Jeśli nie chcesz żałować ślubu, zwróć uwagę na te zachowania partnera

Lepiej zrób to teraz, zanim będzie za późno.
Jeśli nie chcesz żałować ślubu, zwróć uwagę na te zachowania partnera
fot. iStock (kirillica)
04.07.2021
Wiktoria Sobocińska

Jeśli wydaje Ci się, że ceremonia ślubna to magiczny portal do lepszego życia i romantycznej relacji, to pora zejść na ziemię. Po weselu raczej niewiele się zmieni, a z pewnością nie charakter partnera. 

Zobacz również: Czy partner Cię wykorzystuje? Sygnały, które powinny wzbudzić Twoją czujność

Może być tylko gorzej, bo drobne nawyki, które do tej pory tylko Cię irytowały, urosną z czasem do rangi ogromnego problemu. Warto przyjrzeć się zachowaniu ukochanego już teraz, aby później nie płakać w poduszkę, że podjęło się niewłaściwą decyzję.

A jego prawdziwe oblicze można odkryć bardzo łatwo...

Na co zwrócić uwagę przed ślubem?

#1 Kompromisy

Bez nich nawet przyjaźń nie jest możliwa. Kompromis to klucz do udanego małżeństwa, a jeśli partner nie jest do niego zdolny już teraz i wciąż upiera się przy swoim zdaniu... później będzie jeszcze gorzej. Ty również tworzysz połowę tego związku, więc Twoje potrzeby są tak samo ważne.

#2 Wspólne mieszkanie

Koniecznie zamieszkajcie razem jeszcze przed ślubem, aby przekonać się, czy jesteście gotowi na wspólne życie pod jednym dachem. To prawdziwe wyzwanie dla par, które przy okazji powie o nim wszystko. Zobaczysz go ze wszystkimi ludzkimi emocjami: złością, stresem czy zmęczeniem. 

Będziecie też mieli okazję do podzielenia się domowymi obowiązkami. Możliwe, że poczujesz się wtedy naprawdę szczęśliwa, ale warto to sprawdzić przed deklaracją.

#3 Czyny, nie słowa

Partner może prawić Ci mnóstwo komplementów, ale jeśli nie popiera tego działaniem, to jednak są to tylko słowa. Nie chodzi o wymaganie dowodów miłości na każdym kroku, ale zwykłe zaangażowanie.

Dlatego nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków przed ślubem i daj mu się wykazać. 

#4 Relacja z rodziną

Przyjrzyj się, jak wyglądają jego relacje rodzinne. Czy w tym domu ojciec pomaga mamie, czy wręcz przeciwnie? Oczywiście Twój partner nie musi iść w jego ślady, ale wzorce z dzieciństwa mają na nas ogromny wpływ.

Zauważ też, jaki ma kontakt ze swoją mamą i jak się do niej zwraca. Masz wrażenie, że on ma tzw. "nieodciętą pępowinę" a ona od zawsze we wszystkim go wyręcza? Z Tobą może być podobnie.

#5 Traktowanie innych osób

Nie ma nic fajnego w tym, że mężczyzna jest szarmancki w stosunku do Ciebie, a do kelnerki zwraca się z pogardą. To, jak traktuje przypadkowe osoby, wiele mówi na jego temat.

Przy okazji zaobserwuj, czy jest krytyczny lub agresywny w stosunku do słabszych albo zwierząt. Twoja miłość raczej nie zmieni dorosłego człowieka, więc jeśli jego zachowanie już teraz wywołuje w Tobie niepokój, lepiej uciekaj, zanim zaplanujesz całą ceremonię i będziesz tego żałować.

Zobacz również: Jeśli w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje… to z pewnością nie jest facet dla Ciebie

Polecane wideo

Wielki horoskop miłosny na LIPIEC
Wielki horoskop miłosny na LIPIEC - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 09.07.2021 11:26
Znowu gó.w.no prawda. Im dłuższe mieszkanie razem na kocią łapę, tym wyższe prawdopodobieństwo rozwodu (o ile nie będzie "przechodzonego" związku). Można nie lubić zwierząt (np. na wspomnienie bycia pogryzionym w dzieciństwie), szczególnie puszczonych samopas wiejskich psów czy szczekających szczurów aka yorkshire terrierów z różowymi wstążeczkami. Innych ludzi należy traktować z wzajemnością- jeżeli ktoś nas obraził i nie przeprosił, to silenie się na bycie miłym jest bez sensu. Kompromis- tak, ale w OBIE strony. A nie w stylu, że misiaczek robi, co paniusia sobie życzy, a jeśli nie, to foch z przytupem. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2021 13:22
nikt nie jest idealny wiem. jestem z facetem 6 lat. od roku zareczeni, niektore zachowania w nim mi sie nie podobaja,boje sie, ze po slubie bedzie gorzej i tym bardziej go nie zmienie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2021 07:25
Mój mąz to złoty człowiek i zawsze wiedziałam, że jest wspaniałym facetem, a teraz mężem i ojcem. Dba o mnie i o dzieci i nie tylko przez to, że kupił mi na rocznicę irobota bym miała więcej czasu na inne rzeczy, ale swoim zachowaniem i wielką troską.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.07.2021 16:45
I znowu wywlekacie stosunek do zwierząt. Naprawdę nie każdy musi lubić ani tolerować zwierząt w domu i wszystkiego mieć zakłaczonego, wybrudzonego, obślinionego albo pogryzionego przez psa ani potykać się o śmierdzącą kuwetę kocią.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.07.2021 11:26
Zasada następna: mieszkać razem we dwójkę OSOBNO! Nie z rodzicami, nie z teściami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie