Najgorsze życzenia, jakie możesz złożyć młodej parze na ślubie

Goście czasem potrafią przekroczyć granice dobrego smaku.
Najgorsze życzenia, jakie możesz złożyć młodej parze na ślubie
fot. iStock (Halfpoint)
24.09.2020

Ślub oraz wesele to wyjątkowe, ale i bardzo stresujące okoliczności, zarówno dla pary młodej, jak i zaproszonych gości. Wielu z nich zastanawia się, czego może życzyć młodym w tym szczególnym dniu i jaką kwotę umieścić w kopercie. Nikt nie chce popełnić gafy, choć niektórzy potrafią przekroczyć granice dobrego smaku... Oto lista najpopularniejszych błędów, na które narzekają nowożeńcy, choć z grzeczności dziękują z uśmiechem za wszystkie otrzymane słowa.

Zobacz również: 10 zbędnych elementów uroczystości ślubnej. To tylko strata pieniędzy

Czego NIE życzyć parze młodej?

Wytrwałości

Nie życzy się czegoś takiego na samym początku małżeństwa. Młodzi są teraz sobą zauroczeni i zafascynowani, więc nie myślą o związku w kategoriach przymusu. Być może goście sami nie są gotowi na ten etap, lub ich związek dopadła już rutyna? Te słowa są bardzo nie na miejscu.

Podobnego potomstwa

Pamiętaj, że nie każde małżeństwo marzy o założeniu rodziny i wychowaniu gromadki dzieci. Życzenia dotyczące potomstwa denerwują każdą parę, niezależnie od poglądów i planów na przyszłość. A już zwłaszcza, gdy bliscy żartują z podobieństwa do jednego z rodziców. To strasznie dziecinne. 

Dóbr materialnych

Ten dzień służy do celebrowania wspólnej miłości, dlatego możesz darować sobie życzenia o wypasionym samochodzie, willi z basenem czy milionie złotych na koncie. Pieniądze nie są w tym momencie na pierwszym miejscu.

Własnych upodobań

Czasami nie mając pomysłu na właściwe życzenia, wymyślamy takie, o jakich sami skrycie marzymy. Zamiast koncentrować się na prywatnych upodobaniach pomyśl raczej o parze młodej i o tym, co każde z nich chciałoby od Ciebie usłyszeć.

Nie znudźcie się sobą za szybko!

Owszem, takie aroganckie życzenia też się zdarzają. Jak można życzyć komuś, aby nie popadł w małżeńską rutynę, skoro kilka minut temu powiedział przed ołtarzem sakramentalne "tak"?

Życzeń urodzinowych

Ślub to wyjątkowa okoliczność, dlatego warto wybrać takie życzenia, których nie użyjesz na urodzinach czy imieninach. Zdrowia, szczęścia i pomyślności - to możemy usłyszeć zawsze, więc odwołaj się do innych uniwersalnych wartości. I pamiętaj, aby były to słowa od serca.

Zobacz również: Ile pieniędzy wypada włożyć do koperty? Dylematy przed weselem 2020

Polecane wideo

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.09.2020 17:02
Wytrwalosci- brzmi, jakby małżeństwo było droga przez mękę, czymś za karę i potrzebna była wytrwałość żeby z wielkim trudem te drogę pokonać. Nietaktowne. O zyczeniu potomstwa i dopytywaniu się co chwila po slubie kiedy ciaza już nie wspomnę.. najlepiej życzyć szczescia- każdy wie co to dla niego oznacza. Nie trzeba definiować wg swoich kryteriów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.09.2020 12:30
Ślub bierze się raczej po kilku latach związku więc młodzi nie są sobą już tak naiwnie zauroczeni jak na początku. Więc wytrwałość jest jak najbardziej rozsądnym życzeniem. Teoretycznie małżeństwo to związek na całe życie. Więcej jest w nim nudy i stagnacji więc wytrwałość w jego pielęgnowaniu jest jak najbardziej wskazana.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 24.09.2020 10:39
Nie życzyć pieniędzy, dzieci, długiego związku to przepraszam czego?
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.09.2020 08:26
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie