Czego nie znoszą goście weselni? 6 rzeczy, przez które uroczystość to dla nich prawdziwa męczarnia...

Para młoda niestety często o tym zapomina.
Czego nie znoszą goście weselni? 6 rzeczy, przez które uroczystość to dla nich prawdziwa męczarnia...
fot. Unsplash (Christina Victoria Craft)
21.07.2021
Wiktoria Sobocińska

Uroczystość ślubna to najważniejsze, a przy tym stresujące wydarzenie w życiu pary młodej. Niestety młodzi często zapominają o tym, że pewne elementy wesela zamiast bawić gości, wprawiają ich w zażenowanie

Zobacz również: 10 zbędnych elementów uroczystości ślubnej. To tylko strata pieniędzy

Wtedy zamiast dobrej zabawy i pięknego wspomnienia może wyjść prawdziwa katastrofa. Czego najlepiej unikać? Portal stylzycia.radiozet.pl wymienił listę, na którą warto zwrócić uwagę.

Czego nie lubią goście weselni?

#1 Brak winietek na stołach

Warto przemyśleć rozlokowanie gości przy stołach. Kto jest w podobnym wieku, albo z kim się wyjątkowo lubi? Żeby nie uniknąć stresującej sytuacji, w której para nie może usiąść obok siebie, lepiej skorzystać z winietek.

#2 Kolejka do składania życzeń

Nic tak nie wyczerpuje gości, jak stanie w potężnej kolejce do złożenia życzeń młodym. Lepiej, jeśli w miejscu kolejki pojawi się np. miejsce siedzące dla starszych osób.

#3 Znikająca para młoda

Wiadomo, że młodzi nie są w stanie rozmawiać ze wszystkimi przez całe wesele, a w pewnym momencie muszą zniknąć na sesję zdjęciową. Jednak niech nie robią tego zbyt często, zwłaszcza, jeśli para gości praktycznie nie zna nikogo na uroczystości.

#4 Wolne piosenki i długie przerwy

Jednym z najważniejszych aspektów tworzących weselną atmosferę jest muzyka. Nie zawsze będą to skoczne kawałki, czasem pojawi się coś wolnego i nastrojowego. Oby nie trwało to za długo.

#5 Zmuszanie do udziału w zabawach

Niektóre zabawy wcale nie dają radości i przyjemności, a goście mogą uznać je wręcz za żenujące. Dlatego nie zmuszajmy na siłę do tych aktywności wszystkich. Są tacy, którzy wolą popatrzeć.

#6 Mało jedzenia

Jeżeli goście będą głodni, to staną się drażliwi. Najlepiej niech świadkowie pilnują, żeby obsługa dokładała przekąski czy napoje, gdy zabraknie ich na stołach. 

#7 Zmuszanie do robienia zdjęć i filmowania

Wszyscy chcą zrobić sobie zdjęcie z jak największą ilością gości, ale praktykowanie tego kilka razy w ciągu jednego wesela może stać się wyjątkowo uciążliwe. Jeśli świetnie bawią się na parkiecie, dajcie im się wytańczyć!

Zobacz również: Jeśli ubierzesz się tak na czyjś ślub, popełnisz straszne faux pas. To niedopuszczalne!

Polecane wideo

Zachwycające metamorfozy ślubne. Aż ciężko rozpoznać, że to te same kobiety
Zachwycające metamorfozy ślubne. Aż ciężko rozpoznać, że to te same kobiety - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.37 / 5
gość (Ocena: 5) 21.07.2021 20:19
Jesli gosci trzeba namawiac do zabawy na weselu, tzn ze zabawy sa beznadziejne, proste.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.07.2021 17:54
A ja w ogóle nie znoszę wesel. Nie wiem jakim cudem ktoś może taką sztuczną błazenadę postrzegać w kategorii rozrywki. Na swój slub zabiorę rodziców, braci i przyjaciół na piękną wyspę i zafunduję im wakacje życia. Ale co kto lubi.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 21.07.2021 14:28
W dupi* mam co lubią goście a co nie, mój ślub to sobie mogę wymyślać nawet słonia na karuzeli, szczególnie jak płacimy tylko we dwoje a nie rodzice
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 21.07.2021 11:10
Ja nie znoszę winietek, dlatego na moim przyjęciu weselnym ich nie będzie. Niech każdy usiądzie gdzie mu pasuje, bo nie znam preferencji i relacji wszystkich w rodzinie.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 21.07.2021 06:21
Zmuszanie do żenujących zabaw na żenującym weselu.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie