10 zbędnych elementów uroczystości ślubnej. To tylko strata pieniędzy

Te atrakcje naprawdę możesz sobie darować.
10 zbędnych elementów uroczystości ślubnej. To tylko strata pieniędzy
Fot. pexels
14.08.2020

Każda młoda para chce, aby ta uroczystość była wyjątkowa. Ślub bierze się w końcu raz w życiu. Dzisiaj możemy przebierać w przeróżnych ofertach atrakcji weselnych, a niektóre z nich są tradycjami obecnymi na przyjęciu od wielu lat. Wesele samo w sobie jest ogromnym wydatkiem, więc jeżeli można z czegoś zrezygnować, to po co dokładać sobie zmartwień? Oto lista elementów uroczystości ślubnej, które naprawdę możecie sobie odpuścić.

Zobacz również: EXCLUSIVE: „Moje wesele musi się zwrócić. Może nawet wyjdę na plus”

Atrakcje na weselu: czy to naprawdę konieczne?

#1 Księga gości

Leży na stoliku w holu niezauważona. Nawet, jeśli ktoś się do niej wpisze, to na pewno niewielka część zaproszonych. Poza tym są przecież jeszcze zdjęcia i wideo. Zupełnie niepotrzebny wydatek.

#2 Prezenty dla gości

Zdarza się tak, że goście najczęściej o nich zapominają. Trudno pamiętać o małym pakunku, który gubi się gdzieś pomiędzy talerzami. A jest z tym tak dużo pracy, ustalania detali, wydatków... Państwo młodzi widząc to żałują, że nie rozdali zwykłych cukierków.

#3 Pieczone prosię

Na wsi to w dalszym ciągu symbol luksusu. Niestety, czasami jedzenia jest już po prostu za dużo, a goście nie mają miejsca w żołądku na tyle mięsa. Nie dość, że ogromny wydatek, to jeszcze dla niektórych smutny widok.

#4 Oczepiny

Zabawa nie dla wszystkich. Panny młode są zestresowane taką sytuacją, nie zawsze udaje się dobrze wycelować welonem, a po złapaniu występują różne kłótnie albo niezręczne momenty, gdy goście nalegają, aby dwie osoby pocałowały się ze sobą... nie każdy będzie to dobrze wspominał.

#5 Alkohol dla podwykonawców

W geście podziękowania pary czasem stawiają wódkę na stołach zespołów muzycznych, operatorów czy fotografów. Niestety kończy się to tak, że ekipa robi się pijana jeszcze w pracy...

#6 Gołębie

Niektóre pary życzą sobie, aby przed kościołem symbolicznie wypuścić dwa gołębie. 

Wcale nie wyglądało to spektakularnie, a jeden ptak... narobił pod kościołem. Po cholerę mi były te gołębie?

- skarży się jedna z panien młodych.

#7 Wiejski stół

Fajny dodatek ze smacznymi przekąskami, który goście rzadko w ogóle zauważają. Tak, jak stoły ze słodyczami marnują się, ponieważ nikt nie chce podjadać do alkoholu słodkości. Chyba, że dzieci.

#8 Menu na stołach

Początkowo goście na nie zerkają, a później zapominają. Zupełnie niepotrzebny wydatek, który dodatkowo zajmuje miejsce na stole, a jego i tak jest już wystarczająco mało.

#9 Fotobudka

W dobie smartfonów goście i tak będą robili sobie zdjęcia własnym telefonem. Pod wpływem alkoholu mogą nawet nie zauważyć takiej atrakcji, a wydrukowane zdjęcia zgubić... Choć u niektórych ten pomysł się sprawdza, to bardziej opłaca się wypożyczyć zwykłego Instaxa.

#10 Prezenty dla rodziny

Takie, jak drogie kosze z kwiatami dla rodziców czy podarunki dla dziadków, chrzestnych... Można chyba okazać rodzinie wdzięczność w inny sposób i w bardziej kameralnych warunkach?

Zobacz również: Ile pieniędzy wypada włożyć do koperty? Dylematy przed weselem 2020

Źródło: natemat.pl

Polecane wideo

Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje!
Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje! - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 20.08.2020 06:46
Najlepiej zrezygnować ze ślubu. Szkoda szmalu. I zdrowia na jakąś kretynkę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.08.2020 06:42
Suknia ślubna - raz ubierzesz i parę tysięcy psu w dupę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2020 12:39
Najbardziej zbędny wydatek to suknia ślubna - kawałek szmaty, którą założysz tylko raz, a za którą trzeba zapłacić grube pieniądze.
zobacz odpowiedzi (1)
Halina (Ocena: 5) 14.08.2020 12:42
Co to za kosmetyk !
odpowiedz
Agnieszka (Ocena: 5) 14.08.2020 12:40
Nie lubię jak ktoś ofiaruje mi kosmetyki A jednak dostałam. Na szczęście taki którego nie znałam a jest bardzo dobry pod wieloma względami. I prezenty zwrucily nam 40 procent ceny ślubu i wesela Dla nas to dużo
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie