Największe błędy, jakie panny młode popełniają w dniu ślubu. To przepis na katastrofę

Niestety nie da się ich cofnąć...
Największe błędy, jakie panny młode popełniają w dniu ślubu. To przepis na katastrofę
Fot. pexels (Dziana Hasanbekava)
14.03.2021

Planowanie ślubu i wesela to niemałe wyzwanie. Każda para pragnie, aby ten dzień był naprawdę idealny, a wszystko poszło po ich myśli. Niestety pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, a niespodziewane sytuacje w połączeniu ze stresem są w stanie sporo namieszać. 

Zobacz również: Największe błędy, które panna młoda popełnia przy wyborze sukni ślubnej

Kumulacja stresu przypada oczywiście na wielki dzień. Na ostatnie godziny przed ceremonią wiele panien młodych jest kłębkiem nerwów, a wtedy nietrudno o wpadki i błędy, które potrafią zniszczyć miesiące skrupulatnego planowania. Jakie błędy panny młody popełniają najczęściej?  

Błędy panny młodej w dniu ślubu

Fot. Pexels.com

Błędy panny młodej w dniu ślubu 

Przygotowania na ostatnią chwilę 

Wiele panien młodych wychodzi z założenia, że układanie fryzury i oddanie się w ręce wizażystki powinno mieć miejsce tuż przed wyprawą do urzędu czy do kościoła. Boją się, że jeśli zaczną przygotowania zbyt wcześnie, fryzura zdąży oklapnąć, a makijaż nie będzie wyglądać świeżo albo się rozmaże. Niestety często okazuje się, że te zabiegi beauty są o wiele bardziej czasochłonne niż się wcześniej wydawało. Efekt? Nerwowa walka z czasem, niedopracowanie albo spóźnienie.  

Zmiana makijażu lub fryzury last minute 

Przed ślubem wiele kobiet umawia się na próbne ułożenie fryzury oraz na próbny makijaż, aby szczegółowo omówić jaki look sobie wymarzyły i przekonać się, jak będzie się on prezentować. Jednak pod wpływem emocji zdarza się, że niektóre panny młode w dniu ślubu nagle zmieniają zdanie i decydują się na zupełnie nowe upięcie i make-up. Niestety najczęściej okazuje się, że to poważny błąd. W efekcie są skrajnie niezadowolone ze swojego wyglądu, a często po prostu brakuje czasu, aby go poprawić.  

Powierzanie ważnych zadań nieodpowiednim osobom 

Wiele par marzy o tym, aby po ślubie i weselu móc wracać do wspomnień z tego dnia. W tym celu wynajmują fotografów i operatorów wideo, którzy mają za zadanie zarejestrować każdą chwilę. Jednak nie wszyscy stawiają na profesjonalistów, ale proszą o przysługę członków rodziny albo przyjaciół. Czy to dobry pomysł? Okazuje się, że nie zawsze. Zwłaszcza jeśli bliscy nie są obyci z profesjonalnym sprzętem albo polegają na smartfonach. Może się okazać, że zamiast uwiecznionych kadrów nowożeńcy będą musieli polegać tylko i wyłącznie na własnej pamięci. 

Ignorowanie własnego instynktu 

Zaczynając przygotowania do ślubu wiele panien młodych ma konkretną wizję swojej sukni, fryzury, dekoracji, menu czy muzyki. Jednak często im bliżej wesela tym bardziej okazuje się, że te plany stają się wypaczone. Przeważnie dzieje się tak pod wpływem innych osób. Nagle każdy ma coś do powiedzenia na temat weselnych planów i podsuwa narzeczonym swoje dobre rady. Próbując zadowolić wszystkich gości młodzi często rezygnują z tego, na czym naprawdę im zależy. Dopiero po fakcie żałują, że dali sobie wejść na głowę 

Nie proszenie o pomoc 

Nawet najbardziej opanowanym pannom młodym w dniu ślubu mogą puścić nerwy. Mogą czuć się przytłoczone i mieć wrażenie, że wszystko wymyka się spod kontroli. Najgorsze, co można zrobić w takiej sytuacji to próbować za wszelką cenę udawać, że wszystko jest w porządku i dalej starać się rozwiązać każdą kwestię w pojedynkę. Zdecydowanie lepiej jest po prostu poprosić o pomoc i powierzyć pewne zadania bliskim osobom, albo nawet profesjonalistom. Dzięki temu dzień ślubu będzie o wiele mniej stresujący. 

Zobacz również: Chcesz mieć udane małżeństwo? Nigdy nie wybieraj tych piosenek na pierwszy taniec

Polecane wideo

Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce
Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 1) 18.03.2021 22:52
Podstawowy błąd: nie obyebaaa kolby.
odpowiedz
Xyz (Ocena: 5) 14.03.2021 20:09
Nie wiem jak ludzie mogą się aż tak emocjonować ślubem
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.03.2021 14:43
Podstawowe błędy w dniu ślubu? 1. Ślub. 2. Ślub. 3. Ślub. PS. Nieproszenie piszemy łącznie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie