Powrót do normalnych ślubów coraz bliżej? Znamy wstępną datę odmrożenia branży ślubnej

Może to nastąpić naprawdę niedługo!
Powrót do normalnych ślubów coraz bliżej? Znamy wstępną datę odmrożenia branży ślubnej
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/weddingphotoinspiration/)
21.05.2020

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu narzeczonych do zmiany ślubnych planów. Pary, które zamierzały pobrać się w marcu, kwietniu i maju, musiały odwołać ceremonię ze względów bezpieczeństwa. Rząd zakazał bowiem organizowania zgromadzeń powyżej 2 osób, a obrzędy liturgiczne ograniczył do maksymalnie 5 osób. 

Zobacz również: Ślub kościelny – nowe zasady od 1 czerwca!

Nie lepiej jest w przypadku ślubów cywilnych. W tych ceremoniach także może uczestniczyć najwyżej 5 osób, w dodatku wszystkie muszą zasłaniać usta i nos, najlepiej za pomocą maseczki. Nie jest to najbardziej romantyczne rozwiązanie. Nie mówiąc już o tym, że młodzi nie mogą świętować swojego wyjątkowego dnia w towarzystwie gości ani wyprawić tradycyjnego wesela w wynajętej sali czy restauracji. Wprawdzie od 18 maja 2020 roku działalność lokali gastronomicznych została wznowiona, ale zgodnie z oficjalnymi wytycznymi organizowanie w nich większych imprez na razie nie wchodzi w grę.   

Koronawirus: kiedy będzie można zorganizować wesele?

Wygląda jednak na to, że dla narzeczonych właśnie pojawiło się światełko w tunelu. Tak wynika ze słów wiceminister rozwoju, Olgi Semeniuk. Parę dni temu Semeniuk odbyła wideokonferencję z przedstawicielami branży ślubnej, m.in. właścicielami firm cateringowych, organizatorami wesel czy studiami fotograficzno-filmowymi. 

Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czy innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska 

- mówiła wiceminister w rozmowie z mediami. Padła też propozycja daty zniesienia restrykcji jeśli chodzi o organizację ślubów i wesel. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wedding Photo Inspiration (@weddingphotoinspiration)

Jak podaje portal natemat.pl, wiceminister rozwoju przypomniała, że wesela "nie są obecnie zalecane"Dodaje jednak, że Ministerstwo Rozwoju chce "jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji". Olga Semeniuk podała też wstępną datę rozpoczęcia odmrażania branży ślubnej - miałby to być 1 czerwca 2020 roku. 

Miejmy nadzieję, że od 1 czerwca będziemy mogli odmrażać – w czwartym etapie – kolejne branże, wśród nich również ślubną. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że póki co są to tylko ostrożne prognozy, a wszystko zależy od tego, jak sytuacja w związku z pandemią będzie kształtować się w naszym kraju w ciągu kolejnych dni. Ostateczna decyzja leży w gestii premiera Mateusza Morawieckiego po konsultacji z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. 

Czekacie na odmrożenie branży ślubnej? Myślicie, że tradycyjne, huczne wesela wrócą jeszcze w tym roku? 

Zobacz również: „Mikro” to nowe „na bogato”. Nadchodzi era mikro ślubów, które zmienią nasze podejście do tej ceremonii

Polecane wideo

Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym
Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Jagoda (Ocena: 5) 21.05.2020 16:39
Ja przełożyłam wesele i jeszcze nowy catering - catering arts znalazłam, bo się zwolniło miejsce, a na nich mi zależało. Ciężko chyba teraz brać ślub.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie