10 cech, które świadczą o tym, że będziesz perfekcyjną świadkową

Ślub zbliża się wielkimi krokami. Pora na decyzję!
10 cech, które świadczą o tym, że będziesz perfekcyjną świadkową
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/177188566580880103, pl.pinterest.com/pin/240661173818048228)
04.09.2020
Wiktoria Sobocińska

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Nic dziwnego, że wybór świadkowej na tę wyjątkową uroczystość nie należy do łatwych. To ma być siostra, kuzynka, a może najbliższa przyjaciółka? Z pewnością ktoś, kto zna pannę młodą od lat i zapewni jej w tym wielkim dniu odpowiednie wsparcie. Dobrze, gdyby taka osoba miała też jakiś zmysł estetyczny i była otwarta na ludzi. Sprawdź, jakie cechy powinna posiadać perfekcyjna świadkowa, a wybór stanie się oczywisty. 

Zobacz również: Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec?

10 cech idealnej świadkowej

#1 Zdolności organizacyjne

Rola świadkowej to taki trochę tymczasowy zawód event managera. Organizacja wieczoru panieńskiego, pomoc przy organizowaniu wesela... ta osoba przede wszystkim musi być doskonale zorganizowana i nie bać się żadnych wyzwań

#2 Cierpliwość

Cierpliwość będzie z pewnością kluczową cechą, bowiem na świadkową czeka szereg zmian decyzji panny młodej o najmniejszych detalach oraz chwile jej zwątpienia. Już samo zebranie grupy dziewczyn na wieczór panieński to spore wyzwanie!

#3 Bywanie na weselach

Kto lepiej zrozumie istotę dobrej zabawy na weselu, jak nie stała ich bywalczyni. Jeśli Twoja przyjaciółka jest mocno zakręcona na punkcie imprez, zwłaszcza tych weselnych, to na pewno jej wiedza się przyda.

#4 Dusza towarzystwa

Oprócz umiejętności dobrej zabawy, fajnie gdyby świadkowa potrafiła dogadać się z Twoimi gośćmi. W tym dniu będzie w końcu w centrum uwagi wszystkich, również tych, których wcale nie zna, więc otwartość na ludzi jest jak najbardziej pożądaną cechą.

#5 Znajomość potrzeb panny młodej...

W dniu ślubu to właśnie ona jest tą najważniejszą osobą, zaraz po panu młodym. Dobrze, gdyby była to osoba, z którą panna młoda przyjaźni się od lat, ponieważ ktoś taki najbardziej ją zrozumie i bezbłędnie odczyta wszystkie potrzeby.

#6 ...i miłość!

Poza stażem znajomości, ważna jest też po prostu szczera sympatia i miłość. Świadkowa to ktoś taki jak rodzina - przytuli, wesprze, będzie dumna i ze wzruszenia uroni łzę.

#7 Kreatywność

Przy planowaniu imprezy ta cecha sprawdzi się idealnie. Kreatywna świadkowa zawsze wymyśli jakąś fajną atrakcję!

#8 Odpowiedzialność

Choć świadkowa powinna dobrze bawić się zarówno na weselu, jak i na wieczorze panieńskim, to jednak prawo do alkoholowego upojenia mają jedynie państwo młodzi. Świadkowie czuwają nad wszystkim i dbają o to, aby każdy bezpiecznie wrócił do domu. Nie ma żadnych wymówek!

#9 Dobry gust

Zmysł estetyczny świadkowej pomoże w dobieraniu wszelkich dodatków, dekoracji oraz samej kreacji panny młodej. Świadkowa z dobrym gustem to prawdziwy skarb!

#10 Empatia

Ważne, aby świadkowa była nie tylko przebojową postacią w tym szczególnym dniu, ale też wrażliwą przyjaciółką, która od razu wyczuje, że coś jest nie tak, nawet, jeśli panna młoda będzie się uśmiechać.

Zobacz również: 10 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić, zanim wyjdziesz za mąż

Źródło: ofeminin.pl

Polecane wideo

Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje!
Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 1 / 5
Hehe (Ocena: 1) 06.09.2020 11:59
#11 ciągnie za stodołą.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.09.2020 01:05
"Prawo do alkoholowego upojenia mają jedynie państwo młodzi"- bzdura porażająca, nawet biorąc pod uwagę mierny poziom papibzdeta. Schlanie się jak świnia na własnym ślubie jest żenujące i dotyczy to obojga młodych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie