5 przydatnych trików dla osób, które są przerażone organizacją wesela

Nie taki diabeł straszny, jak go malują.
5 przydatnych trików dla osób, które są przerażone organizacją wesela
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/817121926127050979/)
30.01.2020

Nie każdy jest miłośnikiem ślubów i całej tradycji z nimi związanej. Niektórzy wręcz unikają wesel, a myśl o organizacji własnego ślubu przyprawia ich o zawrót głowy. W końcu nie wszyscy urodziliśmy się ze zdolnościami organizacyjnymi i zamiłowaniem do tego typu uroczystości, ale nie oznacza to, że nie poradzimy sobie z organizacją własnego wesela. Jeżeli planowanie ślubu Cię przeraża, mamy dla Ciebie kilka trików, dzięki którym łatwo przebrniesz przez przygotowania.

Zobacz też: TYCH rzeczy nigdy nie powinnaś robić SAMA na swój ślub

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/554294666638998804/)

5 organizacyjnych trików dla par, które są przerażone organizacją wesela

1. Skup się na trzech rzeczach, które są dla Was najważniejsze

Jeżeli nie jesteś osobą dla której organizacja wesela, dobór wszystkich dodatków, dekoracji, zaproszeń i innych najmniejszych rzeczy nie sprawia przyjemności, wybierz trzy najważniejsze dla Ciebie rzeczy i skup się wyłącznie na nich. Może będzie to wybór sukni, obrączek albo oprawy ślubu. Resztę kwestii powierz osobom, które chętnie Ci pomogą, mamie, siostrze, przyjaciółce.

2. Wykorzystaj kontakty

Nie bój się prosić o pomoc i jeśli masz w branży ślubnej osoby, które mogłyby Ci w czymkolwiek pomóc, skorzystaj z tego. Nie masz pojęcia jak udekorować salę? Może masz przyjaciółkę, która uwielbia wszystko co związane ze słowem "ślub" i chętnie podsunie Ci kilka propozycji. Tak samo możesz działać w każdej innej kwestii.

3. Zrób to po swojemu

Duże wesele nie jest dla Ciebie, a na samą myśl o oczepinach robi Ci się niedobrze? Nie rób nic na siłę! Jeżeli nie czujesz tego, odpuść. To Twoje przyjecie i możesz zaaranżować je wedle własnych upodobań. Jeżeli całonocne tańce Cię przerażają, zrób kameralne przyjęcie w ogrodzie.

4. Nie daj się zwieść

Jedną z najbardziej stresujących rzeczy związanych z planowaniem ślubu jest radzenie sobie z napływem informacji. Niektórzy ludzie mogą być przyzwyczajeni do planowania fantazyjnych imprez, ale nie każdy to czuje. Możesz spotkać się z zupełnie odmiennymi radami ze strony najbliższych. Rodzice będą mówić jedno, przyjaciółka drugie, a siostra jeszcze coś innego. Nie próbuj spełniać czyichś marzeń, ale skup się na własnych. Oczywiście dobra rada jest cenna, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie i Twojego przyszłego męża.

5. Rób wszystko z dużym wyprzedzeniem

"Po co się spieszyć, przecież mamy jeszcze tyle czasu" - słyszymy od narzeczonego. Jeżeli chcesz uniknąć stresu i najgorszego scenariusza, zacznij organizować wesele dużo wcześniej. Nie czekaj do ostatniej chwili z zamówieniem tortu czy księgi gości. Rozkładaj obowiązki w czasie i unikaj ich nagromadzenia. Dzięki temu unikniesz stresu, a przygotowania nie będą takie straszne jak Ci się wydawało.

Zobacz też: Najczęstsze błędy, jakie popełniamy przy organizacji dużego wesela

Polecane wideo

Planujesz ślub w 2020 roku? Te suknie ślubne będą rządziły trendami
Planujesz ślub w 2020 roku? Te suknie ślubne będą rządziły trendami - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Renia (Ocena: 5) 12.02.2020 11:47
Uczestniczyłam w targach tuż przed swoim ślubem i weselem i myślę, że to super rzecz. Wszystko jakoś tak się układa w głowie :) W końcu zdecydowaliśmy się (z polecenia) na zorganizowanie wesela na Śląsku, w restauracji i hotelu Biały Dom w Paniówkach. Organizacja i pomoc świetna, jedzenie obłęd, okolica też piękna. Potem skorzystaliśmy z mężem ze SPA. Wszystko wyszło pięknie. Co by wszyscy mieli takie wspomnienia, jak ja :)
odpowiedz
Vicky (Ocena: 5) 07.02.2020 18:51
Ja już mam zamówioną sukienkę w salonie Violi Piekut oraz wynajętą salę. Trochę się stresuję organizacją mimo tego, że mamy datę na przyszłe wakacje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie