8 niepokojących znaków, że wychodzisz za mąż z bardzo złych powodów

W takich sytuacjach ślub to najgorszy scenariusz...
8 niepokojących znaków, że wychodzisz za mąż z bardzo złych powodów
Fot. Unsplash (Houcine Ncib)
30.08.2020

Ślub powinien być jednym z najszczęśliwszych wydarzeń w życiu. To celebracja miłości i oficjalny początek wspólnego życia we dwójkę. Niektórzy marzą o ślubie od małego, inni dorastali w przekonaniu, że to nie dla nich, ale życie ich zaskoczyło. Ostatecznie nie ma znaczenia, jaka droga doprowadziła cię przed ołtarz - o ile bierzesz ślub z właściwych powodów, czyli przede wszystkim z miłości. 

Zobacz również: Historia Renaty: „Wyszłam za mąż bez miłości. Żałuję, bo ostatnio poznałam innego faceta”

Niestety nie zawsze się tak dzieje, a w większości takich przypadków okazuje się, że to przepis na katastrofę i rozwód, albo nieszczęśliwe życie u boku nieodpowiedniej osoby. Niektórzy decydują się na ślub pod wpływem presji otoczenia, aby osiągnąć inne cele, albo z lęku. Żaden z tych motywów nie powinien być pretekstem do zawierania małżeństwa. A czy ty jesteś pewna, że bierzesz ślub z właściwych powodów? Oto 8 sygnałów, które świadczą o tym, że jest inaczej. 

8 złych powodów, dla których bierzemy ślub Fot. Pexels

8 złych powodów, dla których bierzemy ślub

Jesteście ze sobą “wystarczająco długo” 

Jeśli ty i twój partner jesteście ze sobą już od paru dobrych lat być może zaczynacie myśleć, że minęła już “odpowiednia” ilość czasu i po prostu powinniście się pobrać. W końcu taki przekaz wpaja nam się już od najmłodszych lat, a z upływem czasu rodzina zaczyna coraz częściej poruszać temat waszego ślubu i pytać, kiedy mogą spodziewać się zaproszenia na wesele. Jednak upływ czasu nigdy nie powinien stanowić o tym, że powinniście wziąć ślub. Musicie sami stwierdzić, że jesteście na to gotowi – czy to po roku, czy po 10 latach. 

Czujesz się staro 

Przybywa ci lat i czujesz coraz większą presję, żeby czym prędzej wyjść za mąż? To kolejny przykład na to, jak jesteśmy zaprogramowani przez społeczeństwo. Singielkom wmawia się, że jeśli w pewnym wieku wciąż są same, coś jest z nimi nie tak. Takie podejście często doprowadza do sytuacji, że nawet jeśli nie jesteś przekonana do swojego partnera, zaczynasz na poważnie rozważać z nim ślub. Podobnie jak staż związku, wiek nigdy nie powinien być argumentem za tym, aby się pobrać. Najważniejsze to mieć pewność co do swojej drugiej połówki. 

Wszyscy twoi znajomi są już po ślubie 

... a ty czujesz się jakby coś cię ominęło. Jako jedyna nie masz jeszcze pierścionka na palcu, podczas gdy twoje przyjaciółki na spotkaniach wspominają swoje wesela, opowiadają o podróżach poślubnych i planach powiększenia rodziny. Trudno się dziwić, że może brakować ci z nimi wspólnego języka. Ale nigdy nie powinnaś decydować się na małżeństwo tylko dlatego, żeby poczuć się częścią jakiejś grupy i zostać zaakceptowana. 

Twój zegar biologiczny tyka 

Dla wielu kobiet pragnienie posiadania dzieci staje się tak silne, że przewyższa nawet marzenie o ślubie. Małżeństwo staje się dla nich tylko środkiem do celu, a nie pragnieniem samym w sobie. To wyjątkowo zła przesłanka do tego, aby się pobrać. Istotą małżeństwa jest przede wszystkim związek dwojga ludzi, a nie traktowanie drugiej osoby tylko jako kogoś, kto spełni marzenie o macierzyństwie i na tym kończy się jego rola.  

8 złych powodów, dla których bierzemy ślub

Fot. Unsplash.com

Chcesz, aby twój partner się zadeklarował 

To częsty scenariusz w związkach, w których jedna ze stron nie do końca ufa tej drugiej i ma wątpliwości co do jej zaangażowania. Tak postępują zwłaszcza kobiety, które obawiają się, że partner je zostawi. Wierzą, że ślub uchroni je przed rozstaniem. Prawda jest jednak taka, że jeśli nie jesteście sobie pisani, rozstaniecie się bez względu na to, czy oficjalnie ślubowaliście sobie, że nie opuścicie się “aż do śmierci”.  

Ekscytuje cię wizja ślubu, a nie samo małżeństwo 

Od małego wpaja nam się, że ślub to najpiękniejszy dzień w życiu. Ma być jak w bajce - piękna suknia, wystawna sala i idealna muzyka. Do tego ty, jak panna młoda, masz być w centrum uwagi, komplementowana przez cały dzień, a po wszystkim macie tonąć w morzu drogich prezentów. Jeśli na myśl o ślubie marzysz tylko o tym, aby być podziwianą i obdarowaną luksusowymi podarunkami, to jasny znak, że chcesz wyjść za mąż z niewłaściwych powodów. 

Nie chciałaś powiedzieć “nie” 

Stało się. Twój partner uklęknął na jedno kolano, otworzył puzderko z pierścionkiem i wypowiedział te magiczne słowa: “Czy zostaniesz moją żoną?”. A ty powiedziałaś “tak”, ale... wcale nie dlatego, że byłaś w 100 proc. pewna, że chcesz być z nim do końca życia. Być może nie chciałaś go zranić. Być może nie chciałaś go zawstydzić, zwłaszcza przed innymi osobami. Być może pomyślałaś sobie, że przecież go kochasz, więc na pewno za jakiś czas poczujesz, że naprawdę chcesz za niego wyjść. Jednak żadna z tych wymówek nie jest uzasadniona. Powinnaś przyjąć oświadczyny tylko jeśli w ich momencie jesteś absolutnie pewna, że to właśnie to.   

Nie chciałaś być sama 

Nic nie przeraża cię tak jak wizja samotności? To najlepsza droga, żeby utknąć w nieszczęśliwym małżeństwie na Bóg wie jak długo - być może nawet na zawsze. Niektórzy decydują się na ślub tylko dlatego, że chcą zawsze mieć przy swoim boku drugą osobę - niekoniecznie tę właściwą. Lęk nigdy nie powinien być czynnikiem, który popycha cię do małżeństwa. 

Zobacz również: 7 najgłupszych powodów, dlaczego kobiety wychodzą za mąż

Polecane wideo

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2020. Każda dziewczyna zapragnie mieć je na palcu
Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2020. Każda dziewczyna zapragnie mieć je na palcu - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.08.2020 12:41
Same sobie odpowiedzcie co byście pomyślały np. o 40 lub 50 letniej starej pannie? Na bank że z nią jest coś nie tak skoro żaden jej nie chciał zaprosić do urzędu stanu cywilnego.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2020 22:06
A ja nie chce ślubu, dzieci i bycia kurą domową. Mam super faceta i jemu również pasuje takie życie. Chcemy podróżować, robić karierę i się cieszyć z życia. A do tego nie potrzeba papierka, który dziś i tak już nic nie znaczy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2020 22:04
Żal mi ludzi, którzy biorą ślub „bo trzeba”
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2020 13:16
Ja wzięłam ślub 5 lat temu m.in.z powodu, że wszyscy znajomi byli już po ślubie i większą część kuzynów , a ponadto chciałam mieć dziecko. Nikt mi nie umiał dobrze doradzić. Teraz jest masakra :( nie czuje w mężu żadnego wsparcia, cały czas mi dokucza itd. Na szczęście ja dobrze zarabiam, więc czuje się bezpiecznie finansowo, wiec to nie jest tak, ze obawiam sie odejscia z uwagi na pieniadze. W moim domu mieszkamy.Mamy dziecko. Nie przypuszczałam, że znajdę się w takiej sytuacji :(
zobacz odpowiedzi (2)
Salam (Ocena: 5) 30.08.2020 11:32
To chyba 90% małżeństw🤣
odpowiedz

Polecane dla Ciebie