Bajkowy ślub zimową porą

Grudzień, styczeń, luty to z całą pewnością nie są typowe miesiące kojarzone ze ślubami. A szkoda, bo zamążpójście w tym okresie ma bardzo wiele zalet, które wy same z pewnością potwierdzicie. Dlatego coraz więcej par decyduje się na zimowe wesele i planuje je w iście bajkowym, staropolskim stylu!
Bajkowy ślub zimową porą
21.11.2009
>

Grudzień, styczeń, luty to z całą pewnością nie są typowe miesiące kojarzone ze ślubami i weselami. A szkoda, bo zamążpójście w tym okresie ma bardzo wiele, które wy same z pewnością potwierdzicie.

1. Pogoda - styczeń to gwarant pogody takiej, jakiej się spodziewamy, czyli… mroźnej i suchej oraz słonecznej, dzięki czemu fotografie sprzed kościoła będą piękne i świetliste, a ty nie zmokniesz i nie narazisz swojej misternej fryzury na zrujnowanie.

2. Sanie - zamiast wynajętym samochodem czy dorożką, możemy pojechać do kościoła saniami, w staropolskim stylu. Tak nietypowe rozwiązanie jest możliwe wyłącznie dwa czy trzy miesiące w roku.

3. Stroje - stabilna Pogoda sprawia, że goście nie mają dylematów, jakie Stroje wybrać, a panna młoda może poszaleć. Zawsze marzyłaś o białym futrze, ale krępowałaś się wystąpić w takim na ulicy? Teraz jest ku temu wspaniała okazja! Pan młody powinien za to wyposażyć się w biały, jedwabny szalik. Spraw mu taki pod choinkę.

4. Jedzenie - nawet jeśli klimatyzacja będzie szwankować, nie narazisz swoich gości na spożywanie roztopionego tortu i ciepłego alkoholu. Zepsuta lodówka? Wszystko można przechować na powietrzu!

5. Miejsca i ceny - zimą dużo mniej par bierze ślub, więc nie ma ryzyka, że zabraknie wolnego lokalu albo że zostanie nam wystawiony horrendalnie wysoki rachunek. Ceny zimą są bardziej przystępne, a my możemy przebierać w restauracjach i salach, nie rezerwując ich z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

6. Nastrój - grudzień i styczeń to okres świąteczny, więc kościoły są pięknie przystrojone i nastrojowo oświetlone. Miło jest mówić sakramentalne „tak” wśród zielonych, pachnących choinek i świecących ozdób.

7. Kwiaty - orchidee i lilie są dużo tańsze zimą, więc jeśli preferujesz je bardziej niż, np. klasyczne tulipany, zaczekaj z zamążpójściem jeszcze dwa miesiące…

Lilka Tylman

Zobacz także:

Czy zmieniać nazwisko po ślubie?

Warto rozważyć przyjęcie podwójnego nazwiska. W ten sposób podkreślimy zmianę stanu cywilnego, ale jednocześnie zachowamy własną tożsamość i odrobinę rodzinnej historii.

Najpopularniejsze ślubne przesądy

Jeśli miałabyś wierzyć w nie wszystkie, dzień ślubu stałby się naprawdę upiorny!

 

 

Polecane wideo

Komentarze (74)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2011 21:28
Ja również 7 stycznia:) cudowna data;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 15:42
Mam ślub 7 stycznia !!! zimowe dziewczyny TRZYMAJCIE SIE !!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2009 01:58
pieknie jest tylko na poczatku a potem po malu wszystko sie pieprzy :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2009 09:53
po co się hajtać miłość istnieje tylko zrozsądku......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2009 20:35
może artykuł już był ale nie każdy go czytał więc komentarze touu: żenada, to już było sa zbedne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie