Zaręczyny w święta. Dlaczego będzie lepiej, jeśli przestaniesz je sobie wyobrażać?

Nieświadomie możesz wszystko zepsuć!
Zaręczyny w święta. Dlaczego będzie lepiej, jeśli przestaniesz je sobie wyobrażać?
fot. iStock (Kwangmoozaa)
22.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Skoro zajrzałaś tutaj, prawdopodobnie nie możesz się doczekać, aż TEN wyjątkowy dzień nastąpi. Zbliża się Wigilia, a wraz z nią nastrojowa, świąteczna atmosfera w gronie rodzinnym... Czy może być lepsza okazja do tego, aby ukochany nareszcie Ci się oświadczył?

Zobacz również: Tyle czasu razem, a on jeszcze się nie oświadczył? Na przeszkodzie może stać tych 9 cech

Jak bardzo nie byłabyś przekonana o tym, że to nastąpi, pamiętaj, że Twój partner stresuje się jeszcze bardziej od Ciebie. Dlatego nie wywieraj na nim dodatkowej presji i nie psuj niespodzianki.

Zachowania, które mogą zepsuć zaręczyny

Nie szukaj pierścionka

Po pierwsze, zastanów się, co powiesz partnerowi, gdy przyłapie Cię na gorącym uczynku... Po drugie - czy to nie jest odrobinę dziecinne zachowanie? Zaręczyny mają być niespodzianką ze strony ukochanego, dlatego nie niszcz jej, próbując mieć kontrolę nad sytuacją za wszelką cenę.

Poza tym, bądźmy szczerzy, jeśli nareszcie ta magiczna chwila nadejdzie, jak masz naturalnie ucieszyć się z pierścionka, który już wcześniej widziałaś? Odpuść i zobacz, co się wydarzy.

Przestań panikować i wywierać presję

Umówmy się, jeśli dobrze znacie siebie nawzajem, po prostu czujesz, że coś wisi w powietrzu. Wtedy to Ty zaczynasz się stresować i panikować, ale nie dokładaj do pieca. On już i tak ma wystarczająco trudne zadanie. Pomyśl, że skoro Ty masz obawy, czy ten moment będzie taki, jaki sobie wymarzyłaś, a pierścionek na pewno Ci się spodoba, partner zastanawia się, czy w ogóle zamierzasz się zgodzić...

Nie twórz idealnego scenariusza (jak z filmów)

Komedie romantyczne na tyle spopularyzowały romantyczne zaręczyny w czasie Bożego Narodzenia, że nasze oczekiwania znacznie wzrosły. Zaczynamy wyobrażać sobie perfekcyjne okoliczności, radosne reakcje bliskich oraz idealny moment... który, jak wiadomo, nigdy nie nadchodzi. A nawet jeśli, to nie wygląda w 100% tak, jak w naszej wyobraźni. Po co masz być rozczarowana?

Podbuduj jego ego

Nawet jego bliscy stale dopytują, kiedy on wreszcie to zrobi. Ogólna presja wcale nie ułatwia zadania, dlatego Ty zachowaj się zupełnie inaczej. Udawaj, że o niczym nie wiesz i po prostu jest Ci z nim dobrze. Mężczyzna poczuje się lepiej i łatwiej będzie mu zaplanować niespodziankę. On nie ma ochoty udowadniać uczucia za wszelką cenę. Niech myśli, że udało mu się dochować tajemnicy.

Gdy ta chwila nadejdzie, serce samo da Ci sygnał, co powinnaś zrobić.

Zobacz również: 6 ważnych powodów, dla których warto zachować nazwisko po ślubie

Polecane wideo

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2020. Każda dziewczyna zapragnie mieć je na palcu
Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2020. Każda dziewczyna zapragnie mieć je na palcu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.12.2020 11:09
W święta? Najgorszy pomysł ever... Może jeszcze przy całej rodzinie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie