Pierścionki zaręczynowe to już przeżytek? Coraz więcej narzeczonych stawia na... zaręczynowe zegarki

Czy ten trend wyprze tradycyjne błyskotki?
Pierścionki zaręczynowe to już przeżytek? Coraz więcej narzeczonych stawia na... zaręczynowe zegarki
Fot. Unsplash
03.08.2021

Mogłoby się wydawać, że pierścionek zaręczynowy to dość nowoczesny koncept, ale ta tradycja sięga jeszcze czasów starożytnych. Według źródeł historycznych taką biżuterię jako pierwsi nosili Rzymianie, ale niektórzy eksperci przekonują, że ten zwyczaj wywodzi się jeszcze od Egipcjan. 

Zobacz również: Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? 4 najdziwniejsze teorie

Dziś pierścionki zaręczynowe stanowią jeden z filarów branży ślubnej, a każdego roku mężczyźni, którzy planują się oświadczyć zostawiają w sklepach jubilerskich pokaźne sumy licząc na to, że wybrana przez nich biżuteria zachwyci przyszłą narzeczoną. 

W naszej tradycji to właśnie kobiety zdobią dłoń wyraźnym symbolem, który jasno mówi, że ich serca są już zajęte. A co z mężczyznami? W ostatnich latach coraz większa grupa panów może liczyć na podobne podarunki od swoich ukochanych. Co ciekawe, coraz częściej jest to nie pierścień, ale... zegarek zaręczynowy. 

Zegarek zaręczynowy zamiast pierścionka. Nowa moda wśród par  

Zegarki zaręczynowe to coraz popularniejszy trend wśród zakochanych. Początkowo otrzymywali je tylko mężczyźni, a kobiety pozostawały przy biżuterii. Jednak w ostatnim czasie rosnąca grupa narzeczonych zupełnie rezygnuje z pierścionków i obdarowuje siebie nawzajem zaręczynowymi zegarkami. 

Zwolennicy takiej mody przekonują, że zegarek to ponadczasowa i klasyczna ozdoba, którą można nosić na co dzień - tym samym każdego dnia przypomina o uczuciu łączącym parę. To też ciekawe rozwiązanie, jeśli obojgu partnerom zależy na tym, aby zaprezentować całemu światu, że ich serca są już zajęte. 

Jak prezentują się zegarki zaręczynowe, na które decyduje się coraz więcej par? Obejrzycie je w naszej galerii. Co sądzicie o tym trendzie? 

Polecane wideo

Zachwycające metamorfozy ślubne. Aż ciężko rozpoznać, że to te same kobiety
Zachwycające metamorfozy ślubne. Aż ciężko rozpoznać, że to te same kobiety - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2021 21:51
Tak prawdziwy dom
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2021 21:50
Prawdziwy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2021 21:49
Ja nienawidzę zegarka a ale też nie lubię pierćciatka więc dostałam dom
zobacz odpowiedzi (1)
Filar1 (Ocena: 5) 29.11.2021 21:18
Mam pytanie ile z tych wszystkich par z tymi zegarkami przetrwało statystycznie Pozdrawiam zaręczonych
odpowiedz
Lola88 (Ocena: 5) 11.08.2021 03:58
Dla mnie lipa :P Zegarek tam... zwykła rzecz i, ostatnio w sumie, mało kto nosi, jak widzę ;] Ja wolę tradycyjny pierścionek z brylantem czy innym szlachetnym kamieniem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie