Fryzura ślubna: 5 najczęstszych pytań do fryzjera

Każda panna młoda powinna to wiedzieć.
Fryzura ślubna: 5 najczęstszych pytań do fryzjera
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/785033778772512524/)
20.01.2020

Fryzura ślubna stanowi jeden z ważniejszych elementów całej stylizacji panny młodej i nie ma co ukrywać, że przywiązuje się do niej ogromną uwagę. Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować wizytę u fryzjera i przeprowadzić z nim mały wywiad, aby upewnić się, że sprosta on naszym oczekiwaniom i doradzi nam w wyborze wymarzonej fryzury. Oto 5 najczęstszych pytań dotyczących fryzury ślubnej na które powinna znać odpowiedź każda panna młoda.

Zobacz też: 3 boskie fryzury ślubne, które w 2020 roku będą biły rekordy popularności

Fryzura ślubna: 5 pytań do fryzjera

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/82190761936121179/)

1. Czy warto zagęścić/przedłużyć włosy na ślub?

Panny młode, które mają dość cienkie i rzadkie włosy powinny pomyśleć o zagęszczeniu. Warto w tym celu udać się do fryzjera na konsultacje i ustalić czy warto taki zabieg wykonać i czy Twój fryzjer podejmie się tego zadania. Fryzjer doradzi również jaka metoda w Twoim przypadku będzie najlepsza. Czy będzie to jednorazowe zagęszczenie/przedłużenie czy może zechcesz zachować je na dłużej.

2. Na ile przed ślubem wykonać kolor?

Koloryzacja przedślubna często wywołuje szereg pytań. Generalnie odświeżenie koloru powinno odbyć się na 10 dni przed ślubem. Jest to optymalny czas, aby zachować świeżość koloru, jednocześnie nie narażając się na odrosty. Jeżeli panny młode chcą ekstremalnie zmienić kolor, powinny wziąć pod uwagę, że taka zmiana wymaga czasu. W tym przypadku warto udać się na pierwszą wizytę już 3 miesiące przed ślubem i ustalić z fryzjerem dalsze działania.

3. Czy warto wykonać fryzurę próbną i kiedy to zrobić?

Na pewno warto, dzięki temu w dniu ślubu będziesz spokojniejsza, a dodatkowo sprawdzisz czy dobrze czujesz się we fryzurze, którą sobie wymarzyłaś. Taką próbną fryzurę najlepiej jest wykonać, gdy będziesz miała już wszelkie dodatki, zwłaszcza ozdoby do włosów i kolczyki. Warto zabrać też ze sobą welon, aby ustalić w jakim miejscu ma się znajdować i czy będzie dobrze się trzymał. 

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/233553930663506002/)

4. Jak przygotować się do fryzury próbnej?

Tak jak wyżej, weź ze sobą wszelkie ozdoby do włosów, a także kolczyki i welon. Dodatkowo nie zapomnij o zdjęciu sukni, aby doświadczony stylista fryzur mógł dopasować styl fryzury do sukni. Również miej ze sobą inspiracje fryzur, które najbardziej Ci się podobają. Zapytaj fryzjera, czy takie upięcie będzie pasować do rysów twarzy i czy utrzyma się przez całą noc.

5. Co wykonać pierwsze: makijaż czy fryzurę?

Z reguły jako pierwsza powinna być wykonana fryzura, dlatego, że mycie i suszenie może naruszyć makijaż. Poza tym im później wykonamy make up, tym będzie on świeższy. 

Zobacz też: Stylowe upięcia ślubne z biżuteryjnym akcentem

Polecane wideo

Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature
Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gaga (Ocena: 5) 03.02.2020 17:24
Szacunek za Suknię Tosia! Gdzie kupiłaś??
zobacz odpowiedzi (1)
Tosia (Ocena: 5) 26.01.2020 22:48
Dziękuję za ten artykuł, dzięki niemu rozwiało się kilka moich wątpliwości i mniej więcej wiem jaką fryzurę chciałabym dobrać do mojej sukienki od Violi Piekut.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 05:39
ja już jestem umówiona na fryzurę próbna na ślub muszę zobaczyć czy to co sobie wymyśliłam będzie pasowało do sukni bez pleców którą wybrałam u Violi Piekut
odpowiedz
Ola (Ocena: 5) 21.01.2020 07:24
Wygląd musi pasować też do sali itd. Ja miałam najpiękniejszy ślub na świecie, Znaleźliśmy super salę w restauracji hotel biały dom w czerwionce i było jak z bajki,
odpowiedz

Polecane dla Ciebie