Koronawirus. Na jaki termin przenieść ślub i wesele?

Pandemia pokrzyżowała weselne plany wielu par. Na jaki termin przenieść ślub i wesele?
Koronawirus. Na jaki termin przenieść ślub i wesele?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/800374164999774764/)
15.04.2020

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa zmusiła wielu narzeczonych do zmiany ślubnych planów. Pary, które zamierzały pobrać się w marcu, kwietniu i maju, musiały odwołać ceremonię ze względów bezpieczeństwa. Rząd zakazał bowiem organizowania zgromadzeń powyżej 2 osób, a obrzędy liturgiczne ograniczył do maksymalnie 5 osób. Poza tym tymczasowo zamknięte zostały wszystkie lokale gastronomiczne oraz punkty usługowe, takie jak salony manicure i fryzjerskie, a także sale weselne.

Narzeczeni, którzy planowali wyłącznie ślub cywilny, również znaleźli się w nie lepszej sytuacji. Część siedzib Urzędu Stanu Cywilnego została zamknięta na czas nieokreślony. - W niektórych urzędach śluby cywilne są udzielane wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, np. kiedy jeden z małżonków jest chory. W innych sytuacjach decyzję w tej sprawie podejmuje ostatecznie kierownik danego Urzędu Stanu Cywilnego – wyjaśnia radiozet.pl.

Polecamy także: Suknie ślubne polskich gwiazd (VIDEO)

Na jaki termin należy przenieść ślub i wesele w związku z koronawirusem?

Niestety, do tej pory nie znamy konkretnej daty zakończenia pandemii. Chorych wciąż przybywa, a Ministerstwo Zdrowia szacuje, że największy skok zakażeń nastąpi w maju. Nawet jeśli ze względu na gospodarkę zostaną wkrótce otwarte różne punkty usługowe, nie będzie to oznaczać, że niebezpieczeństwo związane z COVID-19 zostanie zażegnane. Wręcz przeciwnie. Przebywanie w większych skupiskach ludzkich prawdopodobnie nadal będzie niewskazane.

Ślub i wesele, które planowaliśmy w najbliższym czasie, najbezpieczniej będzie zatem przenieść na kolejny rok lub (najwcześniej) na końcówkę roku 2020. Warto skontaktować się z właścicielem sali weselnej i wspólnie ustalić nowy, bezpieczny termin. - W większość miejsc zgadzają się na takie rozwiązanie, a przyszła para młoda najczęściej nie musi ponosić w związku z tym dodatkowych kosztów – podsumowuje serwis.

Wy również musiałyście zmienić datę swojego ślubu?

Polecane wideo

Quarantine Nails. Ten piękny manicure zachwyca, ale też dodaje otuchy
Quarantine Nails. Ten piękny manicure zachwyca, ale też dodaje otuchy - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.04.2020 17:31
Ja tez mam slub w tym roku nie wirm co bedzie narazie nic nie przekładam bo jest w lipcu ale co bedzie to nie wiem
zobacz odpowiedzi (3)
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 15.04.2020 14:44
#wspieramybranżęślubną
odpowiedz
Pia (Ocena: 5) 15.04.2020 01:11
Strasznie wspolczuje wszystkim ktorzy mieli sie w tym roku pobrac... sama wzielam slub w maju dwa lata temu i nie wyobrazam sobie nawet co czulabym gdyby moj slub mial sie nie odbyc.... Straszny pech. :(
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie