7 pomysłów na ślub i wesele z (Waszą) pasją

Bardzo często motywem łączącym kochające się osoby jest wspólna pasja. Nie powinno jej więc zabraknąć w tym wielkim dniu!
7 pomysłów na ślub i wesele z (Waszą) pasją
Fot. Unsplash
24.05.2021

Ślub to takie wydarzenie w życiu, które jest dowodem na to, że dwoje obcych sobie kiedyś ludzi potrafi z czasem wypracować relację, dzięki której będą mogli stworzyć swój własny świat. Bardzo często motywem łączącym kochające się osoby jest wspólna pasja. Nie powinno jej więc zabraknąć w tym wielkim dniu!

Zobacz także: Szpilki & sandałki na wesele – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Oryginalne pomysły na ślub

1. Razem do mety, czyli ślub biegaczy

Jak można wpleść motyw waszej pasji w ślub i wesele?

Zabawnym pomysłem jest założenie przez parę młodą butów do biegania podczas wesela lub nawet… samej uroczystości. Para biegaczy może też entuzjastycznie zareagować na sesję narzeczeńską czy ślubną w sportowych strojach albo z ich elementami.

Jeśli bierzecie ślub poza kościołem i USC, Wasz dywan prowadzący do miejsca złożenia przysięgi może przypominać bieżnię lub zaczynać się napisem „Start” a kończyć się metą lub wyzwaniem w postaci obiegnięcia wspólnie globu! Żeby było zabawnie, niektórzy „podstawieni” goście mogą podawać Wam po drodze bidony z napisami zawierającymi życzenia. Choć to już raczej zadanie organizacyjne dla świadków.

Jako niespodziankę dla gości weselnych, możecie zaprezentować krótki film zmontowany z Waszych zdjęć i filmików z treningów i startów, na którym widać, że cieszy was realizowanie się w tej dyscyplinie. Trafny montaż, pokazujący was biegnących do siebie ulicami miasta, na pewno wzruszy i rozbawi gości.

2. Muzycy lub melomani

Nawet niewielki akcent nawiązujący do wspólnej pasji może być miłym akcentem. Wystarczy na podłogę położyć papier z wydrukowanym motywem pięciolinii z nutami, a pomniejsze elementy (nutki, klucze wiolinowe czy instrumenty) wycięte z papieru porozwieszać po całej sali lub dołączyć je do stroików z kwiatów.

3. Dla podróżników

- Ciekawym rozwiązaniem może być aranżacja wnętrza w stylu kraju, który bardzo lubią nowożeńcy. Na przykład proste japońskie wachlarze z papieru, japońskie sentencje wiszące na ścianach i tysiące papierowych żurawi z origami – symbolu szczęścia i miłości. Dla Italomaniaków ciekawe może być wykorzystanie roślin z ciepłych rejonów Europy, a także menu w stylu śródziemnomorskim, na przykład drzewek oliwnych na stołach i lawendy przy wejściu – podpowiada nasza ekspertka Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

Inny pomysł to udekorowanie sali zdjęciami z odbytych wspólnie podróży młodej pary do różnych zakątków świata oraz zaproszenia ślubne w formie kartek z podróży.

4. Dla maniaków czytania

Miłośnicy czytania prawie nigdy nie rozstają się z książką. Zatem dlaczego miałoby ich zabraknąć na ich ślubie? Miłosne wiersze czy sentencje mogą być piękną dekoracją sali, jeśli zawiesimy je na białych lub kolorowych karteczkach na ścianach i suficie, albo nakleimy duże naklejki na drodze prowadzącej do sali weselnej. Można też zamówić specjalne napisy (w formie naklejek, podświetlanych liter, itp.) z cytatami z ulubionych książek. Ważne tylko, aby były na tyle duże, żeby dało się odczytać, co jest na nich napisane i żeby kartki były z efektownego papieru.

Zobacz także: Ślub w plenerze. Ile kosztuje i jak go zorganizować?

5. Cykliści

- Trudno na rowerach wjechać do kościoła czy urzędu, ale elementy rowerowe śmiało można wykorzystać do udekorowania sali ślubnej, jak i weselnej. Na przykład ustawiając pod ścianami rowery, które w koszyczkach mają wiązanki kwiatów. Również kaski rowerowe i… bidony świetnie nadają się jako naczynia do bukietów ułożonych na tzw. gąbkach florystycznych. Tu liczy się nie tylko pomysł, ale i wykonanie – podpowiada Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

6. Płetwonurkowie

Jeśli pasją nowożeńców jest nurkowanie to można pokusić się o wspaniałą sesję ślubną w basenie albo na egzotycznym wyjeździe, wykorzystując stroje lub akcenty, które będą kojarzyć się ze ślubem.
Inny pomysł to udekorowanie sali ślubnej wykonanymi na specjalnej folii zdjęciami ryb, ukwiałów, koników morskich i innych elementów podwodnej fauny i flory.

7. Miłośnicy zieleni

Chyba nie ma ślubu, który mógłby się obejść bez dekoracji kwiatowych, zatem pomysł ten można uznać za banalny. Wszystko zależy jednak od aranżacji.

W przypadku osób lubiących kwiaty można pokusić się o wyczarowanie ogrodu, ustawiając mnóstwo kwiatów upiętych w bukiety lub w szklanych wazonach pod ścianami.

Nie trzeba od razu decydować się na najdroższe gatunki roślin – polne bukiety też wyglądają przepięknie. Warto też pamiętać o kwiatowej symbolice – najpopularniejsze kwiaty weselne z przesłaniem to: róża (miłość), piwonia (dobre zdrowie i szczęśliwe życie), lilie (czystość, piękno), hortensja (dobre uczucia płynące prosto z serca), kalia (subtelność i delikatność).
Miłośnikom przyrody można też wyczarować w sali ślubnej coś w rodzaju lasu. Jeśli uroczystość odbywa się wiosną lub latem z powodzeniem w każdym sklepie ogrodniczym można kupić piękne krzewy, kwitnące drzewka, trawę w rolce czy mech i zmienić salę ślubną w miejsce pełne przyrody. Istnieją także wypożyczalnie roślin, co znacząco pozwoli ograniczyć wydatki.

Mat. prasowe

PlanujemyWesele.pl to portal ślubny i katalog posiadający w swojej bazie ponad 17 tysięcy usługodawców z branży ślubno-weselnej z każdego regionu Polski. Portal to także porady ekspertów, inspiracje, reportaże ze ślubów czytelników i piękne sesje plenerowe. Każdego miesiąca PlanujemyWesele.pl inspiruje i łączy z usługodawcami ponad 140 tysięcy par młodych. W tym roku firma obchodzi swoje 13. urodziny, osiągając oglądalność serwisu na poziomie 1,5 mln odsłon.

Polecane wideo

Blanka Lipińska pokazała aktora, który wcieli się w rolę Nacho! Przystojny?
Blanka Lipińska pokazała aktora, który wcieli się w rolę Nacho! Przystojny? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 10.05.2022 10:54
Świetne propozycje!
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 28.05.2021 12:58
Od dawna marzyłam o pięknym stemplu na zaproszeniu ślubnym. Pieczątkę zamówiłam w sklepie 5art. Spełniła moje oczekiwania, odbicia wychodzą tak jak pokazano na obrazku poglądowym :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie