Każda kobieta powinna zrobić TO po zaręczynach. Upewnij się, czy wszystko jest odhaczone

Warto o tym pomyśleć, gdy emocje już opadną.
Każda kobieta powinna zrobić TO po zaręczynach. Upewnij się, czy wszystko jest odhaczone
fot. iStock (Strelciuc Dumitru)
15.05.2021
Wiktoria Sobocińska

W końcu nadszedł ten magiczny dzień i powiedziałaś mu TAK. Z wrażenia i nadmiaru emocji łatwo jest jednak pominąć ważne kroki, które należałoby podjąć w takim momencie. 

Dajcie sobie czas, aby się sobą nacieszyć, bo w końcu to wasze miłosne święto, ale gdy ekscytacja będzie już pod kontrolą, przypomnijcie sobie, co warto zrobić dalej.

Zobacz również: 7 porad, jak przygotować się na pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami

Wiele par wówczas przepada w romantycznym uniesieniu i nie przywiązuje wagi do przyszłości, a dzięki temu możecie zaoszczędzić sobie sporo stresu i kłopotów.

Razem z portalem allwomenstalk.com wybraliśmy najważniejsze punkty. Macie je już z głowy?

Co powinnam zrobić po zaręczynach z chłopakiem?

#1 Przekaż innym ważną nowinę

W dobie social mediów wiele par po prostu publikuje w sieci zdjęcie pierścionka, ale zastanówcie się, w jaki unikalny sposób Wy chcielibyście ogłosić taką szczęśliwą nowinę.

Najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rodzicach i zrobić to osobiście, ale warto pokusić się o jakąś kreatywną formę.

Może to być wasze wspólne zdjęcie z karteczką: "Powiedziałam TAK" przesłane do reszty członków rodziny i przyjaciół. Po prostu dajcie się zapamiętać tym gestem. 

#2 Zadbaj o swój manicure

Teraz Twoja dłoń będzie tematem numer jeden wśród znajomych, więc nie możesz pozwolić sobie na zaniedbane paznokcie. Koleżanki będą chciały dokładnie obejrzeć pierścionek, a wtedy przy okazji w oczy rzuci im się Twój manicure.

Zadbaj więc o elegancki look i spójny wygląd, aby z dumą móc się pochwalić swoim niezwykłym prezentem. 

#3 Ustal, co odpowiesz na pytania o ślub

Na pewno przy okazji gratulacji, wielu członków rodziny zacznie wypytywać o... datę waszego ślubu. Aby nie martwić się na zapas, wybierzcie orientacyjną datę np. przyszła jesień.

Nie musicie podawać konkretnego terminu, ale ludzie będą czuli, że są na bieżąco z waszymi sprawami i z tyłu głowy będą planowali sobie już miejsce na świętowanie tego wielkiego dnia. 

#4 Przygotuj szczegółową historię

Romantyczne przyjaciółki na pewno będą chciały znać więcej szczegółów tego niezapomnianego dnia. Będąc w emocjach łatwo jest pominąć ważne wspomnienia, dlatego lepiej przygotuj sobie krok po kroku krótką historię, jak przebiegał wasz związek i jak Twój partner zaplanował zaręczyny. 

#5 Zaplanuj budżet

Warto już teraz usiąść z bliskimi i zastanowić się, jaką kwotę chcecie przeznaczyć na ślub i wesele. Potem należy zacząć oszczędzać i gromadzić potrzebną sumę, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Tuż przed tym ważnym dniem nie powinnaś zamartwiać się o sprawy finansowe. 

Macie jakieś własne pomysły?

Zobacz również: EXCLUSIVE: Jestem zaręczona, ale umawiam się na randki…

Polecane wideo

10 bardzo nietypowych sukienek ślubnych. Nie każda panna młoda chciałaby tak wyglądać
10 bardzo nietypowych sukienek ślubnych. Nie każda panna młoda chciałaby tak wyglądać - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 2.71 / 5
Justyna Małek (Ocena: 1) 17.05.2021 13:59
#6 daj dupy za stodołą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.05.2021 13:40
Zapomnieliście dodać, posikaj się w majtki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.05.2021 12:17
Napisz książkę 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.05.2021 15:44
No już bez przesady, wiem że są takie dziewczyny dla których celem życia są zaręczyny, ślub i dzieci, i wtedy faktycznie będą szaleć jak ktoś im wlozy pierścionek na palec, ale są też osoby które przyjmą to normalnie, nie trzeba poradnika żeby wiedzieć jak się zachować po zaręczynach... normalnie mówisz komu chcesz, powoli myślisz o ślubie, wielka filozofia...
odpowiedz
XD (Ocena: 1) 15.05.2021 09:49
XD tak skomentowałby ten portal pewien polityk
odpowiedz

Polecane dla Ciebie