Jak przygotować się do makijażu ślubnego?

Tego tematu zdecydowanie nie wolno bagatelizować.
Jak przygotować się do makijażu ślubnego?
Fot. Unsplash
03.02.2020

„Po co to robić? Przecież wizażystka wszystkim się zajmie” – już słyszymy odpowiedź niektórych dziewczyn wybierających się niebawem za mąż. A my – z pomocą Karoliny Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl – podpowiemy Wam, dlaczego jednak warto przemyśleć wcześniej temat.

Czy znasz siebie?

Znasz swój typ skóry? Umiesz określić kształt swojej twarzy i karnację o każdej porze roku? Masz świadomość tego, że zmiana koloru włosów automatycznie zmienia Twój typ urody? Masz dobrany sposób i produkty do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu na ciepłe i zimniejsze dni?
Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań, odpowiedziałaś „nie”, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Zobacz także: Jakie kobiety mężczyźni wybierają na żony?

Makijaż próbny – czy warto

Jak najbardziej! I dobrze jest nie czekać z tym do ostatniej chwili. Najpierw jednak wizyta u kosmetolożki, zaplanowanie zabiegów na twarz, takich jak: oczyszczanie, nawilżanie, eliminowanie przebarwień i widocznych, odpowiednio rozłożonych w czasie. Uzbrojona w wiedzę, czego potrzebuje Twoja skóra na co dzień i w ramach pielęgnacji gabinetowej, aby naturalnie pięknie wyglądać w tym wielkim dniu, możesz spokojnie zabrać się do obmyślania, jaki makijaż jest Twoim wymarzonym. A potem…

Całkowita zmiana planów

Tak, staje się ona udziałem ponad połowy przyszłych panien młodych. Z czego to wynika? Głównie z tego, że stosunkowo niewiele kobiet zna atuty swojej urody i umie je podkreślać, a także z tego, że często nie umiemy ukrywać mankamentów, skupiając się na nich zamiast na pozytywach. Dodatkowo, aby dobrać odpowiednie odcienie i temperaturę makijażu, wizażystce potrzebna jest informacja, jak będzie wyglądać suknia i jakie będzie mieć ona i dodatki. Do tego – jaki odcień cery panna młoda będzie miała w dniu ślubu (to też można przewidzieć, a nawet zaplanować!) i wreszcie, w jakim wizażu dana kobieta czuje się najlepiej.

Dlatego warto zabrać się za wybór odpowiedniej osoby do pracy nad naszym ślubnym make-up’em kilka miesięcy przed uroczystością, wybrać najciekawsze Waszym zdaniem inspiracje z portali ślubnych, Instagrama czy Pinteresta i… być otwartą na propozycje. Wprawna wizażystka wie, jaki makijaż uwydatni oczy, podkreśli kości policzkowe i rysunek ust, aby były widoczne na zdjęciach, ale i żeby jednocześnie panna młoda nie wyglądała karykaturalnie.

Makijaż próbny – na co zwracać uwagę

1. zapoznaj się z opiniami o pracy wizażystki,
2. obejrzyj zdjęcia jej prac – makijaży ślubnych i innych okolicznościowych oraz dziennych,
3. porozmawiaj z nią przez telefon lub ustal mailowo, aby upewnić się, że będziecie próbować, aż wspólnie znajdziecie makijaż najlepszy dla Ciebie,
4. upewnij się, czy wybrana wizażystka dezynfekuje przybory i jakich preparatów do tego używa (część z nich może uczulać),
5. jeśli planujesz zmianę koloru włosów przed ślubem, zrób to, zanim udasz się na make-up próbny – to barwa (a nawet odcień) pasm definiuje nasz typ urody i dobór palety,
6. nie zmieniaj kosmetyków na kilka dni przed makijażem ślubnym i nie opalaj się (naturalnie ani w solarium) oraz nie stosuj preparatów samoopalających,
7. nie podejmuj pochopnie decyzji – daj sobie trochę czasu, zanim wybierzesz osobę, która pomoże stworzyć Twój ślubny wizerunek.

Ten wielki dzień… próbny

Udaj się do wizażystki, będąc umalowana, żeby mogła zobaczyć, jak nosisz się na co dzień i jakie elementy twarzy podkreślasz mocniej, oraz jak kamuflujesz niedoskonałości. W dniu makijażu próbnego nie pij alkoholu i zrezygnuj z potraw łagodnych w smaku, weź ze sobą butelkę wody, aby uniknąć rumieńców i zbytniej bladości, a także dobrze nawilż skórę (to ważny element dbałości o wygląd nie tylko od święta).

Jeśli nie masz możliwości zabrania ze sobą na makijaż próbny sukni ślubnej, miej w telefonie swoje zdjęcie zrobione w niej w świetle dziennym, a najlepiej weź od krawcowej także skrawki tkaniny, aby osoba malująca Cię mogła idealnie dobrać paletę barw.
Profesjonalistka nie zdziwi się, gdy wyraźnie określisz swoje oczekiwania i to, na ile chcesz dać make-up`istce wolną rękę w kreacji. Porozmawiaj z nią, jaki makijaż chciałaby stworzyć, ale bądź też otwarta na sugestie. Natomiast jeśli źle czujesz się w którymś z elementów wizażu, podziel się tym z nią, aby uniknąć zawodu lub późniejszych nieporozumień.

Dzień ślubu – makijaż start!

Czyli ten wielki dzień, w którym chcesz wyglądać najpiękniej jak to możliwe. Jeśli wizażystka przychodzi do Ciebie do domu, to masz idealne warunki do tego, aby mogła dopracować to, co zaplanowałyście. Suknia, dodatki i biżuteria, a także bukiet (!) pomogą obrać jej właściwą drogę. Ubierz się w coś lekkiego, usiądź wygodnie, najlepiej zapewnij sobie i zatrudnionej ekspertce trochę intymności. Oceniające każdy etap pracy mamy, siostry, szereg druhen i innych nie pomogą ani Tobie ani wizażystce, dla której jest to po prostu irytujące. Nieskończone „oko” czy twarz bez korektora lub modelowania nie mogą podlegać ocenie, dopóki makijaż nie jest skończony. Jeśli Ty sama uznasz, że lepiej czułabyś się – na przykład – z pełniejszymi ustami, lżej podkreślonymi oczami lub z rozświetlaczem na policzkach, śmiało powiedz to wizażystce. Możliwe, że użyje innych kosmetyków, niż sama masz na myśli, ale dzięki takiej szczerości efekt zachwyci nie tylko pana młodego i gości, ale przede wszystkim Ciebie samą.

Zobacz także: Trzy rzeczy, które powinniście zrobić ostatniego wieczoru przed ślubem
Mat. prasowe

Polecane wideo

Filmy ślubne, które powinna obejrzeć każda przyszła Panna Młoda
Filmy ślubne, które powinna obejrzeć każda przyszła Panna Młoda - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Martyna (Ocena: 5) 12.02.2020 14:07
Dieta, ćwiczenia i niewielka zmiana w pielęgnacji cery i ciała. Wyszło pięknie (makijaż próbny też był), bo postawiłam na skromny makijaż twarzy, a oko tylko delikatnie podkreśliłam. Mamy z mężem świetne zdjęcie na tle lasku przy naszym hotelu (Biały Dom w Paniówkach) - stoimy na bosaka, wyglądamy skromnie, wyszło wszystko świetnie. Z tego miejsca też jestem bardzo zadowolona, jedzenie, spanie i zorganizowanie na medal.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie