod oczami i uważam, że fotografie byłyby lepsze, gdyby po prostu użyła korektora albo czegoś w tym rodzaju. 

Ostatnio temat powrócił - byliśmy na rodzinnym obiedzie z moimi rodzicami, siostrą i jej mężem oraz dziećmi. Moja siostrzenica ma 11 lat i już zaczyna interesować się makijażem - ogląda mnóstwo tutoriali na YouTubie itp. Spytała moją żonę, czy ma na sobie makijaż. Ona odpowiedziała: “Nie zawracam sobie tym głowy”. 

Moja siostrzenica spytała dlaczego, a żona wygłosiła mowę o tym, że kosmetyki do makijażu to strata pieniędzy i że czułaby, że okłamuje samą siebie gdyby się malowała, oraz że “jest zadowolona ze swojej twarzy”. Moja siostra się wściekła i powiedziała, że często nosi makijaż i wcale nie czuje się, jakby okłamywała samą siebie. Dodała, że makijaż sprawia, że czuje się dobrze. Moja żona odpowiedziała: “Idę o zakład, że mogłabyś z niego zrezygnować w każdej chwili”, po czym się roześmiała. To naprawdę rozzłościło moją siostrę. Powiem tylko, że reszta wieczoru upłynęła w kiepskiej atmosferze. 

Kiedy wróciliśmy do domu spytałem żonę, czy nie mogłaby być nieco mniej wrogo nastawiona do makijażu. Powiedziałem, że nie zabiłoby jej, gdyby się malowała. Odpowiedziała, że sama nigdy nie zaczyna rozmowy na ten temat, ale inni ludzie zawsze zwracają jej na to uwagę. Stwierdziłem, że może mają rację, a ona upiera się przy czymś głupim i powinna zmienić zdanie. Żona nazwała mnie dupkiem, bo powiedziałem, że powinna się malować i poszliśmy spać osobno. 

Jak można było się spodziewać, wpis mężczyzny wzbudził wiele emocji. Autor postu raczej nie mógł liczyć na zrozumienie ze strony komentujących. 

A czy ty nałożyłeś korektor pod oczy w dniu ślubu? Mówię tylko, że gdybyś to zrobił, wyglądałbyś lepiej na zdjęciach... 

To ohydne podwójne standardy, że kobiety muszą się malować, żeby być bardziej atrakcyjnymi dla innych, a mężczyźni mogą po prostu zwlec się z łóżka i oczekiwać, że świat ich takimi zaakceptuje. Dopóki mężczyźni nie zaczną regularnie się malować i golić nóg ich opinia na temat tego, czy kobieta to robi czy też nie zupełnie się nie liczy. 

Zgadzacie się z tymi opiniami? 

Zobacz również: To miał być tylko próbny makijaż ślubny. Klientki nie chcą go zmywać

Polecane wideo

Zakochuje się w lalkach, poślubia je, a potem… zdradza. Szokująca historia Jurija Tołoczko
Zakochuje się w lalkach, poślubia je, a potem… zdradza. Szokująca historia Jurija Tołoczko - zdjęcie 1
Komentarze (56)
Ocena: 4.57 / 5
Momo (Ocena: 5) 23.01.2022 13:23
ja nie maluję się i w dniu ślubu też tego nie zrobiłam. Moje zdjęcia ślubne wyszły pięknie. nie rozumiem człowieka. Skoro żona jego zdaniem jest piękna to chyba chodzi o chłopu o to, co pomyślą inni a nie co on myśli....żenua
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.08.2021 07:10
Głupia ci....pa.
odpowiedz
Jdks (Ocena: 5) 12.08.2021 20:06
Skoro ona nigdy sie nie malowala, to czemu nagle w dniu slubu mialaby to robic i sie denerwowac dodatkowo. Mam kolezanki co sie nie maluja i ja ich nie nagabuje, ze musza, ze wypada. To ich wybor.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 10.08.2021 18:57
Ludzie serio nie mają więszych problemów?
odpowiedz
Helena (Ocena: 5) 10.08.2021 12:22
Jestem zdania, że od czasu do czasu przy większych okazjach warto się chociaż trochę pomalować, by zakryć niedoskonałości. Sama jestem osobą, która na co dzień się nie maluje. Jak już trzeba to twarz pudruje pudrem bananowym ecocery, rzęsy podkreślam tuszem i wszystko dobrze wygląda.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie