Nie wiesz, czy zmienić nazwisko po ślubie? Ta para znalazła nietypowe rozwiązanie

Tak będzie najbardziej sprawiedliwie - przekonują.
Nie wiesz, czy zmienić nazwisko po ślubie? Ta para znalazła nietypowe rozwiązanie
Fot. unsplash
05.04.2020

Statystyki na ten temat nie są znane, ale można przypuszczać, że zmiana nazwiska po ślubie nie jest dziś już taką oczywistością, jak jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej kobiety decydują się pozostać przy swoim lub korzystać z obu równocześnie.

Zobacz również: Coraz więcej par zaręcza się bez pierścionka. 15 rzeczy, którymi można go zastąpić

Dochodzimy do wniosku, że za długo na nie pracowałyśmy, aby nagle miało zniknąć z naszego życia. Czasami to także kwestia poglądów, bo tego typu tradycyjne gesty niektórym z nas kojarzą się ze zniewoleniem. Bez względu na rzeczywistą przyczynę, w nowoczesnych małżeństwach sprawa jest jak najbardziej otwarta.

I to do tego stopnia, że niektórzy idą o krok dalej. Tak jak publicystka portalu popsugar.com.

Po zaręczynach zrozumiałam, że nasi najbliżsi nie widzą innego rozwiązania. Dla nich było oczywiste, że po ślubie przyjmę nazwisko męża. Dla mnie to nigdy nie było dobre rozwiązanie. Mam 27 lat i sporo już osiągnęłam pod własnym. Jestem z niego dumna i nie mam zamiaru go całkowicie wymazać.

Narzeczony zawsze był w tej kwestii po mojej stronie. Podjęliśmy wspólnie decyzję, że pod tym względem nic się nie zmieni. Będziemy razem, ale wcale nie musimy nazywać się tak samo. Dzięki temu mamy poczucie, że jesteśmy równoprawnymi połówkami jednej całości.

Rodzina i przyjaciele z małego miasta nie byli tym zachwyceni. Wywołaliśmy spore kontrowersje, ale tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to nasza sprawa

- wyznaje dziennikarka.

Zobacz również: Narzeczony pozwolił jej wybrać pierścionek zaręczynowy. Szybko tego pożałował

Dzięki nim zaczęliśmy się jednak zastanawiać nad szczegółami naszego wspólnego życia. Sporo rozmawialiśmy o przyszłości. Jeśli doczekamy się kiedyś córki, ona będzie wiedziała, że zawsze ma prawo podjąć własną decyzję. Może zachować swoje nazwisko i przekazać je potomstwu.

I między innymi dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się, że oboje dokonamy zmiany. Ja i mój przyszły mąż chcemy w ten sposób podkreślić naszą więź, partnerstwo i równość. Razem pragniemy stworzyć zupełnie nową rodzinę.

Chcemy, aby nasze dzieci czuły się tak samo ważne bez względu na płeć. Nie chcemy być częścią obowiązującego statusu quo. Dzięki takim gestom świat powoli staje się coraz lepszym miejscem do życia dla wszystkich

- przekonuje.

Oznacza to, że wchodząc w związek małżeński partnerzy solidarnie zmienią swoje nazwisko na zupełnie inne. Myślicie, że warto wziąć z nich przykład?

Zobacz również: Pytania o płodność i zdolność do współżycia. Tak Kościół będzie sprawdzać przyszłych małżonków

Polecane wideo

Właścicielki tych imion są stworzone do macierzyństwa
Właścicielki tych imion są stworzone do macierzyństwa - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
Jag (Ocena: 5) 02.09.2020 10:12
Po ślubie zachowałam swoje panieńskie nazwisko, mam wspaniałego, tolerancyjnego męża. Jesteśmy już ze sobą sporo lat i bardzo się kochany.
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 06.04.2020 16:26
Świetne rozwiązanie! ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.04.2020 14:43
Najpierw twierdzi ze dużo osiągnęła pod własnym wiec nie chce go zmieniać a ostatecznie i tak zmieniła na inne? Bez sensu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.03.2020 09:00
Myślałam że połaczyli np. Wozniak +Kowalski= Wozalski czy coś w tym stylu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2020 22:35
Bez sensu, już wolałabym podwójne nazwisko, lub zostać przy swoim.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie