Suknie ślubne z papieru toaletowego!

Zobaczcie laureatki konkursu na tanie i szykowne suknie ślubne z papieru toaletowego!
Suknie ślubne z papieru toaletowego!
08.10.2009

Ślub to jeden z wymarzonych dni, na który czeka się latami. Wielu z nas sen z powiek spędza jednak myśl o kosztach związanych z jego organizacją. Dla panien młodych najważniejszy zakup to suknia ślubna - musimy liczyć się z wydatkiem od 300 do 5000 zł. Do idealnej sukni potrzebne są także wyśnione dodatki. Buty (300 - 1000 zł), rękawiczki (ok. 150 zł) i welon (ok. 150 zł) to podstawa! Konieczne są również odpowiedni makijaż oraz fryzura - to dodatkowe 200 zł. Dopełnieniem stroju jest wiązanka ślubna (od 100 do 300 zł). Na szczęście, istnieją sposoby, aby zredukować koszty sukni ślubnej. Najlepiej znają je organizatorzy konkursu na tanie i szykowne wesele - Cheap Chic Wedding 2009.

Jedną z kategorii, w której mogły wystartować panny młode, było własnoręczne zaprojektowanie oraz wykonanie ślubnej kreacji z… papieru toaletowego. Jak się okazało, ten mało szykowny, choć bardzo ekologiczny materiał, umożliwił stworzenie zachwycających sukni, w niczym nieustępujących strojom z luksusowego salonu mody ślubnej. Jury oceniało fason, zdobienia oraz ogólny wygląd zgłoszonego do konkurencji projektu. Konkurs wygrała Anny Kagawa z Honolulu, do której powędrowała główna nagroda w wysokości 100 dolarów. Co zadziwiające, zwycięska kreacja została wykonana jedynie z papieru toaletowego, kleju oraz taśmy klejącej. Jej autorka zaprojektowała do kompletu okazały kapelusz z ogromnym rondem oraz kokardą.

Srebrny medal przypadł Terri Glover z Teksasu (za wyszczuplający krój sukienki), a brązowy -  Andradzie of Reseda z Kalifornii (za ozdobne hafty i fantazyjne marszczenia). Nie wiadomo jednak, czy któraś z wyróżnionych pań odważy się wystąpić w zaprojektowanej przez siebie kreacji na ślubnym kobiercu. Odwagi z pewnością nie brakowało Jennifer Cannon (na zdjęciu głównym), która w 2007 roku poszła do ołtarza w sukni wykonanej z dwóch rodzajów papieru toaletowego: Charmin Ultra Soft i Ultra Strong Toilet Tissue. Na tym jednak nie koniec szaleństw, o które pokusiła się Jennifer i jej ukochany. Para zorganizowała wesele w publicznych, darmowych toaletach Charmin Restrooms. To się nazywa prawdziwa miłość… do papieru toaletowego!

Natasza Lasky

Zobacz także:

Welon czy wianek? 

Fantazyjnie upięte, świeże kwiaty we włosach to doskonały dodatek do każdej sukni ślubnej. Jakie wianki wybierać i jak je mocować? Na te pytania odpowiada nasza zaprzyjaźniona florystka.

Czy warto zwlekać ze ślubem?

Choć ślub najczęściej oznacza koniec wolności, beztroski, nowe obowiązki i poświęcenie, często nie warto z nim zwlekać.

Polecane wideo

Komentarze (98)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2010 21:22
Chociaz pierwsza jest nawet ladna;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2010 21:22
Ta dobrze by bylo zeby chociaz na raz starczyla;)kiczowate...nie wiem jak mozna takie cos zalozyc...beznadzieja...ale jest chociaz jeden plus-duzy zapas papieru zawsze pod reka;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2010 12:26
A po ślubie można sobie nią podetrzeć tyłek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.11.2009 15:40
1 slub ! 1razowa suknia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2009 21:24
GŁUPIE!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie