Burza w Sieci o pierścionek zaręczynowy. Sensację wywołała jego cena

Dla większości komentatorek to nie oszczędność, ale skąpstwo. Zobacz, jak wygląda zaręczynowa biżuteria za... 95 zł.
Burza w Sieci o pierścionek zaręczynowy. Sensację wywołała jego cena
Fot. Unsplash
27.01.2020

Oficjalnie cena nie ma żadnego znaczenia. Rolę zaręczynowej błyskotki może pełnić nawet plastikowa zabawka, bo liczy się wartość emocjonalna, a nie materialna. Fakt, że mężczyzna chce spędzić z nami resztę życia jest zdecydowanie bardziej istotny niż to, czy wydał na pierścionek trzykrotność swojej pensji.

Zobacz również: LIST: „Mój chłopak wie, że musi odłożyć 3 pensje na pierścionek. Wtedy się zgodzę”

Przynajmniej teoretycznie, bo na widok tej biżuterii w Sieci rozpętała się prawdziwa burza. Wszystko za sprawą internautki, która na łamach grupy Extreme Couponing and Bargains UK opublikowała to niepozorne zdjęcie. Zostało wykonane chwilę wcześniej w jednym z londyńskich salonów jubilerskich.

Błyszczący gadżet wygląda całkiem normalnie, ale sensację wywołała jego cena.

źródło: Facebook (Fay Goddard - Extreme Couponing and Bargains UK)

Nie, to nie jest pomyłka. Jedna z brytyjskich sieci jubilerskich oferuje bardzo oszczędny model pierścionka zaręczynowego za dokładnie 19 funtów. Przy aktualnym kursie to mniej niż 100 zł! Dokładnie 95.

Świetne rozwiązanie na oświadczyny, jeśli masz ograniczony budżet

- napisała Fay Goddard, która postanowiła podzielić się okazją z internautami. Chciała dobrze, ale w komentarzach zawrzało. Wśród kilku tysięcy wypowiedzi dominują te niezbyt przychylne.

Zobacz również: Dziewczyna zapytała narzeczonego o cenę pierścionka. Nagle pojawiły się wątpliwości

„Pewnie źle to zabrzmi, ale gdyby ktoś dał mi coś takiego, wtedy uciekłabym z krzykiem. Cena może nie jest najważniejsza, ale pomyślcie… Facet niby chce spędzić z wami resztę życia i oszczędza na pierścionku? To nie wróży dobrze”.

W przypadku takich oświadczyn jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź: NIE! Błyskotka nie musi być droższa od samochodu, ale przynajmniej trochę powinien się postarać”.

„Gdyby mój mąż kupił coś takiego, to do dzisiaj byłabym singielką” - twierdzą sceptycznie nastawione do tego pomysłu internautki.

Tylko nieliczne komentatorki zauważyły, że symbolika pierścionka jest ważniejsza od jego wartości. Jedna z nich stwierdziła wręcz, że im tańszy dowód miłości, tym większe szanse na trwały związek.

A po której Ty staniesz stronie?

Zobacz również: LIST: „Zarabiam 2500 zł. Na pierścionek odłożyłem 4 tysiące i boję się, że to mało”

Polecane wideo

Internautki pokazują swoje NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe. Ceny zaczynają się od... 45 zł! (Ładne?)
Internautki pokazują swoje NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe. Ceny zaczynają się od... 45 zł! (Ładne?) - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.63 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 12:44
A czy to jest wyścig szczurów ,że im droższy tym lepszy?Mam chłopaka,planuje ślub,nie jesteśmy narzeczonymi,ale nie potrzebuje tego.Nie lubię biżuterii na palcach.Poza tym jestem bardziej praktyczna i oszczędna na takie bibeloty.Lepiej za taką kasę zainwestować w siebie na jakiś kurs ,szkolenia a nie tam jakieś zbędne gadżety,
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 27.01.2020 21:42
Jestem brzydki. Dlatego tego typu problemy mnie nie dotyczą. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2020 19:31
Byłam narzeczoną przez rok. Nie wnikalam w cenę pierścionka bo po prostu mi sie podobał. Jednak po rozstaniu, porządkując rzeczy znalazłam paragon.. na kwotę lekko mniejsza niż 500 zł. Zrobiło mi się bardzo smutno... dlatego, że przez cały związek zawsze starałam się jak głupia, robiłam super indywidualne prezenty za nawet podobne kwoty, odkładałam bardzo długo żeby podarować na urodziny/swieta/inne okazje cos wyjątkowego a tu okazuje się że gość który chce spędzić ze mną życie nie jest w stanie nawet głupiego tysiąca odłożyć. Wtedy zrozumiałam, że zerwanie wcale nie było głupim pomysłem :). Jeśli inwestuje swój czas i pieniądze, jestem dobra kobieta i dobrze traktuje faceta to sorry ale oczekuję tego samego. P.S. mój nigdy nie protestował otrzymując fajne, często drogie prezenty. Sama zawsze zadowalalm się ochlapami :)
odpowiedz
Kot.filemon (Ocena: 5) 27.01.2020 09:20
Mój pierścionek kosztował około 350 złotych, wybieraliśmy go razem, a ja kierowałam się tym, aby mi się podobał, choć (teraz już mąż) chciał coś droższego.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.01.2020 08:07
najlepsza jest samotność niż wiązać się z kimś kto na pieniążki patrzy taki związek długo nie potrwa, w koło mnie kilka part tak się związało to jest przemoc i szkoda mówić co jeszcze
odpowiedz

Polecane dla Ciebie