Sentymentalny trend w pierścionkach zaręczynowych. Pary wracają do pięknej tradycji

To naprawdę wzruszający gest ♥
Sentymentalny trend w pierścionkach zaręczynowych. Pary wracają do pięknej tradycji
Fot. pexels (Jonathan Borba)
02.10.2020

Czy nam się to podoba czy nie, a także czy jesteśmy tego świadomi czy nie, naszym życiem rządzą trendy. Niektóre osoby są na nie bardziej podatne niż inne i robią wszystko, by być z nimi na bieżąco. Trendy podpowiadają nam jak się ubierać, czesać, malować, a nawet co jeść czy jak urządzać mieszkanie. Nie omijają też mody ślubnej i wszystkiego, co wiąże się z tą branżą. 

Zobacz również: Dlaczego mężczyźni zwlekają z zaręczynami? Powinnaś poznać najczęstsze powody

O zmieniających się trendach można mówić także w kontekście pierścionków zaręczynowych. Co roku portale ślubne prezentują zestawienia najmodniejszych pierścionków zaręczynowych, które biją rekordy popularności wśród narzeczonych oraz cieszą się największym zainteresowaniem w salonach jubilerskich.  

W roku 2020 w związku z pandemią koronawirusa wiele ślubów zostało odwołanych albo stanęło pod znakiem zapytania. Dla wielu par był to wyjątkowo trudny czas, ale też stał się pretekstem do zadania sobie pytań na temat tego, co jest dla nich najważniejsze. Okazuje się, że ma to swoje odzwierciedlenie także w ślubnych trendach, a konkretnie – w pierścionkach zaręczynowych. Coraz więcej par wraca do sentymentalnego trendu, który w piękny sposób nawiązuje do tradycji. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Identity Diamonds (@identitydiamonds)

Rodzinna pamiątka jako pierścionek zaręczynowy 

W związku z pandemią koronawirusa i niepewnymi czasami pary, które planują zaręczyny, coraz częściej wybierają pierścionki zaręczynowe nie w salonach jubilerskich, ale zwracają się ku rodzinnym pamiątkom. Zamiast modnych błyskotek decydują się przypieczętować tę wyjątkową chwilę pierścionkiem, który był przekazywany w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Ten fenomen wyjaśniała Jonne Amayaprojektantka biżuterii w rozmowie z portalem whowhatwear.com. 

Pracuję z wieloma parami, które marzą o pierścionku symbolizującym ich związek, a nie o prostym wzorze, który nie mówi nic o ich historii. Narzeczeni chcą nie tylko śmiałych i unikatowych projektów. Spotykam coraz więcej par, które chcą upamiętnić członków swoich rodzin, którzy już odeszli 

- mówiła ekspertka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MADLY, Singapore (@madlygems)

Myślę, że nostalgia zdecydowanie odrywa dużą rolę w tym, dlaczego pary są tak zaintrygowane ponownym wykorzystywaniem rodzinnych pierścionków w tym czasie. To nostalgia połączona ze świadomością. Obecnie – bardziej niż kiedykolwiek – pary doceniają znaczenie ich ponownego wykorzystywania, a także zrównoważonego rozwoju. Myślę, że z tego powodu zobaczymy modę na pierścionki zaręczynowe z wykorzystaniem rodzinnej biżuterii. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joy (@joystinytreasures)

Co sądzicie o takim trendzie jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe? Chciałybyście otrzymać podczas oświadczyn rodzinną pamiątkę czy zupełnie nowy pierścionek? 

Zobacz również: Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? 4 najdziwniejsze teorie

SONDA
Czy chciałabyś dostać rodzinną pamiątkę jako pierścionek zaręczynowy?
Czy chciałabyś dostać rodzinną pamiątkę jako pierścionek zaręczynowy?

Polecane wideo

Chciały zaoszczędzić na sukni ślubnej. Oto kreacje, które kupiły za grosze
Chciały zaoszczędzić na sukni ślubnej. Oto kreacje, które kupiły za grosze - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 02.10.2020 09:28
Nie chciałabym dostawać pierścionka po kimś, nawet jeśli to rodzinna pamiątka. Tym bardziej że bardzo mało prawdopodobne aby była w guście osoby obdarowywanej. Tak samo jak nie chciałabym w przyszłości musieć oddawać pierścionka na rzecz narzeczonej syna. Trochę słabe
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.10.2020 09:14
Jeszcze niedawno pisaliście "list" w stylu "dostałam używany pierścionek zaręczynowy- niby nic, ale jednak boli". Zdecydujcie się...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie