Wysokie bukiety na stołach weselnych: co musisz o nich wiedzieć?

Warto rozważyć wszystkie plusy i minusy.
Wysokie bukiety na stołach weselnych: co musisz o nich wiedzieć?
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/801007483711172694/, https://pl.pinterest.com/pin/303711568619945704/)
31.01.2020

Wysokie bukiety na stołach to częsta dekoracja stołu weselnego. Długie wazony prezentują się niezwykle elegancko, potrafią wypełnić pustą przestrzeń i szczególnie z daleka robią ogromne wrażenie. Jednak tak jak w przypadku wielu innych dekoracji, wysokie bukiety na stołach mają swoje plusy i minusy. Zanim zdecydujesz się na tego typu dekorację, musisz wiedzieć o kilku istotnych kwestiach.

Zobacz też: Jak wybrać dekoratorkę/florystkę na swój ślub i wesele?

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/496733033891085630/)

Wysokie bukiety na stołach weselnych: to warto wiedzieć

Najlepiej prezentują się na stołach okrągłych

Okrągłe stoły mają dużo miejsca i wysokie bukiety idealnie wpasowują się w taką przestrzeń. W przeciwieństwie do stołów kwadratowych, istnieje mniejsze ryzyko strącenia wazonu sięgając po potrawy. 

Z bliska są niewidoczne

Wysokie bukiety wyglądają obłędnie z dalszej perspektywy, jednak siedząc przy stole widoczny jest jedynie wazon. Musimy zatem wypełnić tę dodatkową przestrzeń, świecami lub kwiatami, aby działo się coś na wysokości oczu gości. To z kolei wymaga dodatkowych kosztów.

Mogą zdominować wygląd sali

Wysokie wazony wymagają wysokich pomieszczeń, w przeciwnym razie zdominują one wygląd sali. Jeśli sala będzie dość niska, takie dekoracje mogą przytłoczyć pomieszczenie i sprawić wrażenie bardziej ciasnego niż jest w rzeczywistości.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/496733033891085630/)

Są droższe i bardziej wymagające

Wysokie bukiety wymagają nieco większych kwiatów i są bardziej wymagające w przygotowaniu. W związku z tym ich cena będzie również nieco wyższa niż w przypadku niskich bukietów. 

Nadają się na eleganckie przyjęcia w stylu glamour

Wysokie bukiety w eleganckich wazonach najlepiej wpasowują się w styl glamour. Są wyznacznikiem luksusu i klasy. Jeśli marzysz o mniej formalnym wystroju sali, wybierz niskie dekoracje.

Zobacz też: 3 oryginalne i niebanalne kwiaty na ślub i wesele

Polecane wideo

Planujesz ślub w 2020 roku? Te suknie ślubne będą rządziły trendami
Planujesz ślub w 2020 roku? Te suknie ślubne będą rządziły trendami - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Marika (Ocena: 5) 02.02.2020 19:16
Bardzo chciałam zrezygnować z takich kwiatków, bo moim zdaniem tylko przeszkadzają. Ale wszystkim zależało na tym, żeby zostały więc będą. Na swoim postawiłam przy cateringu - catering arts to najlepsza decyzja.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie