„ZMUSIŁAM go do oświadczyn, a wtedy on…”

Anonimowe wyznania kobiet, które nie mogły doczekać się zaręczyn.
„ZMUSIŁAM go do oświadczyn, a wtedy on…”
Fot. pexels (Marian Sicko)
22.02.2021

Kolejne koleżanki ogłaszają zaręczyny i wychodzą za mąż, a twój partner wciąż nie jest zainteresowany legalizacją waszego związku? Jeśli jesteście ze sobą od lat, a on nigdy nawet o tym nie wspomniał, sytuacja może się zrobić bardzo napięta. W większości potrzebujemy jasnych deklaracji. Nadal uważamy, że ślub jest najważniejszym dowodem miłości, a małżeństwo znacząco zmniejsza ryzyko rozstania. Nie wspominając o tym, że pierścionek zaręczynowy i obrączka to gadżet, którym można się pochwalić.

Nic więc dziwnego, że czasami nie wytrzymujemy i stawiamy ultimatum - poproś mnie o rękę albo odejdź. Takie wymuszone oświadczyny nie wydają się zbyt romantyczne, ale w tym przypadku cel uświęca środki. Liczy się fakt, że ukochany mężczyzna wreszcie padł na kolana i już niedługo zostanie naszym mężem. Okazuje się jednak, że to bardzo ryzykowne zagranie. Być może faktycznie staniesz na ślubnym kobiercu, ale małżeństwo nie musi okazać się trwałe.

Udowadniają to wyznania anonimowych internautek, które na łamach aplikacji Whisper przyznały: zmusiłam swojego chłopaka do zaręczyn. Skutki tego mogą być opłakane…

Zmusiłam partnera do oświadczyn

„Dałam mojemu chłopakowi ultimatum. Albo wreszcie się oświadczysz i weźmiemy ślub, albo kup sobie zwierzaka i przytulaj się do niego. Szybko podjął decyzję. Kupił sobie psa”.

„Moja przyjaciółka zmusiła swojego partnera do oświadczyn. Postraszyła go rozstaniem i wreszcie to zrobił. Długo nie wytrzymał, bo na dwa dni przed ślubem odszedł od niej”.

„Jestem tak znerwicowana i wściekła, że jeszcze mi się nie oświadczył. Zrobiłam mu nawet z tego powodu awanturę, ale nie wiem czy nie przesadziłam. Teraz boję się, że mnie zostawi”.

„Mój mąż nigdy nie powiedział mi, że mnie kocha, ani się nie oświadczył. Siłą zaciągnęłam go przed ołtarz, bo chciałam być żoną i urodzić mu dzieci. Wydawało mi się, że żaden inny mnie nie zechce”.

„Dziś dałam mojemu chłopakowi wybór: oświadczysz się do dnia moich urodzin albo się od ciebie wyprowadzam. W ostatniej rozmowie stwierdził, że już podjął decyzję. Jestem przerażona, co wymyślił”.

„Byłam z nim od 5 lat, kiedy nie wytrzymałam i powiedziałam: pobierzmy się albo niech każde z nas pójdzie w swoją stronę. Oświadczył się chwilę później. Jesteśmy małżeństwem od 8 lat i dopiero teraz mam wyrzuty sumienia. Sam powinien podjąć tę decyzję”.

„Powiedziałam mu wprost, że oczekuję oświadczyn i to jak najszybciej. Po kilku dniach padł przede mną na kolana i byłam z siebie dumna. Pudełeczko było jednak puste. Żadnego pierścionka. To miał być symbol naszego rozstania”.

Polecane wideo

Horoskop miłosny na luty 2021
Horoskop miłosny na luty 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (62)
Ocena: 4.74 / 5
gość (Ocena: 5) 23.02.2021 07:34
Gdyby ktoś zaproponowałby Wam super smartfon i powiedział bierz i użytkuj ile chcesz, jeśli się zdecydujesz możesz kupić, to ile z Was by za niego zapłaciło? Darmowe użytkowanie bez terminu. Obecnie tak wyglądają związki. Kiedyś seks, prace domowe, były rezerwowane dla małżeństw. Dziś wszystko, a nawet z bonusami ekstra bez zawarcia małżeństwa. Zatem panowie nie będą się żenic, bo to dla nich debilizm. A panie coraz częściej mówią że im to pasuje, ale obawiam się, że to raczej (w 80%) dlatego że obawiają się że mężczyzna je zostawi.
zobacz odpowiedzi (5)
prawdziwy.stefan (Ocena: 5) 23.02.2021 03:04
Może przedstawię inny punkt widzenia od pań z artykułu. Dlaczego faceci nie chcą ślubu? Bo dziewczyna powinna dbać O SIEBIĘ, a po ślubie najzwyczajniej w świecie się zapuszcza. Związek partnerski niejako "zmusza" do tego by każdego dnia starać się o drugą połówkę, a nie spocząć na laurach "bo już po ślubie". Facet bierze kobietę bo mu się podoba z wyglądu, charakteru, humoru, hobby, obycia, podejścia do drugiej połowy. O to trzeba dbać non stop, by być celem pożądania dla drugiej połówki. Zwróćcie uwagę że wcale nie mówię o sprzątaniu czy robieniu obiadów, bo jeśli facet na to liczy do ja bym go kopnął w d... na miejscu tych pań.
zobacz odpowiedzi (2)
Katarzyna (Ocena: 5) 23.02.2021 00:12
Chyba chciałabym takiego, który by się nie oświadczal. Za dużo tych klekajacych po dwóch miesiącach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2021 22:32
Coz jezeli traktujesz dana osobe powaznie to w czym problem? Nie wyobrazam sibie czekac 10 lat az sie zdecyduje. Tam gdzie jeden sie zastanawia tam drugi jest od razu pewny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2021 22:02
Ja to mam wrażenie, że chyba jestem jedyna kobieta na ziemii, która nie chciała pierścionka i ślubu. Zanim wzięłam ślub z moim mężem to odmówiłam mu 3 razy, bo dobrze wiedział, że nie jestem gotowa na ślub. Tak drogie Panie- można kogoś kochać ale nie chcieć ślubu. W końcu się zgodziłam i jesteśmy małżeństwem, ale to była bardziej pragmatyczna decyzja, a nie romantyczna. Poza tym mieszkamy za granicą i tutaj większość rzeczy da się załatwić nie będąc małżeństwem.
zobacz odpowiedzi (14)

Polecane dla Ciebie