„Perfumowanie ślubu”. Ten trend jeszcze bardziej utrwali wspomnienia z Waszego wyjątkowego dnia

Na taką opcję decyduje się coraz więcej par.
„Perfumowanie ślubu”. Ten trend jeszcze bardziej utrwali wspomnienia z Waszego wyjątkowego dnia
Fot. Pexels.com
19.06.2021

Ślub to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. W założeniu bierzemy go tylko raz, więc parze młodej zależy na tym, aby uwiecznić wyjątkowe wspomnienia z tego dnia. Sposób rejestrowania tych magicznych chwil zmienia się wraz z trendami - niektórzy stawiają na profesjonalne sesje zdjęciowe, inni powierzają wszystko w ręce kamerzysty, jeszcze inni wynajmują budkę do robienia zdjęć i sami komponują album z weselnymi fotografiami. 

Zobacz również: Tak naprawdę wygląda pierwszy rok małżeństwa. Nie zawsze jest cukierkowo

Ale podobno same materiały graficzne to za mało, aby po latach jak najlepiej przywołać wspomnienia z wesela. Właśnie dlatego coraz więcej młodych par decyduje się na tzw. perfumowanie ślubu. Na czym polega ten trend i dlaczego cieszy się coraz większą popularnością? 

Trendy ślubne 2021: perfumowanie ślubu. Na czym polega?Fot. Pexels.com

Trendy ślubne 2021: perfumowanie ślubu. Na czym polega? 

Perfumowanie ślubu (z języka angielskiego “scenting a wedding”) polega na utrwalaniu wspomnień z dnia wesela, jako że zapach jest zmysłem, który najsilniej oddziałuje na naszą pamięć, podaje portal glamourmagazine.co.uk. 

Zapach jest silnie powiązany ze wspomnieniami. Każda woń ma moc przenieść nas z powrotem do danego momentu i uchwycić daną chwilę. Poprzez tworzenie zapachów ślubu jesteśmy w stanie stworzyć wspomnienia 

- wyjaśniała Emma South, ekspertka związana z  brytyjską marką perfum Jo Malone. Jak dodała, chodzi o wybranie odpowiednich perfum zarówno dla panny młodej, jak i pana młodego oraz o warstwowe połączenie ich z innymi zapachami, które mają przywołać na myśl dzień ślubu. 

Zdaniem ekspertki takie perfumowanie ślubu jest w stanie nie tylko pobudzić wspomnienia z tego dnia, ale także sprawić, że ponownie poczujemy emocje, które nam wówczas towarzyszyły.  

Zapach to nie tylko zapach. To też uczucia, instynkt i osobowość. 

Na koniec South wyjaśniła jakie czynniki powinno się wziąć pod uwagę podczas komponowania idealnych perfum związanych z dniem ślubu. 

Miej na myśli następujące trzy elementy: ten wyjątkowy dzień, twój gust jeśli chodzi o perfumy oraz to, jak chcesz się poczuć. 

Co sądzicie o takim ślubnym trendzie? 

Zobacz również: W tym wieku Polki najczęściej wychodzą za mąż. Czy to idealny moment na ślub?

Polecane wideo

Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce
Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.06.2021 18:10
Wylać gnojowke jak kogoś się nie lubi można pod salą weselną
odpowiedz

Polecane dla Ciebie