Alternatywa dla „koperty” – złoto jako prezent ślubny

Coraz częściej szukamy pomysłów zarówno praktycznych, jak i wyjątkowych. Cennym upominkiem, który na długo pozostaje w pamięci nowożeńców, są sztabki złota.
Alternatywa dla „koperty” – złoto jako prezent ślubny
Fot. pexels
17.07.2020

Wesela w głównej mierze odbywają się od maja do końca października. W tym roku sezon ślubny rozpoczął się nieco później niż zazwyczaj. Wszystko jednak wraca powoli do normy, a goście weselni ponownie stają przed wyzwaniem wyboru prezentu dla nowożeńców. Coraz częściej szukamy pomysłów zarówno praktycznych, jak i wyjątkowych. Cennym upominkiem, który na długo pozostaje w pamięci, są sztabki złota. Z powodzeniem zastępują takie popularne prezenty jak koperta z gotówką, porcelana i mały sprzęt AGD.

Zobacz także: Sukienki na wesele. 10 ślicznych propozycji z ZARY za mniej niż 140 zł

Sprawdzone prezenty ślubne

Ślub to nie tylko rodzinna uroczystość, ale także duży wydatek dla organizatorów. Polacy na wesele wydają od 41 do 60 tys. zł – wynika z raportu „Oczekiwania i wydatki par młodych”. Upominki od gości często rekompensują młodej parze poniesione nakłady.

Najczęstszym prezentem ślubnym wybieranym przez gości jest koperta z gotówką. Większość osób stawia na tę formę upominku z czysto praktycznego punktu widzenia. Nierzadko wybierając tę formę podziękowania za zaproszenie obliczamy kwotę, która w przybliżeniu równa się sumie wydanej przez młodych na przygotowanie uroczystości

Popularne są również przedmioty codziennego użytku, np. nowa zastawa kuchenna czy oryginalny dodatek do domu lub mieszkania. Jednak w tym przypadku musimy pamiętać, że możemy nie trafić w gust nowożeńców.

Sztabka złota jako prezent ślubny

Prezentem, który pozwoli wyróżnić się z tłumu jest złoto inwestycyjne w postaci cennych monet lub sztabek. Para Młoda może sama zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość, czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć otrzymany upominek.
Trend ten zyskuje na coraz większej popularności na całym świecie. Produkty te zachowują swoją wartość i są odporne na inflację – to z pewnością stawia je ponad gotówką i lokatami bankowymi. Cena kruszcu rośnie więc nie dajemy młodym jedynie „pieniędzy” a szanse na wzbogacenie się oraz ochronę oszczędności. Królewski metal sprawdza się w sytuacjach, gdy inne aktywa tracą. Niezależnie od tego, jakie będą perspektywy i prognozy gospodarcze dla świata, złoto może być jedną z nielicznych lokat odpornych na wszelkie zawirowania – wskazuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

sztabka złota

Sztabki złota mogą wyróżniać się również niepowtarzalnym wzorem oraz zachwycić wyjątkowym motywem. Przykładowo możemy znaleźć na nich postać Fortuny – rzymskiej bogini losu – lub krzyż romański podkreślający religijne aspekty danej uroczystości. W ofertach dealerów możemy znaleźć również motyw serca, który doskonale sprawdzi się jako podarunek na ślub.

Najczęściej na prezent wybierane są sztabki od 1 do 5 gram. Można je kupić już za około 250 zł. Ceny różnią się w zależności od gramatury i dodatkowych elementów widniejących na produkcie. Większe sztabki to wydatek kilku tysięcy złotych.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Najpiękniejsze zdjęcia zaręczynowe ♥
Najpiękniejsze zdjęcia zaręczynowe ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Igaa (Ocena: 5) 26.07.2020 18:46
Teraz właśnie moja koleżanka szykuje swoje wesele. Zamówiła juz catering z margaret, ma salę i sukienkę. Ciekawe jesteśmy jakie dostanie prezenty ;p
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.07.2020 09:31
Teraz z tymi prezentami na ślub to jest różnie, moja siostra jak ostatnio wychodziła za mąż to roombę dostała, a to las w słoiku, a to jakieś vouchery do spa, co osoba to inny pomysł na prezent.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.07.2020 14:19
Nic ciekawego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.07.2020 14:03
Żadna nowość, to np. turecka tradycja...
odpowiedz
Mirka (Ocena: 5) 17.07.2020 13:10
Dla mnie wesele wszystkich moich przyjaciół to był cudowny czas i chętnie bym go przeżyła raz jeszcze. Na szczęście jeszcze ten dzień przede mną, a już się szykujemy. Mamy super jedzenie od Firmy Cateringowej Margaret i mamy nadzieję, że będzie cudnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie