Muzyczne wzruszenia na weselu. Jaką piosenkę zadedykować rodzicom?

I nie tylko im! Oto kilka propozycji.
Muzyczne wzruszenia na weselu. Jaką piosenkę zadedykować rodzicom?
fot. Unsplash (Jonathan Borba)
24.03.2021

Dedykowanie piosenek rodzicom nie jest modą, ale bardziej już tradycją. Wraz z dostępnością kanałów w sieci z nagraniami z wesel z całego świata, i my Polacy nabraliśmy chęci na urozmaicenie tego wyjątkowego dnia muzycznymi niespodziankami – nie tylko dla mamy i taty.

- Dedykowanie komuś utworu na weselu nie podlega żadnym zasadom, ograniczeniom ani trendom – mówi Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele. - To bardzo osobista forma wyrażenia wdzięczności za czyjeś oddanie, przyjaźń, miłość, życzliwość. Nic więc dziwnego, że młode pary tak chętnie korzystają z tej formy podziękowania rodzicom. Jednym z najbardziej popularnych utworów granych w ramach podziękowań nowożeńców rodzicom, jest piosenka śpiewana przed laty przez Urszulę Sipińską „Cudownych rodziców mam” – podpowiada nasza ekspertka.

Jaką piosenkę zadedykować rodzicom na weselu?

Tu, w podobnym klimacie podkreślenia zdolności do poświęceń, na które stać wyłącznie rodziców, utwór „Tylko Wy, rodzice”, który – ze względu na bardzo osobisty w wymowie tekst, chętnie wybierany jest przez córki, które mają szczególną więź z rodzicami.

 

Jak można sądzić po reakcji rodziców i teściów na poniższym nagraniu, także ten utwór jest dobrym wyborem na podziękowanie im za wychowanie i wsparcie w dorosłym życiu. Szczególnie, jeśli wykonany zostanie – w imieniu pary – przez pannę młodą.

 

„To dzięki Wam” jest uniwersalną piosenką, mogącą pełnić rolę podziękowania zarówno od córki, jak i od syna.

Tak modne w ostatnich latach filmiki z ukłonem wobec rodziców, prezentowane szerszej publiczności w trakcie wesela, także mogą zawierać elementy muzyczne.

„List do matki” to bardzo głęboki, przejmujący utwór śpiewany przez Violettę Villas. Zapomniany na jakiś czas przez młode pary, wraca ostatnio do łask. Co prawda trudno znaleźć solistkę z takim talentem aktorskim, ale jeśli Wam się to uda, efekt w postaci wzruszonej, a nawet zapłakanej mamy – gwarantowany.

Można też pokusić się o samodzielne wykonanie piosenki z dedykacją. Nawet jeśli nie będzie doskonałe, mama na pewno nie zauważy, a teściowa też nie powinna…

Na pewno widzieliście liczne filmiki na YouTube, które przedstawiają muzyczną lub taneczną pocztówkę dla męża lub żony. Nas rozbawił taki pomysł:

A co zrobić, kiedy mąż chce zrobić żonie niespodziankę, ale nie został obdarowany wybitnym głosem? Takim rozwiązaniem panna młoda na pewno nie będzie zawiedziona.

Co prawda, poniższe nagranie nie pochodzi z naszego podwórka, ale świetnie pokazuje, jakie wspaniałe emocje można zapewnić bliskim muzycznymi dedykacjami na przyjęciu weselnym.

Utalentowane wokalnie panny młode zdecydowanie powinny skorzystać z możliwości wykonania utworów nie tylko na weselu, ale i na ślubie. To będą prawdziwie niezapomniane emocje.

Prezent dla ukochanego od świeżo poślubionej kobiety na pewno sprawi, że pan młody poczuje się wyjątkowo.

Taka niespodzianka od przyjaciół ucieszyłaby chyba większość panien młodych, które na tych kilka dźwięków mogą pożałować zmiany stanu cywilnego. ;-) Niejeden pan młody pewnie także nie pogardziłby tańcem do takiego wykonania utworu: Thinking Out Loud.

I na koniec – a może taniec, który stanowi prawdziwy spektakl. Warto na tyle opanować układ, aby nie zjadła nas trema i by móc mieć z tańca prawdziwą frajdę.Mat. prasowe

Polecane wideo

HOROSKOP PTASI: Sprawdź, co data urodzenia mówi o Tobie
HOROSKOP PTASI: Sprawdź, co data urodzenia mówi o Tobie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.03.2021 11:16
Nie rozumiem po co na weselu są piosenki dla rodziców i podziękowania, prezenty. Po co się to robi?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie