Ślub przez Zooma? W tym mieście to już możliwe. Czy od teraz tak będziemy legalizować związki?

Jeszcze do niedawna było to absolutnie nie do pomyślenia.
Ślub przez Zooma? W tym mieście to już możliwe. Czy od teraz tak będziemy legalizować związki?
Fot. Unsplash
23.04.2020

Pandemia koronawirusa, która z początkiem marca dotarła także do Polski (chociaż wiele osób twierdzi, że stało się tak nawet wcześniej), pokrzyżowała wielu osobom ich plany - zarówno te spontaniczne, jak i dalekosiężne. Wiele osób, które planowały wyjazdy zagraniczne albo ważne uroczystości i przygotowywała się do nich miesiącami, a nawet latami, została zmuszona do ich przełożenia albo wręcz odwołania. 

Zobacz również: Koronawirus. Na jaki termin przenieść ślub i wesele?

W wyjątkowo trudnej sytuacji znaleźli się zwłaszcza narzeczeni, którzy wiosną i latem tego roku planowali powiedzieć sobie sakramentalne “tak”. W ich przypadku wszystkie plany poszły na marne, jako że wciąż obowiązuje zakaz zgromadzeń, a restauracje oraz sale weselne zostały zamknięte na czas nieokreślony. Wielu narzeczonym trudno się z tym pogodzić, tym bardziej, że na dzień swojego ślubu czekali długimi miesiącami, a czasem nawet latami. 

Jest jednak pewien rejon na świecie, w którym śluby - co prawda nietypowe - mogą odbywać się mimo pandemii koronawirusa. W Nowym Jorku, oraz w całym stanie, którego największym miastem jest właśnie Wielkie Jabłko, od teraz możliwe jest zawieranie małżeństwa przez aplikację wideo o nazwie Zoom. Taką decyzję podjął Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork.  

Ślub online możliwy w stanie Nowy Jork

Fot. Unsplash.com

Ślub online możliwy w stanie Nowy Jork

Od teraz mieszkańcy tego północno-wschodniego stanu zawrzeć małżeństwo online, a urzędnicy stanu cywilnego mają moc udzielania ślubu właśnie za pośrednictwem różnego rodzaju aplikacji umożliwiających wideokonferencje, m.in. takich jak Zoom czy Skype. Wcześniej narzeczeni muszą potwierdzić swoją tożsamość, przedstawiając urzędnikowi swoje dokumenty ze zdjęciem. Natomiast po zakończonej ceremonii online należy dostarczyć do urzędu stanu cywilnego stosowne dokumenty. Można zrobić to drogą internetową albo faksem. 

Ale Nowy Jork nie jest jedynym stanem, w którym małżeństwa online stały się normą. Podobne rozwiązanie wprowadzono w Kolorado. Z kolei w jednym z hrabstw stanu Ohio ślub w ramach wideokonferencji można wziąć w wyjątkowych okolicznościach, takich jak choroba jednego z partnerów albo problemy z ubezpieczeniem zdrowotnym. Ślub online mogą tam zawierać także pracownicy służby zdrowia, którzy są na pierwszej lini frontu walki z pandemią koronawirusa. 

Myślicie, że zawieranie małżeństwa przez aplikacje wideo już wkrótce staną się normą? 

Zobacz również: „To nie tak miało wyglądać”. Nowożeńcy pokazali zdjęcia ze ślubu w czasie epidemii

Polecane wideo

3 lata po ślubie chcieliby wreszcie skonsumować związek. Jest jeden problem
3 lata po ślubie chcieliby wreszcie skonsumować związek. Jest jeden problem - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie