Jak wybrać dekoratorkę/florystkę na swój ślub i wesele?

Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.
Jak wybrać dekoratorkę/florystkę na swój ślub i wesele?
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/324540716896152250/, https://pl.pinterest.com/pin/408983209908566979/)
15.01.2020

Dekoracja ślubu i wesela to jeden z punktów, bez którego uroczystość nie mogłabym się odbyć. Piękna oprawa kwiatowa i dekoracyjna nadaje uroku, podkreśla charakter i doniosłość uroczystości. Każda para młoda ma z pewnością w głowie wymarzony wygląd sali, tylko jak znaleźć osobę, która spełni nasze oczekiwania? W końcu to jedyny taki dzień w życiu i chcemy, aby wszystko wyglądało perfekcyjnie. Wybierając dekoratorkę powinniście zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Zobacz też: Najczęstsze błędy, jakie popełniamy przy organizacji dużego wesela

5 rzeczy na które należy zwrócić uwagę wybierając dekoratorkę/florystkę na ślub i weselę

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/331014641362437785/)

Styl

Poszukiwania podwykonawców na ślub zazwyczaj zaczynamy od internetu lub prosimy o polecenie swoich znajomych. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest obejrzenie prac dekoratorki, poznanie jej stylu i sposobu działania. Każda firma zajmująca się dekoracją ślubów i wesel ma zazwyczaj własny wypracowany styl. Jedni stawiają na klasykę, inni z kolei proponują ekstrawaganckie i nietypowe rozwiązania. To właśnie od Was zależy, jaki styl widzicie na własnym weselu.

Kreatywność

Nie sztuką jest udekorować każde wesele identycznie, zmieniając jedynie rodzaj i kolor kwiatów. Sztuką jest stworzyć na każdym weselu niepowtarzalny charakter i klimat. I właśnie tej kreatywności powinniście szukać wybierając dekoratorkę. 

Komunikatywność

Spotkanie face to face jest konieczne! Nigdy nie rezerwujcie usług przez telefon, nie poznając na żywo danego podwykonawcy. Osoba, która będzie odpowiedzialna za dekorację sali powinna być osobą otwartą na pomysły, a także potrafiącą słuchać waszych potrzeb. Niektórzy mają to do siebie, że mimo wszelkich ustaleń i tak robią po swojemu. Na spotkaniu powinniście złapać wspólny język, aby wasza współpraca przebiegała jak najlepiej.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/353954851965292725/)

Doradztwo

Profesjonalna dekoratorka powinna służyć swoją radą i pomocą, a nie tylko wykonywać powierzone zadania. Nie każda para młoda ma w głowie motyw przewodni swojego ślubu i wesela, dlatego dekoratorka powinna przedstawić swoje propozycje po szczegółowym wywiadzie z narzeczonymi. Pamiętajmy też, że nie każdy motyw pasuje do stylu wybranej sali, a profesjonalistka powinna być w tej kwestii szczera i nie robić z eleganckiego dworku stodoły. 

Dyspozycyjność

Niestety nadal są firmy, które łapią kilka srok za ogon nie wywiązując się ze swojej pracy. Upewnij się, że osoba, którą wybrałaś jest dla was w pełni dyspozycyjna i poświęci wystarczającą ilość czasu, aby w 100% wywiązać się ze swoich obowiązków. 

Zobacz też: Ślubny trend, który kochamy: dekoracje z makramy

Polecane wideo

Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature
Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.01.2020 13:18
Po co komus płacic za kwiatki?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2020 12:53
Moja przyjaciółka jest dekoratorką, udekorowała Kościół i salę Różną, w której miałam przyjęcie. Wyglądało pięknie :) Bez zająknięcia mogę powiedzieć, że nie ma ładniejszej sali w Szczecinie niż Różna! Ja miałam wesele na 50 osób, tylko najbliżsi na nim byli, nie lubię dużych wesel.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie