Wedding plannerka. Na czym polega codzienna praca konsultantki ślubnej?

Każdy jej dzień wygląda inaczej!
Wedding plannerka. Na czym polega codzienna praca konsultantki ślubnej?
fot. unsplash.com (Prostock-Studio)
18.06.2020

Śluby i wesela to w obecnych czasach doskonały sposób na zarobek. Sale bankietowe rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, ogrom możliwości związany ze strojem, dodatkami, wyposażeniem, nagraniami wideo i muzyką sprawia, że propozycje ze strony firm mogą się nie kończyć. Kiedy połączymy to z prawdziwą pasją, empatią i poczuciem estetyki, może wyjść z tego wymarzony pomysł na życie.

Zobacz również: Gdzie oświadczyć się kobiecie? 5 romantycznych historii ♥

Ta praca łączy zarówno twarde umiejętności zarządzania pieniędzmi jak i wrażliwość na piękno czy nawet umiejętności manualne. Najtrudniej jest zacząć - mówi konsultantka ślubna Olga Dyrda na łamach magazynu Women’s Health, która sama siedem lat temu była panną młodą.

Na czym polega praca konsultantki ślubnej?

Wedding plannerka powinna być trochę niczym człowiek renesansu, to znaczy znać się na wszystkim i być wszechstronna. Dlatego Olga ukończyła dwa fakultety: Administrację oraz Finanse, co jest pomocne przy planowaniu budżetów. Do tego rozwijała swoje zdolności, biorąc udział w licznych kursach florystycznych oraz dla konsultantek. To jednak nie koniec!

Każda nowa umiejętność może przydać się wedding plannerce w najmniej oczekiwanym momencie, więc nauczyłam się wyplatać makramy, szyć, robić na drutach, a nawet tapicerować meble

- wymienia Olga Dyrda w rozmowie z Women’s Health.

Ślub idealny

Olga Dyrda pracowała w zawodzie, w którym stale była w delegacji. Na własnym ślubie zrozumiała, że wedding plannerka to jest coś, co chciałaby robić przez całe życie. Wesele zaplanowała w plenerze, w stylu gotyckim, pod pięknym drzewem na dziecińcu biblioteki wrocławskiej. Sala tonęła w piwoniach. 

Przygotowania ruszyły już rok wcześniej. Konsultantka ślubna tak bardzo ją wsparła, że Olga sama poczuła, że chciałaby być kimś takim i pomagać innym zakochanym. W dodatku teraz doskonale wie, jak współpracować z innymi i zna ich potrzeby, bo doświadczyła tego na własnej skórze. Dziś prowadzi już jednoosobową firmę i pomaga innym spełniać marzenia oraz artystyczne wizje dotyczące ślubów.

Grunt to organizacja

Konsultantka ślubna sama jest sobie szefową. Z jednej strony to duża swoboda, możliwość dostosowania do siebie planu dnia i niezależność, co jest zbawienne w przypadku posiadania rodziny i dzieci. Z drugiej należy mieć wszystko pod kontrolą, być dobrze zorganizowanym, ponieważ każdego dnia do ogarnięcia jest masa projektów. Tak naprawdę każdy dzień wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli ktoś nie lubi wyzwań i nie jest elastyczny, w takiej roli będzie mu zwyczajnie ciężko. 

Wedding planner spotyka się z klientami, podwykonawcami, załatwia formalności i kreuje dekoracyjne koncepcje. Dlatego trzeba znaleźć w sobie motywację do działania, ułożyć jasny i konkretny plan, a potem konsekwentnie się go trzymać.

Taka praca jak najbardziej ma rację bytu w Polsce. W samym zeszłym roku odbyło się prawie 200 tysięcy ślubów. Wśród tych osób na pewno są potencjalni klienci, którzy tylko czekają na Twoją pomoc.

Dla wielu ludzi ślub to jeden z najważniejszych momentów życia, więc jestem dumna, że pary darzą mnie zaufaniem

- dodaje z wdzięcznością Olga, czyli Pani od Ślubu.

Zobacz również: Po koronawirusie wiele zawodów zmieni swój charakter. Czy Twoja branża też?

Źródło: msn.com

Polecane wideo

Suknie ślubne z odkrytymi plecami. 17 zmysłowych modeli dla panny młodej
Suknie ślubne z odkrytymi plecami. 17 zmysłowych modeli dla panny młodej - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie